Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Давате ли рибени глави на кучето си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Давате ли рибени глави на кучето си?

    Моите кучета сурова риба не вкусват, но пържена или сварена, изчистена от кости, с огромен апетит. Обикновено главите и опашките са винаги за тях - в тях няма такива кости, които да им навредят. Сурово месо - само на кавказеца за почистване на зъбите. Въпреки, че са пуснати свободно на двора, имат всяка сутрин разходка, и тогава почти винаги хапват по някои стрък троскот.

    Коментар


    • #17
      От: Давате ли рибени глави на кучето си?

      До конкретната животинка е било това със зеленчуците - обелки от краставици,боб/леща(особено леща, зарязвал е купичка гранули заради нея), диня, пъпеш, грозде - притреперва като ги подуши или види.
      Самата краставица, домат, зеле, пипер - категорично не.

      Пасенето на трева си е почистване на стомаха, те си знаят какво им трябва от треволяка.

      Коментар


      • #18
        От: Давате ли рибени глави на кучето си?

        Това че някой цял живот е правил нещо грешно не означава, че няма да дойде един ден в който да го разбере и започне да го прави както трябва. Примерите с кучето преди хилядолетия и срявняването му с вълците пак казвам е неуместно, храненето на кучето със сурово месо е безотговорно към семейството и обществото, пак казвам вълк разпространяващ кучешка тения някъде в стара планина далеч от хора е безопасно и без значение. За сметка на това куче отглеждано и имащо контакт с много хора може да зарази десетки хора, предимно деца заради ниската лична хигиена. Всеки сам си предценява с какво да си храни животните, те са си негови, но аз знам че 80% от собствениците на кучета забравят редовно да обезпаразитяват и хранейки със заразено необработено месо подлагат на риск собствениците си и хората имащи контакт с кучето. Последните години диетологията при животните се е развила с такива невероятни темпове, че в момента е напълно нормално кучета да живеят до 2 пъти над "нормалната" им продължителност на живот за конкретна порода, и това не се случва защото сегашните собственици обичат повече любимците си.

        Коментар


        • #19
          От: Давате ли рибени глави на кучето си?

          Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
          Това че някой цял живот е правил нещо грешно не означава, че няма да дойде един ден в който да го разбере и започне да го прави както трябва. Примерите с кучето преди хилядолетия и срявняването му с вълците пак казвам е неуместно, храненето на кучето със сурово месо е безотговорно към семейството и обществото, пак казвам вълк разпространяващ кучешка тения някъде в стара планина далеч от хора е безопасно и без значение. За сметка на това куче отглеждано и имащо контакт с много хора може да зарази десетки хора, предимно деца заради ниската лична хигиена. Всеки сам си предценява с какво да си храни животните, те са си негови, но аз знам че 80% от собствениците на кучета забравят редовно да обезпаразитяват и хранейки със заразено необработено месо подлагат на риск собствениците си и хората имащи контакт с кучето. Последните години диетологията при животните се е развила с такива невероятни темпове, че в момента е напълно нормално кучета да живеят до 2 пъти над "нормалната" им продължителност на живот за конкретна порода, и това не се случва защото сегашните собственици обичат повече любимците си.
          Абсолютно съгласен с този пост, несподелящите това мнение да имат предвид, че докато научат кое-как, застрашават човешки животи.
          п.п....пистолета вина няма...

          Коментар


          • #20
            От: Давате ли рибени глави на кучето си?

            Нали говорим за хора,поели отговорността да гледат куче.Какви са тези 80% и защо да е заразено месото,аз го купувах от магазина!?
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #21
              От: Давате ли рибени глави на кучето си?

              Това че е закупено от магазина не е гаранция че месото е безопасно, не искам да кажа нищо против колегите от РИОКОЗ и ДВСК, те така или иначе не могат да следят за всичко което се продава по магазините, дори да е преминало през ветеринарно-санитарна експертиза няма гаранция за безопасността. Единствената гаранция е топлинната обработка, при нея се разрушават голяма част от опасните за човек(или не толкова опасни) паразити. Баба ми преди години от закупена от магазина кайма се зарази с говежда тения като краен гостоприемник, нищо опасно, но при определени обстоятелства може да се превърне в такава.
              Тези 80% са дори една оптимистична цифра, реалността е че болшинството от собствениците на кучета не извършват редовно необходимите периодични манипулации, в това число съм и аз де в определени отношения...

              Коментар


              • #22
                От: Давате ли рибени глави на кучето си?

                Абсолютно подкрепям всяка дума на Gichev.

                Коментар


                • #23
                  От: Давате ли рибени глави на кучето си?

                  Днес изчистих риба мисля,че илария. Мъжа ми ще я прави маринована. Отделих главите и ги сварих. Не съм дала на кучето си все още. От тук прочетеното до сега разбирам,че мога да и дам да ги яде. Рибата не е едра, така че мисля няма да има проблем с някакви си кости. Кучето ми е Ретривър.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X