Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортисьори

    Тръгнах да мисля за амортисьори и се улових, че нищо сериозно не разбирам по темата.
    Моля по-запознатите да се изходят един по един, за просвещение на всинца ни.

    Намерих следното:
    KONI Heavy Track - монотръбни газ високо налягане
    KONI Heavy Track - битръбни газ ниско налягане
    KONI Heavy Track RAID - битръбни маслени
    Какво значи това научих но не намерих сравнение по функциониране. Какви са разликите между тях. Цените са от 155 до 278 Евро на парче.

    Може ли някой да ми каже къде мога да намеря спесификация, различна от дължината и цената.

    Също Билщайн, Сакс, Боге и пр.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

  • #2
    От: Амортисьори

    А ставайте де. Стана пладне.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      От: Амортисьори

      Като се върна в къщи ще прегледам .Имам каталог на Боге и Закс. Напиши ми моля те годината на колата и мотора -данните с които колата е изленала от завода.

      Коментар


      • #4
        От: Амортисьори

        Понеже предния месец ровичках, та само да кажа че спецификации, например за сила на сгъване и разгъване, няма да намериш никъде. Дори каталозите с размери са рядкост. За KONI-то за мен даже и дължини нямаше.

        Другото, дето общо взето разбрах е че(не гарантирам пълна и всеобхватна вярност на твърденията по-долу, понеже не са от личен опит):
        - двутръбни маслени и газови с ниско налягане - като загреят - омекват
        - газови с високо нялягане - като загреят се втвърдяват
        - от една и съща марка, често газовите (не питай с кво налягане) се чувстват обикновено по-твърди. От 3 комплекта на една и съща джипка, оригиналните каяба са маслени, TrailMaster-а са двутръбни газови с ниско налягане (мяй), а монрото в момента е "газово", монотръбно, мога да кажа че монрото е на порядък по-твърдо на сгъване от другите 2 вида.
        - освен уцелването на самата твърдост на сгъване/разгъване е важно да се уцели и отношението между тях, за да има адекватно пътно поведение
        - поне при мен, и трите вида си имаха различно налягане на гумите, при което работят най-добре. И за трите в рамките на 1.6-2.1 бара за джипка с независимо отпред и тежаща тон отпред и 800 кила отзад със все мен вътре.

        В крайна сметка гледах марки, модели, каталози, дино графики и прочие полюции, па най-накрая ми писнА и си поръчах FOX-ове с външен резервоар. Частите за смяна на твърдостта им струват по 10 долара на амортисьор. Частите за ремонт - по 20-ина долара, ако няма неханични проблеми (криви, огънати от камък, издрана ос и т.н.). В америка "простите" са по 150-300 долара бройката. Виж за висок клас с куп екстри, цифрите вече стават зловещи за обикновения потребител.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Амортисьори

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ....та само да кажа че спецификации, например за сила на сгъване и разгъване, няма да намериш никъде. Дори каталозите с размери са рядкост. ......

          - двутръбни маслени и газови с ниско налягане - като загреят - омекват
          - газови с високо нялягане - като загреят се втвърдяват
          - от една и съща марка, често газовите (не питай с кво налягане) се чувстват обикновено по-твърди.......
          Значи или аз съм тъп, или нещо не съм доучил.
          Като не знаеш един амортисьор колко държи на опъване, как преценяваш на каква кола да го сложиш? Ами ако е бус?
          Купуването на препоръчаните за модела е удобно но не винаги върши работа.
          От KONI които съм изброил горе, за Гелендия има от трите модела. А кажете кои за какво са, каква е разликата в поведението на пътя (горски път). Дали уточнението, че за RAID серията трябва бъмстоп и колани, значи, че за другите не трябва.
          Кои други марки ще ми препоръчате да разгледам.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          .......па най-накрая ми писнА и си поръчах FOX-ове с външен резервоар. Частите за смяна на твърдостта им струват по 10 долара на амортисьор. Частите за ремонт - по 20-ина долара, ако няма неханични проблеми (криви, огънати от камък, издрана ос и т.н.). В америка "простите" са по 150-300 долара бройката......
          Има ли FOX с 3" ход бе Спарки?
          Майтап. Казвай сага какви си поръча къде и колко$?
          Частите за ремонт и смяна на твърдост са ефтини но дали манипулацията е приложима в домашни условия? Масълце на коло дават ли?
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #6
            От: Амортисьори

            За пьтя аз сьм с Билщайн хеви дюти,в гората не сьм ги вкарвал и не знам там кое е добро.Доживотна гаранция уж им дават.

            Имах каталози някьде тук,ще поразгледам какво пишеше за Конито.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Амортисьори

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Има ли FOX с 3" ход бе Спарки?
              Майтап. Казвай сага какви си поръча къде и колко$?
              Частите за ремонт и смяна на твърдост са ефтини но дали манипулацията е приложима в домашни условия? Масълце на коло дават ли?
              Имат с ход 5 инча, а теоретичния ход на предното ми окачване е горе-долу двойно на хода на амортисьорите. Друг въпрос е кога се случва. Ей ги мойте:



              Сайта им е http://www.foxracingshox.com/offroad/shocks

              Това е за 2.5 инчовите: http://www.foxracingshox.com/offroad...MOTE_RESERVOIR

              Ето и каталога с дължините: http://www.foxracingshox.com/downloa...ide_09_web.pdf

              Сега за бъмп стоповете - за нагоре си трябват задължително. За хулигански прояви е добре да има колани, независимо дали амортисьора има или не вътрешен бъмп стоп на разгъване. Има (не за фоксовете, а по принцип) както с класически гумени, така и с хидравлични бъмп стопове, а сигурно и други видове, но без колани ни един не издържа твърде дълго. На сгъване има гумени бъмп стопове, дето се слагат на стеблото, а отделно си има особен вид амортисьори, дето са специално правени да работят само като бъмп стопове. И тях може да разгледаш в сайта. Например често амовете, правени за независимо окачване, дето си е външно ограничено и нагоре и надолу, нямат бъмп стопове въобще, от което пък се печели по-холям ход.

