Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

    Абе Жени, Косьо не ги ли знае тези работи?
    Нейсе, в БАлчик след три дни ще ти обясня наживо това което са написали тук колегите.
    Наздраве.
    Опааа, грешка...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

      Гумаджийте искат да правят оборот, нормално. Няма проблем да се сложи цол по- малки джанти, позволява носенето на зимна гума с по-висок борд. Това прави 2,64 см. ако не се лъжа, по-малък диаметър на джантата. Като сложиш по- висока гума, почти няма да усетиш разлика във вървежа. И колкото по-тясна, толкова по-добре.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #18
        От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Абе Жени, Косьо не ги ли знае тези работи?
        Нейсе, в БАлчик след три дни ще ти обясня наживо това което са написали тук колегите.
        Наздраве.
        Опааа, грешка...
        Той ги знае много добре и за нашата кола съм забравила за такива терзания. Но баща ми иска да чуе от много места едно и също. А няма как да стане. Всеки търговец дърпа чергата към себе си. Сега вече ще търсим каквото трябва, защото видяхме, че всички мислят така.
        Женя Вълчанова 0888272565

        Коментар


        • #19
          От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

          Явно няма много льжливи гумаджии из форума.

          На мойта се сьбира от 15 до 21 цола без да пипам по окачване.За пример само - оригинално модела идва с 16 цола,на една сьм с 16,други 2 са с 18,а брата вьрти 20 цола за летни.

          16 цола гума нова взимам за около 450 долара комплекта,18 цола са около 900 долара сьщата марка сьщия модел.Е там е ключа за палатката както казват и колегите.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

            Ако спирачните апарати позволяват, твърдо "ДА" за по-малкия цолаж на зимните гуми... Пък и на летните, ако не робувате на имидж

            Да дам моя челен опит с Пасат 2002г:
            - колата я купих с 2 комплекта оригинални джанти от Германия:
            - ляти 17" и гуми 225/45/17 за лятото
            - стоманени 16" с гуми 205/55/16
            Диаметърът и на 2-та вида е еднакъв с 2-3мм отклонение /то от износването на грайфера варира повече/...
            Колата беше обута със зимните... Като пукна пролетта, дадох 900+ лева за 4 нови летни гуми 225/45/17 със скоростен индекс до 270кмч
            Много стабилна, доста друсаща /да не кажа като каруца/ и с една-две десети от литъра ПО-МАЛЪК разход... Обяснявам си го с твърдостта на големите високоскоростни гуми и съответно по-малко съпротивление...

            На 3-тата година зимните гуми бяха за смяна... Понеже знам, че на пасата стават и 15" джанти с гуми 195/65/15 (пишеше ги като 3-ти вариант в немския талон), направих една бърза справка и се оказа, че с малка отстъпка мога да си взема 4 чисто нови ляти джанти 15" с Фулда зимни за 800лв... А за 600лв - само гумите 205/55/16 Доста бързо продадох износените зимни за 100лв и джантите 16" за 200лв и додадох 500лв за новия комплект... В същото време познат ме съветваше, да си ползвам 17-ските и да сложа на тях зимни гуми, "щото с железните 16" много се загрозява колата"... Смях!!! Ще дам аз 800 или 1000лв за гуми, че и по 60-ина лв пролет и есен за монтаж-демонтаж... Айде "нЕма нужда"...
            Какъв беше ефекта от смяната? Возия като на Ролс-Ройс в сравнение с 17-ските, наистина малко по-нестабилна в завой при високи скорости /над 80-100/ и по-лесно буксува при ускоряване... Иначе на магистралата със 140-160 си държеше идеално... То кажи-речи вече няма и къде да се кара бързо, пък и на пасата над 180 не му е много комфортно, нищо че по книжка му дават 200...
            С две думи, толкова доволен останах, че като ми изпаднаха и 4 летни гуми почти нови 195/65/15 от бракувана служебна кола с кеф продадох и "красавиците" за 800лв барабар с гумите "последен сезон"... Иначе трябваше да хвърля още 800-900лв за нови летни, които ще изкарат около 40000км преди грайферът да стане 4мм (не обичам да карам с по-малък нищо, че официално се допуска 1.6мм - това си е галош)...
            17"

            15"
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

              На Баркетата летните 205/45/17,зимните 195/60/15 .Смятам,че зимната гума трябва да има по-голям борд.
              Поздрави
              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

              Коментар


              • #22
                От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                Колеги автомобила ми е с 14 ки и заръчах летни гуми вчера. И зимните са ми 14 ки. Но днес един приятел ми вика , а ве защо не си поръча 15-ки ?

