Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

    Днес рових в гаража и ми изскочи това,незнам обаче дали работи,незнам и откъде е дошло точно това !Ако на някой му трябва да свирка !Мога да го проверя и ако не работи да го оправя,стига да влезне в употреба на някой, подарък !

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140913_201755.jpg
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:5610000
    Последно редактирано от Roninn; 13-09-14, 22:16.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #62
      От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

      Тези излязаха най-читавите.
      С такова на Жигулито минах над 140 000км. и до ден днешен си работи перфектно!!!

      Коментар


      • #63
        От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

        Това би ми свършило чудесна работа за един УАЗ.

        Коментар


        • #64
          Току що говорих с колега от шумен,утре му го пращам
          Мисля че имам още едно само че производство автоелектроника, някъде,следобед ще го потърся ,намеря ли ще пиша

          п.п Сега видях че си бил ти.
          Последно редактирано от Roninn; 14-09-14, 08:51.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #65
            От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

            salmanski,днес жената го е изпратила със спиди на адреса,писах ти лично съобщение през телефона и незнам дали си го получил !Поздрави !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #66
              От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

              Ако ти трябва схема за ремонта виж тук: http://dido73bdz2.hit.bg/ZSSU_EZM-T_Colored.pdf . Аз имам някъде едно такова и смятам, че схемите са еднакви.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #67
                От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

                Някой пробвал ли е този комутатор в комбинация с бобина БТЗ или Б114?

                Коментар


                • #68

                  Честито роджество Христово!

                  да възкреся тази стара и полезна тема,
                  започвам от далеч, на автомобил от 88-ма, от както го имам - 7-8 години, винаги е имал проблеми с завъртането на стартера. давам ключа на старт и само лекичко нещо хлопва, но въобще не завърта, пробвам 2-3-5-6 пъти докато не завърти. Добавих реле с бутон запалене след контактния ключ, като че ли почти за 2 години изчезна проблема, но тази есен пак се появи, днес реших да си сложа и китайски датчик за нивото на заряд на акумулатора и изненада - показва 10волта, меря акумyлатора откачен 13волта, закачам и меря при клемите на контактния ключ - 10в. започнах да откачам различни консуматори и стигнах до въпросната джаджа https://offroad-bulgaria.com/filedata/fetch?id=5437589, оказа се че когато е свързана към автомобила някакси окъсява или нямам идея какво точно става, дали се е повредило въпросното устройство или е нормално да дава такъв неприятен страничен ефект? утре ще видя дали е свързано както е показано на схемите към него.
                  какво означава позиция 1 "към оборотомера", това не е ли масата на бубината?
                  Последно редактирано от swenstyle; 25-12-20, 18:46.

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не ти е наред волтмера или връзките до него.
                    Ако на акумулатора имаш 13 волта(съмнявам се да са чал толкова), а това устройство ги сваля до 10-ще има пушеци и запалени кабели. За да има такъв пад на напрежението трябва да има сериозен ток, който би зачервил по-тънки кабели.

                  • IvanIvanovi
                    IvanIvanovi коментира
                    Редактиране на коментар
                    а като подадеш директен + на стартера върти ли? да не би шалтера да се сгъбясва

                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Той откъде да знае как се дава директен плюс бе, що псуваш сега...

                • #69
                  Изчисти си масата акумулатор - купе, после провери дали тази между купето и скоростната кутия е здрава, тя се намира до долната помпа на съединителя.Не вреди да пуснеш един дебел кабел директно от акумулатора до някоя от шпилките на всмукателния колектор.Ако след това паленето не се подобри свали стартера и го закарай на ремонт.Най-вероятно са нагоряли двата медни болта на бобината, бобината е разглобяема и подлежи на ремонт.

