Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Амортисьори

    682 вместо 632мм поради правописна грешка не звучи обнадеждаващо... предвид, че почти нищо от Raid не се поддържа на склад при вносителя, от който аз купувам, и не мога да премеря на реален амортисьор, ще трябва да продължа със сухите тренировки докато не попадна на достоверна информация... или да преглътна риска и да поръчам.
    Табличките ги вадя от този линк.
    Относно F-O-A амортисьорите - не ми трябва чак толкова авангардна технология, защото няма къде да ползвам предимствата й. Не ме срам да си призная, че дефакто и джипа не ми е жизнено необходим, добре си живеех и без камион доскоро, което пък прави въпросът ти 'защо 10 см лиф' труден за отговаряне... те са 8 см на хартия де, но спрямо въпроса е без значение ... нямам никакви поставени цели, които гоня с лифта..., ще дойде нещо като 'видяла жабата, че подковават коня...'

    П.П.
    Първоначално публикуван от stefan stoev
    Най-големия плюс на Кони-то спрямо останалите по евтини марки е че абсолютно всички модели са регулируеми на опън(не видях някой да го е споменал). Разликата е че при наи евтините (червеното Кони) амортисьора трябва да е откачен поне от горе и се регулира при максимално свито положение,а при жълтите реулирането е външно и не се разглабя.Та основното предимство е че след време когато амортисьорите омекнат могат чрез регулиране да се върнат към желаните характеристики .А трябва да са доста износени или изтървали за да не държат на максимално натегнато положение!
    От моя скромен опит с Кони Спорт (регулируемите) мога да кажа, че компенсацията на износването е вторичен плюс, разбира се никак не е за подценяване. Още по-голям плюс за мен лично е качеството на продукта (то затова и искам Raid за джипа сега). В началото се правех на модерен пред себе си и ги регулирах често (на моите става отвън с едно пластмасово "кранче от чешма"), после установих че ми идва в повече и ги натегнах докрай и от 3 години (П.П.П. 3 години = ~40.000 км) не съм ги пипал... изискванията ми към комфорта на возене явно не са много големи
    Последно редактирано от Postman; 11-03-11, 09:07.
    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

    Коментар


    • #47
      От: Амортисьори

      Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
      Относно F-O-A амортисьорите - не ми трябва чак толкова авангардна технология, защото няма къде да ползвам предимствата й.
      То няма нищо кой-знае колко авангардно в нея. Просто като се износят отваряш, сменяш уплътнения и пластини, напълваш с масло и азот, и имаш нови амортисьори. Отделно дето има и модели с външна регулация на свиване и опъване.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Амортисьори

        Споделям лично проверена информация - предният амортисьор за W460/461, а именно този номер на регулируемо KONI - 8240-1195SPX - има следните размери (цена на дребно 197,21 лв/бр.):
        Свит - 430 мм (от центъра на ухото до средата между двете сглобени гумени втулки на шпилката, т.е. монтажните точки)
        Разпънат - 660 мм (същите точки като горе)
        Ход - 230 мм

        Относно питането ми от по-горе за амортисьори за Патрола - въпросът е решен, не ми стигнаха силите за серията Raid, амортисьорите които купих са както следва (размерите са реално измерени, а не справка от интернет, но може и да варират в някакви разумни граници от +/- 1...2мм или повече, ако се отчита деформацията на гумените тампони след стягане на шпилките):

        Отпред - KONI 30-1426 (red series, adjustable, gas charged) - оригинално са предни за Toyota HDJ80, цена на дребно 147,01 лв/бр.
        Свит - 400 мм (между двата центъра на монтирани към шпилките гумени тампони, т.е. реалните монтажни точки, но без отчитане на деформацията след стягане на шпилките)
        Разпънат - 630 мм (като горе)
        Ход - 230 мм

        Отзад - KONI 82-2348 (red series, adjustable), не са газови - оригинално са задни за Australian Nissan Patrol Y60/Y61 long wheel base ONLY, raised suspension 50mm, цена на дребно 143,27 лв/бр.,
        Свит - 415 мм (между двата центъра на ушите, т.е. отново реалните монтажни точки)
        Разпънат - 660 мм (като горе)
        Ход - 245 мм

        Кормилен демпфер - KONI O26-1635, цена на дребно 143,15 лв/бр.
        Размери не съм мерил, понеже е оригинално за Патрол.

