Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реших си проблема със зимното каране.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реших си проблема със зимното каране.

    Един много добър варянт за зимни разходки в сняг.Според мен разбира се.Гумите няма да издишат-гаранция.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Краси Грудев; 20-10-10, 00:06.
    sigpic

  • #2
    От: Реших си проблема със зимното каране.

    Много добра идея.

    п.п.Тези гуми с вътрешна ли са?
    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
    (А1+)
    О877ООО98О

    Коментар


    • #3
      От: Реших си проблема със зимното каране.

      Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
      Много добра идея.

      п.п.Тези гуми с вътрешна ли са?
      Гумите са бeзкамерни май.. Според мен на лед ще са добре, но на пухкав сняг едва ли ще вършат работа. Само пробата ще покаже, иначе браво за начинанието
      Non scholae sed vitae discimus.

      Коментар


      • #4
        От: Реших си проблема със зимното каране.

        Tези коларски болтове според мен за нула време ще се сгънат по посока на въртенето прекалено меки са а и дълги си ги оставил, може би ако ги поокълцаш до гайката ще има повече ефект иначе е добра идея стига да има смелчаци да карат след теб.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #5
          От: Реших си проблема със зимното каране.

          Да наистина на лед ще вършат страхотна работа.Подкрепям Пацо че болтовете трябва да се скъсят малко иначе дори може и да скъсат гумата или да се вадят.А за мек и пувкав сняг,киша /там вече въпроса опира до лягането по корем/ максис-а дето го виждам на една от снимките ще върши по-добра работа май.
          SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

          Коментар


          • #6
            От: Реших си проблема със зимното каране.

            И на мен ми се струва че са дългички. Много ще се огъват и ще се загуби ефекта. Вероятно ще иска и вътрешна, защото като се понагъне гумата ще почне да изпуска покрай болтовете. Иначе добре си се позанимавал.
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: Реших си проблема със зимното каране.

              Преди години когато не бях чувал за зимни гуми бях си направил такива за Ладата само,че с вътрешна гума и болтовете бяха отрязани до гайките .Горе долу вършат работа на утъпкан сняг на пресен трябва да се внимава защото гумите бърза се окопават,да ти кажа че така поставените в ред болтове на предните гуми изкопават канал в снега и се губи ефекта от тях(първоначално и аз бях ги наредил така -в четири реда но после ги преработих).
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #8
                От: Реших си проблема със зимното каране.

                Във основата са 3см широгки шайби.При напомпана гума на 1.2 мисля,че трудно биха се огънали.Гумата е без камерна и няма да изпуска.Стегнати са доста добре.За дължината не знам?Винаги могат да се заменят с по къси.Тези старчат 2.5см.И са 8мм дебели.Колко е да сменя 300-350 болта.Работа за 0 време.
                sigpic

                Коментар


                • #9
                  От: Реших си проблема със зимното каране.

                  Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                  Преди години когато не бях чувал за зимни гуми бях си направил такива за Ладата само,че с вътрешна гума и болтовете бяха отрязани до гайките .Горе долу вършат работа на утъпкан сняг на пресен трябва да се внимава защото гумите бърза се окопават,да ти кажа че така поставените в ред болтове на предните гуми изкопават канал в снега и се губи ефекта от тях(първоначално и аз бях ги наредил така -в четири реда но после ги преработих).
                  За предните нещо не схванах.Аз съм ги наредил в линия за да ме държат при завой със скорос и да ме вкарват в пътя.Тези гуми ще се карат само в гора на КФХ 700.
                  sigpic

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реших си проблема със зимното каране.

                    Що трябва да сменяш 300-350 болта, подстрижи ги леко с флекса.
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Реших си проблема със зимното каране.

                      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                      Що трябва да сменяш 300-350 болта, подстрижи ги леко с флекса.
                      Да колега правя си майтап за сменянето.Ако при теста не ми хареса ще ги потстрижа веднага.
                      sigpic

                      Коментар


                      • #12
                        От: Реших си проблема със зимното каране.

                        И не знам дали 1.2 атмосфери ще ти свършат работа, ма то ще си покаже. Мисля, че след 1.5 няма да мръднат, след теста, ще кажеш как са.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • #13
                          От: Реших си проблема със зимното каране.

                          Всяка зима си казвам че ще си направя такива гуми за мотора, но така и не го правя. Гледал съм моторите за хилклимба в Австрия са с такива болтове, доста дълги ги оставят между другото, че и карат на сухо, но са с огромни шайби, предполагам и отвътре имат яки шайби, аз бих ползвал железни болтове, неръждавейката колко е най-много 8-8,8? ако се огънат лесно се сменят, но наистина най-голямо предимство имат на много твърд терен. Дали няма да е добър вариант да се монтират парчета винкел пак шахматообразно под формата на рибена кост, така си стават направо като лопатки и няма да го спре нищо...е на асфалт ще е доста интересно . Между другото това също съм го видял на хилклимба, но се редуваха ред болтове, винкел(напречно на движението)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Реших си проблема със зимното каране.

                            Ха , как да е на асвалт , за стабилност няма смисъл да говорим , аз го виждам като подвижна заря нищо друго.
                            Няма кал - Няма кеф !!!
                            Suzuki Samurai LJ410 1984
                            Suzuki LTZ400 2008
                            Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                            Коментар


                            • #15
                              От: Реших си проблема със зимното каране.

                              Предвидил ли си някой особено лют твой враг да кара зад теб ? Подсигурил ли си се да няма свидетели ?
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X