Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилно и грешно?!?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правилно и грешно?!?!

    Не съм млад и кажи-речи 35 години не бях сглобявал мебели след изваждане от кашони и изучаване на упътване.

    Но, пусто!, вярвам в напредъка и предполагах, че делото на мебелното упътване е постигнало нови върхове.

    Постигнало... дуки!


    ***

    В упътването (за системата колелца на едно чекмедже) пишеше "Завинтете носача на правилното място". А малко по-нататък ми казват да прикрепя не знам кое към "д. 10" по "правилния начин".

    Три часа от живота ми заминаха в проби и грешки, поради това, че грубо наруших упътването - нищо не завинтих отведнъж на правилното място и по правилния начин.

    ***

    Знае ли някой някакъв надежден начин за различаване на правилното място от погрешното такова?

    Поздрави!
    Искам България чиста!

  • #2
    От: Правилно и грешно?!?!

    Питай неволята, после вземи винтоверт с достатъчно тяга и малко видии.
    Тя ще ти каже правилното място за монтаж, може и да ти спести два от три възможни часа...

    Коментар


    • #3
      От: Правилно и грешно?!?!

      Българинът е гений - сам ремонтира, сглобява, затваря компоти..той е велик!
      Има хора които това им е работата..явно все пак си се справил

      Коментар


      • #4
        От: Правилно и грешно?!?!

        Май затова са приятелите - да ти казват кое е правилното , когато се двоумиш......
        животът е магия !
        X5 3.0d

        Коментар


        • #5
          От: Правилно и грешно?!?!

          Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
          ...Знае ли някой някакъв надежден начин за различаване на правилното място от погрешното такова?

          Поздрави!
          Гугъл?
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            Re: Правилно и грешно?!?!

            Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
            ....Знае ли някой някакъв надежден начин за различаване на правилното място от погрешното такова? ......
            Вината не е в теб. Инструкцията е писана от китаец, образован да се изразява в йероглифи / символи /, с английска азбука / фонетично знакова / на английски език и преведена от български преводач с мижитурест хонорар и подобно образование.
            Де го чукаш, де се пука ?

            П.С. - Купи си по сложничък телефон с операционна система, че тогаз да видиш какво чудо е Инструкция за Експлоатация и Менюта по подразбиране .
            Логиката на хора образовани с йероглифно писмо е различна от логиката на други образовани с азбучно писмо.
            Да не забравяме примитивните шумерски писмена , в които има буква означаваща : - Голямото вековно дърво, при завоя на реката.
            Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-10-10, 05:39.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              От: Правилно и грешно?!?!

              Евтиното винаги излиза по-скъпо...

              Коментар


              • #8
                От: Правилно и грешно?!?!

                Аз пък, преди 3 години реших сам да си сглобя детската стая, пак Китайска (легло, гардероб, Бюро, шкафчета...). Спестените 200 лв (за сглобяване) инвестирах във винтоверт (или както му се казва на това устройство което много ме изкефи а сега общо взето прашасва) и основно в Лекарства за схванатият ми кръст от целодневните, Нетипични за мен занимания. Обаче за Инструкциите - Забележка Нямам, Нито една грешка, не направих
                Успех
                Последно редактирано от alex_markov; 20-10-10, 08:25.

                Коментар


                • #9
                  От: Правилно и грешно?!?!

                  И аз скоро се правих на монтажник. Не че нямам няколко на заплата, ама рекох си друго е със собствени ръце. Жената купила едни бюра и една етажерка от магазин на промоция и аз айде юруш с винтоверта. Като цяло справих се. Наложи се да модифицирам монтажните планове. Докато със бюрата беше по-лесно (и остана сума ти обков) то при етажерката ми се отели вола. Сглобяването на хилядите видове обков и малки детайли за да стане накрая етажерка за над бюро ми отне около 2 часа и си беше занимание от вида японски метални пъзели! Длъжен съм да изръкопляскам на полския инженерен гений - след сглобяването не ми артиса нищо от обкова и въобще не си личи къде са сглобките - нито глави на винтове - нищо не се вижда. Ама си е нетипично занимание, де.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Правилно и грешно?!?!

                    Скоро даваха по Дискавъри филм за Икея. Много ми хареса следната идея - конструкторът завършва проектирането на изделието, прави се прототип, и пак конструктора го сглобява. Ако не се справи, значи има още да проектира...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Правилно и грешно?!?!

                      Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                      ***

                      Знае ли някой някакъв надежден начин за различаване на правилното място от погрешното такова?

                      Поздрави!
                      аз се сещам за един начин - звънкаш, разбираме се за ден и сглобяваме.
                      10г учих проектиране и производство на мебели, в тази сфера и работя поне за сега.
                      btw ти си късметлия, че все пак е имало упътване, доста от нашите производители не си правят труда да слагат такива неща в кашона с изделието...
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X