Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Амортисьори

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    ...
    @giorgio, това го пиша за теб и ще съм доволе ако поне ти си ме разбрал.
    Ако правилно съм те разбрал, то тези пластини припокриват някаква част от отвора. Взависимост от остатъка от отвора, се определя и твърдостта на ама. Правилно ли съм те разбрал?
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #32
      От: Амортисьори

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Ако правилно съм те разбрал, то тези пластини припокриват някаква част от отвора. Взависимост от остатъка от отвора, се определя и твърдостта на ама. Правилно ли съм те разбрал?
      Да! И може да църка различно в двете посоки. А има и едни проличащи на валдхорни, с по няколко тръбички отстрани, те пък дават възможност за настройки в едната посока с няколко режима. Байпаси.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #33
        От: Амортисьори

        Здравейте колеги, и аз стигнах до въпроса с амортисьорите...Някой може ли да ме посъветва за някакви от ниския клас - прилични. Нещо без формули и графики - за разходки. Или някой ако има за продаване втора употреба, че мойте съвсем сдадоха багажа...Благодаря предварително.

        Коментар


        • #34
          От: Амортисьори

          Първоначално публикуван от vesko111 Преглед на мнение
          Здравейте колеги, и аз стигнах до въпроса с амортисьорите...Някой може ли да ме посъветва за някакви от ниския клас - прилични. Нещо без формули и графики - за разходки. Или някой ако има за продаване втора употреба, че мойте съвсем сдадоха багажа...Благодаря предварително.
          Колегите, които са сменили различни марки и модели да споделят впечатления.
          Аз съм най-доволен от de Carbon - 38.50 паунда без ДДС единия от Paddock с тях съм на Диското.
          Други имаше: Bilstein B6 -52.50 паунда без ДДС
          На другия съм с Монро 4Х4. бяха по сто и няколко лева единия.
          За какво са ти 2-ра употреба?!

          Коментар


          • #35
            От: Амортисьори

            Първоначално публикуван от vesko111 Преглед на мнение
            Здравейте колеги, и аз стигнах до въпроса с амортисьорите...Някой може ли да ме посъветва за някакви от ниския клас - прилични. Нещо без формули и графики - за разходки. Или някой ако има за продаване втора употреба, че мойте съвсем сдадоха багажа...Благодаря предварително.
            Конита и заксове, това е ниския клас за Г-то
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #36
              От: Амортисьори

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              Конита и заксове, това е ниския клас за Г-то
              Значи аз с това BOGE съм се хлъзнал още по-надолу...
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • #37
                От: Амортисьори

                Знаете ли къде в София да отида и да се избира нещо. Ама искам маслени - за да не се повдига повече от това.

                Коментар


                • #38
                  От: Амортисьори

                  Аз сложих Траймастер есента и за сега съм доволен като се има в предвид че става дума за 440лв. четирите.
                  Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Амортисьори

                    Мойто Г си дойде с Билщайн и до ден днешен се радвам на невероятна возия и добра стабилнист, ...имам предвид в гората..., подробности за тях обаче - незнам...
                    I want out !!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Амортисьори

                      Поздравления за добре развитата тема, колеги! Надявам се, че нямате нищо против един новак набързо да влезе и излезе с кратък въпрос .
                      Той касае предните амортисьори на Г-то (W461) - от известно време се опитвам да намеря достоверни данни за хода на оригиналния преден амортисьор, както и поне една от габаритните дължини (свит или разпънат), за съжаление не успях досега.
                      Ще обясня накратко идеята ми, откъдето идва и питането - искам да сложа KONI Raid на моя Nissan Patrol Y60, за който се подготвям с 3 инчов лифт. Проблемът идва от това, че KONI Raid според официалното инфо на сайта поддържат до 50 мм лифт и подозирам, че може на практика да се получи конфликт между хода, който амортисьора поддържа и максималния реален ход, който окачването може да направи, накратко амортисьора да ограничи в известна степен възможностите на окачването. Затова потърсих данни за KONI Raid за други марки и предните бяха лесни - предни Raid за TLC 80 пасват идеално като дължина и ход за Patrol с 3 инча лифт (размерите са почти идентични с амортисьорите на Dobinsons за същия този 3 инчов кит). За задни си харесах предни Raid за G-W461, които ги дават в сайта на Гладиатор с ход 270 мм и размери 412/682 мм - практически еднакви данни (ако не броим няколко дребни милиметра) с оригиналните задни Dobinsons за 3 инчов кит на Patrol Y60. Дотук добре, но в сайта на KONI, секцията KONI Finder за W461 не дават хода, но за дължината в разгънато състояние пише 632 мм и именно тази разлика от 682 до 632 ме притеснява...
                      Писах мейл до KONI UK, не ме удостоиха с внимание, може би е нормално...
                      Именно поради това бих искал някой ако има данни за дължините на оригиналните амортисьори на W461 да ми помогне да ги съпоставя с данните за Raid и да направя извод дали именно такива да поръчам, защото ход 270 мм (ако инфото от Гладиатор е вярно) като че ли не се среща толкова често за по-обикновените амортисьори...