        П.П. Пружините за тези амортисьори са Dobinsons +3 inches
        Последно редактирано от Postman; 01-06-11, 12:03. Причина: Допълване на информацията
        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

        Коментар


        • #49
          От: Амортисьори

          Кой е вносителят на Кони за БГ?

          Коментар


          • #50
            От: Амортисьори

            Kолега Рostman, кажи за серията Raid!Там е истината.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #51
              От: Амортисьори

              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
              Кой е вносителят на Кони за БГ?
              Това е официалният вносител...
              Първоначално публикуван от rusev
              Kолега Рostman, кажи за серията Raid!Там е истината.
              Уви, не мога да кажа нищо... освен че са над 2 пъти и половина по-скъпи от по-обикновените KONI Heavy Track, които взех (т.е. моите не са Raid, a по-ниската серия регулируеми Heavy Track). Мислих много, и реших че след като ползвам Патрола за леки разходки, Raid е неоправдано скъпа серия, колкото и да са добри и ги оставих за по-нататъшен хипотетичен ъпгрейд ако евентуално повредя някой от тези, които взех.
              Другото, което натежа, е че тези ги имаше на склад, а за Raid трябваше да чакам.
              П.П. И последното, което натежа доста, е че на тези им премерих ходовете преди да ги купя, докато ако бях поръчал Raid, каквото дойдеше - това взимах, а както се убедих, информацията за размерите в интернет не е достатъчно надеждна, за да поръча човек на доверие 4 амортисьора Raid за 1600 лева.
              Последно редактирано от Postman; 02-06-11, 00:13. Причина: Корекция на линка.
              V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

              Коментар


              • #52
                От: Амортисьори

                Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                Това е официалният вносител...

                Уви, не мога да кажа нищо... освен че са над 2 пъти и половина по-скъпи от по-обикновените KONI Heavy Track, които взех (т.е. моите не са Raid, a по-ниската серия регулируеми Heavy Track). Мислих много, и реших че след като ползвам Патрола за леки разходки, Raid е неоправдано скъпа серия, колкото и да са добри и ги оставих за по-нататъшен хипотетичен ъпгрейд ако евентуално повредя някой от тези, които взех.
                Другото, което натежа, е че тези ги имаше на склад, а за Raid трябваше да чакам.
                П.П. И последното, което натежа доста, е че на тези им премерих ходовете преди да ги купя, докато ако бях поръчал Raid, каквото дойдеше - това взимах, а както се убедих, информацията за размерите в интернет не е достатъчно надеждна, за да поръча човек на доверие 4 амортисьора Raid за 1600 лева.
                Някой да знае случайно имали доставчик на KONI в България?? Горният линк нещо не се отваря!
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #53
                  От: Амортисьори

                  http://www.rudy96.com/
                  Three witches watch three Swatch watches.
                  Which witch watch which Swatch watch?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Амортисьори

                    И Гладиатор бяха изложили на пловдивския събор. Каква е хавата към момента обаче не знам.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Амортисьори

                      Извинения ако включването е неадекватно, мога само да дам размери за Trailmaster Stage II, които от мисля края на миналата година са специално издание за W463. Всички замервания са по метода описан от Postman по-горе. Замерването съм правил аз, отклонение +/- няколко мм. От кашона са, не използвани.
                      Отзад
                      - Разпънат - 620мм
                      - Сгънат - 420мм
                      Отпред
                      - Разгънат - 660мм
                      - Сгънат - 460мм

                      Сайта на производителя за въпросните:
                      http://www.trailmaster.de/stageII/stageII%20English.htm

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X