Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дунав

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дунав

    Някой може ли да ми даде информация каква риба калве на Дунава на перо с мамка и щуката на какво да я търся на блесна ли ?
    [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  • #2
    От: Дунав

    Щуката не я търси сега, тя сама набива, но са бебета.Блесна, спинер, клатушка - посяга на всичко.Слагай тънък метален повод/може и от струна/, че не се знае кой ще ти хареса желязото, а и да не плашиш бялата и распера.

    Коментар


    • #3
      От: Дунав

      А на перо?
      [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

      Коментар


      • #4
        От: Дунав

        Какво ще рече "перо с мамка" ?Тапа и отдолу хранилка/пружина, фидер/ или ?
        Ако е за мирна риба, платика, скобар, морунаж, може и някой шаранче да се прилъже, зависи от мястото.За мряна ти трябва олово 150+ гр, здрава сопа 3.50+ метра, две горни бели куки/може една под и една над оловото/ 8,9 номер и бял червей.После със 'сичката газ целиш Румъния.

        Коментар


        • #5
          От: Дунав

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          После със 'сичката газ целиш Румъния.
          То зависи и от участъка, където ще риболовства колегата.Ако е в района на гр.Оряхово, ми то там си е един хвърлей, да не цапнеш с оловото някой любопитен румънец, и после да се дърпате през реката!
          Сега сериозно, Дунав упорито пада, и тези дни риболова не върви.
          На слука!
          "Make love, not war!"

          Коментар


          • #6
            От: Дунав

            Верно, аз пиша за тук, но и колегата не е упоменал дестинация.
            Тя досега се сбърка да пипа/освен бебета/, сега с тия 50/60 надолу ще я убием, чак никой няма да разбере, рибата включително.

            Коментар


            • #7
              От: Дунав

              Ще видим дали ще има слука в петък заминавам.
              [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

              Коментар


              • #8
                От: Дунав

                Вместо метални поводи можете да ползвате кевларени. По-скъпи са, но поне не плашат рибата.

                Коментар


                • #9
                  От: Дунав

                  Гризат ги, вЕрвай ми!
                  Отделно в камънака не траят много, имам ролка кевлар със стоманена сърцевина, кевлара като влача джигове по дъното се разнищва почти целия,само стоманеното жило остава да свети, а и поводите стават дебели.
                  За сега съм най-доволен от първа и втора струна за китара, стават по-тънки от купешките, а с 10/12 намотки от страна, няма разсукване, вместо да ти изплюе ухото с ония тръбички за премачкване, като напънеш в засечка по дъното.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дунав

                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    Вместо метални поводи можете да ползвате кевларени. По-скъпи са, но поне не плашат рибата.
                    Опитайте с HardMono на Climax.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дунав

                      Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
                      Опитайте с HardMono на Climax.
                      На какъв възел се поддава/или само запресован монтаж/ и 20lb окомерно с каква дебелина го оприличаваш в мм ?
                      Като видимост, нещо като ФК ли е във водата ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дунав

                        Ето го:

                        http://www.ivpfishing.com/products-m...category_id=41

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дунав

                          Тишо, аз това съм го видял, интересува ме Шамана как го връзва и т.н. преки впечатления.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дунав

                            Към влакното го връзвам с "Albright Special":
                            http://www.netknots.com/html/albright_special.html

                            Към вирбела - "Palomar Knot"
                            http://www.netknots.com/html/palomar_knot.html

                            20 lb е почти милиметър като го гледам.. Иначе във водата определено е по-"невидим" от обикновен повод...



                            П.П. Честно казано почти не съм го ползвал (имам го от година). Просто рядко ползвам поводи - само когато търся целенасочено само щука.
                            На последното състезание на Ряхово хванах 2 распера и то в момент в който рибата беше доста неактивна.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дунав

                              Значи си се връзва нормално повода, не е толкова жилав.Към влакното съм фен на "Uni knot"/не би трябвало да има проблем/, a Palomar си е класика и безотказен.

                              п.п.оправи ли капачката на резервоара/видяхме се на Корабната, Мариан беше до мен - показа ми домашните си цикади и коментирахме на Сунай фирмената ти сопичка/ ?
                              Последно редактирано от maxxx; 19-10-10, 18:32.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X