              Твърдостта, или така наречения на жаргон "валвинг" при амортисьорите от типа на фоксовете се прави с пачки (стекове) от пластини (шайби) с различен диаметър и дебелина, наредени една над друга. В зависимост от конфигурацията на тия шайби, се постихат различни характеристики на сгъване/разгъване. Отделно скъпите модели имат една или няколко външни регулации, но там габаритите и цените вече стават малко неприятни.

              Ей ти и кратко ръководство за ребилд, колкото да се добие представа:
              http://snowmobile.off-road.com/snowm...cks-20231.html

              А ей им и вътрешните части (поне на по-простите модели):
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fox6.jpg
Прегледи:1
Размер:22.1 КБ
ID:5220271

              Могат да се пазаруват от много сайтове. Ето например един: http://downsouthmotorsports.com/

              А имат и алтернативи, кои по-скъпи, кои по-евтини, например: http://www.f-o-a.com/

              Сега, най-голямата играчка е да се уцели валвинга така че да пасне на возилото. Конкретно за мен - изпратих им теглата отпред и отзад, както и геометрията и твърдостта на пружините/торсионите, и ми препоръчаха на 2 инчов за отпред валвинг 40/80. После се оказа че за Chevy Silverado HD1500/2000/2500 предните все едно са правени за мен - подходящи и като размер, и като захвати, и като валвинг - излизат си от завода с 40/80.

              Най-хубавото от всичко е че като им падне налягането се помпят с азот, като им омекнат шайбите -сменят се, а като им протекат уплътненията - пак просто се сменят и се допълват с масло. Дават и масло че даже и 2 вида, както и всичко останало. Единствения по-голям харч ще е ако са ударени, с надрани стебла и т.н. механични въздействия, но и тогава например може да се смени само стебло, или само корпус и т.н. Един вид като LEGO. А при всяка от тия неизправности един класически неразглобяем амортисьор, пък бил той и най-качествения като нов, просто отива целия на боклука.

              ПП: Това е само като информация, която изрових. Мойте все още пътуват и чак като ги сложа ще споделя лични впечатления. Сега говора както обикновено като прост теоретик в стил "един ми каза че виждал".

              ППП: Ей тука са ръководства за валвинг, ребилд и там квото има: http://www.foxracingshox.com/fox_tec...er/manuals.htm За offroad амовете вижте в съответната секция надолу.
              Последно редактирано от sparkybg; 19-10-10, 21:07.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Амортисьори

                Защо за моя размер 8"/2.5" KING са по ефтини от FOX а F.O.A. са си направо без пари?

                Пламенеееее, дочух, че знаеш какви точно FOX-ове трябват на Гелендията......
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  От: Амортисьори

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Защо за моя размер 8"/2.5" KING са по ефтини от FOX а F.O.A. са си направо без пари?
                  А де?

                  Ма що 8 инча бре? На тераното се побират 10-ки отзад?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Амортисьори

                    Ей ви още малко картинки на устройството. На KING-ове са, ма то все тая:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1002_4wd_02+high_end_shock_performance+king_coilover_shock.jpg
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5220505

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1002_4wd_03+high_end_shock_performance+compression_and_rebound_stroke.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5220506

                    Ето и реална снимка на буталото, на която се виждат и шайбите:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1002_4wd_05+high_end_shock_performance+king_kong_shock.jpg
Прегледи:1
Размер:54.1 КБ
ID:5220507
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Амортисьори

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Защо за моя размер 8"/2.5" KING са по ефтини от FOX а F.O.A. са си направо без пари?

                      Пламенеееее, дочух, че знаеш какви точно FOX-ове трябват на Гелендията......
                      Ба.., как силно викаш!
                      Аз карах с по два 10'' на колело. За единични ще ти кажа утре на 8 или 10 инча ход, с каква дебелина бяха. Настройката е с едни пластинки за шок и ребаунд.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #12
                        От: Амортисьори

                        Обяснете моля ви се за тези специални амове. Приложение, цени. Разликата с "обикновенните".

                        Коментар


                        • #13
                          От: Амортисьори

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          Обяснете моля ви се за тези специални амове. Приложение, цени. Разликата с "обикновенните".
                          Цените са горе в линковете, дето съм дал, ама са за америка. За до тук ще има цена на куриер + мито и ДДС върху всичкото. Опитах няколко европейски дистрибутори, ама се оказа че си слагат сериозна надценка.

                          А иначе не са с нищо чак толкоз специални. Просто ако няма други поражения, чарковете за пълен ремонт струват 30-40 долара на амортисьор (поне за мойте, дето ги чакам).
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Амортисьори

                            Пламене,ей Пламене,чакаме ,като чакали!Ти познай колко ще чакаме?
                            B+

                            Коментар


                            • #15
                              От: Амортисьори

                              Ами не знам колко ш'са чака. Някой ги купуват от Щатите, други като мен от ЮТР-Пловдив.
                              За сега съм закопал няколко(стари) в един двор и чакам да се хванат. Ако има берекет ще споделя, ама едва ли.
                              Ключовия израз е "купуват се !", хубави са, но искат средства. 400$, може би. За брой.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X