                      Може би стана малко объркано, затова ще си позволя да го резюмирам и префразирам по следния нетрадиционен начин:
                      - искам да сложа на Patrol Y60 окачване 3 инча с пружини Dobinsons
                      - искам да сложа амортисьори KONI Raid, които имат ходове поне колкото амортисьорите Dobinsons за 3 инчов лифт (ход 223 отпред, 270 отзад). Просто не искам да купувам амортисьори Dobinsons поради лични убеждения.
                      - предните ги намерих от TLC 80 (ход 254, ще огранича с колани ако е прекалено голям и пружините изпадат)
                      - задните съм ги харесал да бъдат предни от W461, но данните за дължина в разпънато състояние при Гладиатор и KONI се различават
                      - правейки аналогия с всички останали размери, които съм събрал за няколко модела амортисьори, мисля че ако някой помогне с такива за оригиналните амортисьори за W461, ще успея да преценя дали именно предните от Г са подходящи за задни на Patrol-a.

                      Ами това е , надявам се не е било досадно за четене... ако пък е било - простете на новака .
                      Благодаря предварително!
                      V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                      Коментар


                      • #41
                        От: Амортисьори

                        Хода е хубаво нещо, но и дължината на свития амортисьор има значение. На Патрола, ако добре си спомням, свития амортисьр отзад е 420мм. Ще бъде трудно с 270 мм ход без да местиш захватите или да удължаваш тампона. На 460 хода е 225мм или нещо такова. Не вярвам, 461 да е с такава голяма разлика.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #42
                          От: Амортисьори

                          Колега drukman, първо искам да ти благодаря за отговора и данните, както и за това, че си взел присърце проблема ми! Благодаря и на всеки друг, който е отговорил, докато моя постинг бъде одобрен от модератор!
                          После искам да кажа, че предпочитам да не дискутираме надълго и широко моя проблем в точно тази тема, предвид че той касае Патрул, пък разделът е Мерцедес. Вярно е, че все пак става дума за амортисьори, по-точно ход на преден за 461, но останалата информация, която давам, си е чист спам спрямо темата.
                          Предвид, че ме съветваш да обърна внимание на дължините, освен на ходовете, ще кажа все пак до какви изводи съм стигнал към момента...
                          Първо за хода на 460 и 461 и евентуалната разлика - аз лично не мисля, че има разлика в хода понеже единия е 460, а другия 461, никога не съм разглеждал дори Г и може и да бъркам разбира се, но четейки данните така ми се струва (то и джип никога не съм имал допреди 2 месеца). Разликата идва от това, че Raid серията на KONI е направена да покрива окачвания с до 50мм лифт, не по принцип KONI, а специално KONI Raid - така поне пише на сайта им. И когато сравнявам например данните за KONI Raid за Патрол от сайта на Гладиатор с данните за оригиналните амортисьори за Патрол от ръководството за ремонт, излизат тези числа:

                          NISSAN Patrol ОЕМ front: 345/535 = 190мм
                          KONI Raid /Patrol/ front: 306/509 = 203мм (for up to 50mm lift)
                          NISSAN Patrol ОЕМ rear: 380/615 = 235мм
                          KONI Raid /Patrol/ rear: 417/660 = 243мм (for up to 50mm lift)