                  Коментар


                  • #70
                    Христос воскресе,

                    Май все от празник на празник, но пък е нормално по закона на Мърфи.
                    Аз още предния път изчетох няколко пъти отговорите ви, пробвах ги, и се оправих.
                    Ни поначало въпроса ми беше за въпросния запалваш модул - има ли начин да разбера дали нещо не му е в ред вече, или като купя нов ще разбера? Сега проблема е че няма ток на дистрибуторната капачка. От бобината има стабилна искра след капачката никаква. Понеже имам 2 броя автомобила сложих проблемното делко на работещия автомобил и си пали от раз, значи проблема не е в дистрибуторната капачка нито в чукчето. Лошото е че автомобила който работи без проблем е с оригиналната си схема, с кондензатор, който пък е вързан едновременно и към чукчето и към някакъв кабел. Но на проблемния автомобил са премахнали въпросните кабели и не мога да възстановя, дори и за проба, оригиналната постановка. мисля да си поръчам нов запалителен модул тъй като само него не мога да проверя дали е изправен. А само той остана.

                    Коментар


                    • brpi
                      brpi коментира
                      Редактиране на коментар
                      Колега ,
                      Бобините дето си мерил са си у ред но тоз модул (ЗССУ) не направен да работи с такива бобини.
                      Едно време бобината на кола с чукче и наковалня е в порядъка на 2- 3-4 ома на първичната.
                      Като се сложи модула на Автоелектроника то само удължава живота на чука и наковални -енергията на искрата във вторичната намотка се определя от бобината.
                      Леко разсъждение и опит за обяснение що е малка искрата-
                      Да речем имаш 12 В при бобина на първичната 4 ОМА ще има 3 А ток през чукчето или комутатора.
                      В тоя случаи всичко работи.
                      Но при бобина 0,7 ОМА тока през комутатора е къде 17А и понеже вътре има защита тя се влкючва и тока намалява драстично ,съответно енергията прехвърлена към вторичната на бобината е недостатъчна за някаква нормална искра.
                      Ако искаш да ползваш 0,7 Ома трябва да си купиш друг комутатор-да речм такъв за ЛАДА2108.
                      Ето едно дълго и подробно обяснение зазапалитена бобина на ВАЗ
                      https://korea1.ru/bg/odinochnye/katu...klyucheniya-i/

                      кажи какво е станало та да знаем да даваме ли акъли или по някакъв начин някои е оправил проблема.

                  • #71
                    Щом от бобината имаш искра модула е работещ.Проблема ти е в палеца и по-конкретно в неговото съпротивление.Вариантите ти са два или нов палец или шунтираш съпротивлението с кабелче.

                    Коментар


                    • #72
                      Сега го погледна един познат и каза че искрата е много слаба, показа ми на една лада как искрата прескача от 2-3 см, а при мен искрата се вижда при 2 мм че и по малко

                      Коментар


                      • #73
                        т.е. иската е толкова слаба, че не може да прескочи от палеца на електродите на капачката. Как да проверя бубините, имам една която е бош чисто нова, използвана е сумарно 1 месец, и 2-ве втора ръка. Имам мултицет, мерих съпротивление, входовете и на трите са около 0,7 ома, на изхода са меджу 3-6 килоОма. Според руски сайт са в норма. Ако подам на бобината директен ток + и - от акумулатора, това следва ли да е нормално работно положение на бобината за да видя каква искра дава? и така да проверя и трите които имам.

                        понеже е късен час се надявам да не съм написал някоя глупост.

                        Коментар


                        • Кольо
                          Кольо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Искрата се появява в момента в който веригата се разпада. То това всъщност прави чукчето-прекъсва веригата към маса, и в този момент се появява искрата.
                          От там нататък си ти.

                      • #74
                        Купих ново електронно, само че намерих в Сливен само такова пластмасово, което ползва кондензатор от делкото. 30 лева струваше. https://www.google.com/imgres?imgurl...ce=sh%2Fx%2Fim

                        Коментар


                        • #75
                          Най-хубавото в това "електронно" е ключето, с което да се върнеш към класическата схема, когато се скапе.Ако можеш връщай го и търси алуминиево.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X