                Има ли смисъл да поръчвам 15-ки , като се има в предвид , че ще трябва и джанти да купувам в този случай ?
                Доводите на приятеля ми са , че така ще е по-стабилна в завои и т.н.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #23
                  От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                  Как по-точно ще стане тази стабилност изнасяйки центъра на тежестта по-високо.
                  Точно обратното бих направил, лятоска по-ниско а зиме , заради снега, по-високо. Ама това аз де, всеки си решава сам.


                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                    В момента както писах автомобила се кара зимата и лятото с размера даден от производителя. Джанти имам два комплекта и много много не ми се дават пари за други . А и не съм някой състезател . За това и поръчах отново 14-ки .
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                      Kараи си със стандартния размер ,не откриваи топлата вода.Хората са го измислили!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                        Забелязъл съм, че родните шофьори имат необясним за мен мерак да сложат поне един размер нагоре джанти, да не казвам два. "По-добре изглеждало", кое му е толкова по-добрето не знам, но за да спазиш външния диаметър, трябва да свалиш от височината на гумата, а тия дупки става отвратителна возията. Ама гъзарията е голяма работа. Но съм забелязал, че няма много старание да се запазят размерите на гумата, както дойде. Това за автомобили де, за джипове е друга историята. Колега, карай си с оригиналния размер и не се занимавай с глупости.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                          Не знам какви са ти наблюденията, обаче може и да бъркаш ефекта с дефекта
                          При мен Маздата дойде стандартно със 17-ки (можеше да дойде и със 18-ки), и за зимните гуми я обух по обясними причини в 16-ки (минималния възможен размер джанта, дето събират спирачните апарати)...
                          Кашкая дойде със 17-ки, и неговия зимен комплект също е 16-ка...
                          Джипа ми дойде с летни 20-ки, и за зимата отново слязох на минималния възможен размер джанти - 18-ки....
                          Да, всички са с еднакъв диаметър на гумата...
                          Та погледнато отстрани навярно изглежда, че съм избирал за лятото 'един - два размера нагоре джанти', докато истината е точно обратната - за зимата избирах един-два размера надолу джанти...
                          Между другото сега се сблъсквам с друг парадокс...
                          Единствения одобрен от Джип размер на гуми за летните ми джанти е по-скъп с над 150лв/бр от аналогични близки размери...
                          Така, че напълно резонно обмислям да премина на алтернативен размер гуми... Например вместо 265/50/20 да отида на 275/45/20 или 275/50/20 (според колеги и двата размера не създават проблеми, дори и 285/50/20 си влизат без проблем, но не смятам да съм толкова краен)...
                          Та за мен е необяснима тази огромна разлика в цените...
                          Последно редактирано от slowtraveler; 11-03-18, 17:21.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                            Не съм го формулирал аз, ама напълно го споделям: За в гората: по-малко джанта, повече гума!!

                            Еднакво е валидно и за нашите пътища!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                              Ясно , оставам си на оригиналния размер !
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Не знам какви са ти наблюденията, обаче може и да бъркаш ефекта с дефекта
                                При мен Маздата дойде стандартно със 17-ки (можеше да дойде и със 18-ки), и за зимните гуми я обух по обясними причини в 16-ки (минималния възможен размер джанта, дето събират спирачните апарати)...
                                Кашкая дойде със 17-ки, и неговия зимен комплект също е 16-ка...
                                Джипа ми дойде с летни 20-ки, и за зимата отново слязох на минималния възможен размер джанти - 18-ки....
                                Да, всички са с еднакъв диаметър на гумата...
                                Та погледнато отстрани навярно изглежда, че съм избирал за лятото 'един - два размера нагоре джанти', докато истината е точно обратната - за зимата избирах един-два размера надолу джанти...
                                Между другото сега се сблъсквам с друг парадокс...
                                Единствения одобрен от Джип размер на гуми за летните ми джанти е по-скъп с над 150лв/бр от аналогични близки размери...
                                Така, че напълно резонно обмислям да премина на алтернативен размер гуми... Например вместо 265/50/20 да отида на 275/45/20 или 275/50/20 (според колеги и двата размера не създават проблеми, дори и 285/50/20 си влизат без проблем, но не смятам да съм толкова краен)...
                                Та за мен е необяснима тази огромна разлика в цените...
                                Да уточня, че говоря за дръгели по-старо производство. При новите е мармалад, Кия Сеед 140 коня май беше на 225 широчина излиза заводски!? Моята 124-ка е на 195 заводски, 193 коня. Но при новите явно има врътка с цолажа, все пак не се връзва, но не съм се интересувал подробно. Засега карам коли от миналия век.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X