                          Та оттук си правя изводи, че серията Raid наистина дава по-голям ход, а конкретното сравнение е между ОЕМ амортисьор и афтърмаркет за един и същ автомобил. Надявам се, че данните на Гладиатор са достоверни, защото са единствените, които намирам за KONI Raid. Допускам, че може да има разлика в дължините при предните, защото те са шпилка/шпилка и размера на нисанските е между двете стъпала (където опират шайбите под тампоните), пък за KONI може да е включена дебелината на тампоните в двата края... уви това няма как да го знам. Задните са ухо/ухо и разлика в размера не би трябвало да има поради особености като при предните.
                          Това за нисанските... като говорим за W460/W461, сравнени с KONI Raid отново за W460/W461, също намирам за логично KONI да имат по-голям ход.
                          След това, доверявайки се на Гладиатор за размерите на KONI Raid на предни за W461, ги сравнявам със задни KONI Raid за Patrol:
                          KONI Raid /W461/ front: 412/682 = 270мм > шпилка/ухо - данни Гладиатор
                          KONI Raid /W461/ front: ???/632 = ???мм > шпилка/ухо - данни www.koni.com
                          KONI Raid /Patrol/ rear: 417/660 = 243мм > ухо/ухо - данни Гладиатор
                          Dobinsons /за Patrol/ rear: 430/700 = 270mm (само за сравнение - амортисьор за 3 инчов лифт за Patrol, данни от Dobinsons, същите, които не искам да купувам)


                          И двата амортисьора, за Нисан и Мерцедес, са за лифт окачване на съответния модел до 50мм, а аз възнамерявам да ползвам пружини за 3 инча (по каталог дори са за 80мм).
                          Та ето защо съм избрал именно предни Raid за W460/461 за задни за Нисана, взимайки предвид също и разликата в лифта - 50мм за всички Raid срещу 80мм.
                          Разбира се, трябва да реша проблема с едната шпилка, която трябва да стане ухо, но това все още не ме притеснява, тъй като вече ми се въртят в главата няколко идеи...

                          Ето данните от сайта на KONI за Г-серията:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KONI_Raid_for_G-Series.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5258800

                          Ето тук са корените на цялото ми питане ...
                          Серията Raid, уви, покрива съвсем ограничен брой модели джипове, и прегледах всички амортисьори по списък, за които намерих данни - никой не пасва по-добре (по размери) за заден за Patrol-a от предния за W460/461, ако игнорираме проблема с шпилката, но оставам отворен към всякакви други предложения , например много бих се радвал ако някой колега е правил подобно проучване за Raid и посочи модел, който е ухо/ухо с размери, близки до 412/682.

                          Още веднъж - благодаря за отговора,
                          drukman!
                          Последно редактирано от Postman; 10-03-11, 12:37.
                          V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                          Коментар


                          • #43
                            От: Амортисьори

                            Сега, ако прочетеш каталозите на още няколко производителя ще видиш че ще има още разминавки. А после като купиш и опиташ в ръцете си съответния амортисьор, пак ще има разминавки. Може и в милиметри, ама има.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Амортисьори

                              Най-големия плюс на Кони-то спрямо останалите по евтини марки е че абсолютно всички модели са регулируеми на опън(не видях някой да го е споменал). Разликата е че при наи евтините (червеното Кони) амортисьора трябва да е откачен поне от горе и се регулира при максимално свито положение,а при жълтите реулирането е външно и не се разглабя.Та основното предимство е че след време когато амортисьорите омекнат могат чрез регулиране да се върнат към желаните характеристики .А трябва да са доста износени или изтървали за да не държат на максимално натегнато положение!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Амортисьори

                                Мисля, че просто някой е прочел и после написал 3 като 8 и 632 е станало 682 Вярно, че райд е двутръбен маслен амортизатор с ниско налягане и не харчи място за резервоара по дължина, но като извадиш размера на ухото, тампона на шпилката, тапата, капачката и буталото....е не стига място за 270 мм ход.

                                ПП Това дето питаш си е точно по темата за амортисьорите. Ако имаш и някоя друга табличка, давай. Полезно е.
                                Щом си се хванал, то разгледай и тия Аз съм навит да ги пробвам. Ако се събереме поне двама, ще бориме и цената.

                                ППП На тебе за какво ти е тоя лифт 10санта?
                                Последно редактирано от drukman; 10-03-11, 23:54.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X