Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгубената България - история останала в историята ;)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изгубената България - история останала в историята

    Привет Upi! Зе жалост не знам изоставени селища из Добруджа - поне аз, но ще поразпитам. Малко вероятно е обаче,като се има предвид,че от там идва храната за нас! Така или иначе - обади се,ако си наблизо! (дано да е събота или неделя,че през седмицата съм зает)
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

    Коментар


    • #17
      От: Изгубената България - история останала в историята

      Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
      Аз самия знам две три такива места, като едното е наистина призрачно... В Североизточна България.
      Здравей! Можеш ли да ги споделиш,че и аз си падам по такива места! Е,моята жена не е много добра с камерата(и аз,де), но ако има условия за BBQ - направо си е 6+ . Дано само да не е необходима лебедка,че това от аватара ми няма.(то пък ако сме заедно ще ме дръпнеш,нали?!)
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • #18
        От: Изгубената България - история останала в историята

        Идеално! Значи ставаме 2 екипажа. Ако се съберете повече от източна България, може маршрута да го направим да тръгва от Варна или там да свършва.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #19
          От: Изгубената България - история останала в историята

          И аз съм в кюпа

          Коментар


          • #20
            От: Изгубената България - история останала в историята

            Супер тогава да го направим със старт някъде във варненско, 1 или 2 седмици експедиция - зависи как и колко са свикнали децата най-вече на пътувания и бивакуване най-вече децата. Нека да е източна и максимум централна България, като приключим на лятната Сузуки сбирка на южното черноморие. Другия вариант е да тръгнем след сбирката и да приключим във Варна. Предлагам пътуването да е в тази част на страната, защото до тук само от този район има желаещи, а ще е куцо да ви карам да се вдигате всички до тук. Изоставени села, сигурен съм, има в цялата страна и то повече от колкото бихме могли да обиколим за няколко месеца.
            Ако някой от по-западната част на страната се реши на едно такова пътуване, можем да я направим на 2 етапа - първата през пролетната ваканция, а втората през лятото.
            И до двете има време, тъй че ще видим на къде тръгват нещата ..
            Между другото, имате ли стари карти? Имам предвид много стари ..
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #21
              От: Изгубената България - история останала в историята

              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
              Между другото, имате ли стари карти? Имам предвид много стари ..
              В руските военни има изоставените села и са отбелязани като такива

              Коментар


              • #22
                От: Изгубената България - история останала в историята

                Интересно ще е да намерим села, изоставени през последните 20 - 40 години. Не знам за кои руски военни карти става дума - надявам се да не са от руско-турската война ...
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #23
                  От: Изгубената България - история останала в историята

                  За тези става въпрос http://htftp.offroad-bulgaria.com/ko...ozi/Index.html

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изгубената България - история останала в историята

                    малииий, що работа има да се сравнят тия карти от 83-та година миналия век със сегашните ....
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изгубената България - история останала в историята

                      Няма какво да им сравняваш. Картите са точни и доста актуални и днес. А днешните карти са в пъти по-зле. Тези от линка са калибрирани и могат да се инсталират с Ozi explorer и да си ги гледаш на компютъра или покета.
                      За руските карти: има доста теми из форума, един ентусиаст дори беше ги направил да могат да се ползват в Гармин. Пробвал съм, ужасно досадно е. Вече си ги разпечатвам

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изгубената България - история останала в историята

                        Да разбирам ли, че можеш да спретнеш един примерен маршрут из вашия вилает по тях?
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изгубената България - история останала в историята

                          Мога.
                          Напомни ми на ЛС след 2 седмици, че дотогава ми пуши главата и най-вероятно ще забравя.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изгубената България - история останала в историята

                            Колеги, инициативата ви е отлична, но за колко време мислите да направите този поход ? Аз ще ви кажа, че за една проста хронология на всички такива селца и махали в Предбалкана, ще ви е необходима около 1 година ! А ако искате да се задълбочите и със снимков материал, което смятам, че е задължително, отидоха 2 години, че и отгоре. Отделно, за някои махали, мкоито вече са обрасли напълно с храсти и дървета, а те са най-важни, ще трябва да се ровите много. Често към тези места и с ендуро мотор се пробива трудно, а камоли с джип ! Свързващите стари, изкъртени, калдъръмени пътчета са като пътеки за ATV и са тесни за джип, а често са прекъснати и от водата. Това си е сериозна работа, не само разходка ! Трябва да имате с вас непременно и мотоциклети и то леки, спортни ендура !!!
                            Казвам всичко това, не за да ви разочаровам, а да ви стимулирам да се подготвите много добре !
                            Ето какво успях да свърша по темата за близо 10 разходки до този район, къде за ден, къде за два дни и то с ендуро:

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=111856

                            Желая ви успех !
                            ... пък и аз мога да се включа
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изгубената България - история останала в историята

                              Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=111856

                              Желая ви успех !
                              ... пък и аз мога да се включа
                              Е, не само да се включиш ... ще ни трябваш като водач - ятак на местна почва
                              Браво за линкчето - прекрасен фоторепортаж! Темата е точно за такива(тези) места.

                              Относно "всички" такива села .. дълеч съм от мисълта, че можем да се справим сами, но ако още няколко хора като теб се включат в инициативата, една доста пълна картина би се добила за 2-3 години във форума. За форумът, естествено, 2-3 години не са много. Колкото повече репортажи като твоя има, толкова повече ще са и хората, които се включват в такива "експедиции" и разходки.
                              Още веднъж благодаря!
                              Последно редактирано от upi; 29-01-11, 01:18.
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изгубената България - история останала в историята

                                Здравейте! С удоволствие бих се присъединил и аз, стига маршрутът да е софт и да съм свободен - най-вероятно през лятото, а за пролетта само през уикенда. Сузуки ГВН (сток).
                                Струва ми се, че изоставени селища е по-вероятно да се открият в Странджа.
                                Естествено, ще се радвам да се запознаем и да понауча разни неща от вас.
                                Последно редактирано от DiTBul; 30-01-11, 09:27.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X