Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествени хранителни продукти

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Качествени хранителни продукти

    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
    В момента единственото кисело мляко със жива закваска е на Елби Булгарикум. Кашкавала и сиренето също са им добри. Купувам ги от Билла. За месото си имам една месарница в Банишора. Правят уникален суджук и това е вече единствения колбас, който консумирам. Всичко останало колбасарските щандове по магазините го подминавам.
    Би ли споделил къде точно е тази месарница, че съм от Банишора и искам да опитам продукта й.

    Коментар


    • #32
      От: Качествени хранителни продукти

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Аз практически не ям хляб, но домашните ми жени си купуват и покрай тях, този направо ми хареса: Хлебозавод Велико Търново 1958. Много вкусен и с приятен аромат, освен това не мухлясва на втория ден. Моите купуват "Типов".
      Хлябът се прави наистина от типово брашно. Скоро ще има и ръжен от био ръж ! От сигурен източник (онзи с Q7-цата от другата тема)
      Продава се в хартиена торбичка която запазва хляба доста дълго време.
      --------------------------------------------------
      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
      [/FONT]

      Коментар


      • #33
        От: Качествени хранителни продукти

        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        Би ли споделил къде точно е тази месарница, че съм от Банишора и искам да опитам продукта й.
        По Сливница от ХЕИ-то към Кенар втората пряка вдясно.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #34
          От: Качествени хранителни продукти

          Благодаря. Знам я тази месарница, но не съм я посещавал досега. На ъгъла на ул.Калофер и ул.Враня. Ще я пробвам.

          Коментар


          • #35
            От: Качествени хранителни продукти

            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
            Благодаря. Знам я тази месарница, но не съм я посещавал досега. На ъгъла на ул.Калофер и ул.Враня. Ще я пробвам.
            И да споделиш!
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #36
              От: Качествени хранителни продукти

              Първоначално публикуван от Peter P Преглед на мнение
              Явно не си прочел етикета, на него си пише, че е правено със сухо мляко.

              Аз лично харесвам много киселото мляко на Маркели - Сливен, сиренето на Маноя (по-мекичко е, идеално за моя вкус), кашкавалът на Хаджийски.
              Дори и да е така, аз нямам нищо против - има и правилния вкус и правилната консистенция. Сухото мляко все пак е мляко - другите ги правят предимно от нишесте и соя.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #37
                От: Качествени хранителни продукти

                Вчера по време на поредната си командировка минавайки през едни пазарджишки села си понакупих следните продукти на следните цени. Уникално крехък праз за готвене по 1 лв връзката и крехък праз за директна консумация (по-тънък) на цена 0,60ст връзката. От съседното село си купих дъхави ябълки (видно домашни, а не парафинирани) по 1лв/кг, домашни круши също по 1 лв/кг, домашни домати с вкус на домат. От трето село (вече дълбоко в Родопа планина) си купих тазгодишна сушена манатарка за 35 лв/кг (същото качество в София започва от 90 лв/кг, а съм виждал и 120 лв/кг!) като армаган към гъбите ми дадоха два букана с два различни вида боровинково сладко (от боровинки), една връзка с 6-7 кила картофи, няколко торбички с разнообразни билки (само как ухае апартамента ми в Овча купел в момента...) и други неща, за които въобще се засегнаха, че исках да им ги платя, сложиха ми в едни подносчета по малко от 4 вида баница, татлийки, баклави; 2 шишета със сироп от червени и черни боровинки (пак от боровинки) и ме изпратиха по живо и по здраво! Да не забравя, че хората въобще не ги познавам и ги виждам за пръв път! И много се зарадваха, че ги поздравих за празника им.
                Стана ми много мъчно отново, като след няколко часа отново установих в колко лоша и враждебна среда живеем в София... Сори за отклонението...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #38
                  От: Качествени хранителни продукти

                  Селата случайно да не са Виноградец, Карабунар и т.н. ?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Качествени хранителни продукти

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    Селата случайно да не са Виноградец, Карабунар и т.н. ?
                    Твърдо не!!!!!!!!!! Оттам отдавна нищо не купувам и никога няма да купя!
                    Селата са Исперихово, Бяга и Фотиново! Вече пробвах праза, манатарките и картофите! Картофа е като масло! Пробвах го в гювеч, а скоро и пържен. Не е от фуражния, който е навсякъде по пазарите в София. Сега си поръчах 2 чувала да ми доставят и чакам да ми определят цена. Ако поръчам по-малко няма да ми искат пари и затова. Пробвах и доматите и крушите. Крушите също са като масло (каквото и да се разбира в случая). За ябълките - по-нататък.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Качествени хранителни продукти

                      Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]263740[/ATTACH]...съфорумци,препоръчвам Ви този продукт.Пройзводство е на месокомбинат Ловеч АД.Свежо варена пушена наденица.Килограма й е 8 лева и нещо,но найстина си заслужава.Разпространява се и във веригата "ПЕНИ маркет".
                      ...пробвахме със семеиството и останалите продукти на спомената марка-кайма,сурова наденица,кюфтета и кърначета...НЯМАТ РАВНИ!
                      HUSGVARNA 630 SMR
                      PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Качествени хранителни продукти

                        Аз Ви препоръчвам продуктите на "Лиани", в центъра на Горубляне , имат и магазин в Дружба-2.Колбаси,месо ,продуктите за скара, особено любимите ни в детството "Телешки", "Хамбургски" и "Камчия"-същият вкус.Не е за подминаване и създърмата.На който му е удобно мястото, нека опита.Вече не експериментираме с други марки.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Качествени хранителни продукти

                          Млечни продукти ''Дубравия'' село Дъбравка наистина качествени, но ги няма по цялата страна.
                          В гора без телефон, като в пустиня без вода! :lol:

                          Коментар


                          • #43
                            От: Качествени хранителни продукти

                            И в нашия град има две фирми.
                            Едната за млечни продукти, мандра Драгоданово - затворен цикъл и не им трябва БДС те го спазват от както са започнали производството.

                            Другата е "Еко асорти", за колбаси, месни продукти, хляб - и при тях цикъла е затворен, а за стандарт "Стара планина", не им трябва защото от самото начало на производството го подържат този стандарт.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Качествени хранителни продукти

                              За такива като мен с хлебопекарни машини и не само:
                              "Брашно за закуски" на "Топаз Мел" - перфектно!
                              От четири месеца се бях видял в чудо с всякакви брашна,подобрители пробвах, рецепти променях - не и не, най-много да стигне до ръба на контейнера.
                              С това от първия път и с четвърт кубче свежа мая/по-принцип препоръчват суха/, хляба удари стъклото на капака и стана много вкусен.
                              Благодарности на Тихомир за нишана.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Качествени хранителни продукти

                                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                                За такива като мен с хлебопекарни машини и не само:
                                "Брашно за закуски" на "Топаз Мел" - перфектно!
                                От четири месеца се бях видял в чудо с всякакви брашна,подобрители пробвах, рецепти променях - не и не, най-много да стигне до ръба на контейнера.
                                С това от първия път и с четвърт кубче свежа мая/по-принцип препоръчват суха/, хляба удари стъклото на капака и стана много вкусен.
                                Благодарности на Тихомир за нишана.
                                Tова е полезна информация, че у нас от 1 година не можем да уцелим рецептата и се чудим какви брашна да купуваме.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X