Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

    На Ладата 2105, с която се уредих след ЗАЗа, имаше подобно руско, с изнесен пулт, от който можеше да се променя аванса с +- 15 градуса. Доста помагаше при скапан бензин.

    Коментар


    • #17
      От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Това е един единствен транзистор. Безкрайно половинчато решение - правилното е да се използва делко с датчик на Хол заедно с комутатора и бобината към него.
      Да, прав си но тази комбинация дето си я посочил е 200 левченца, а тоз прост транзистор да е 20-30 лева, и аз искам да е с електронно ама е на пара няма
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #18
        От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

        айде-айде. За под 100 се събира всичко, ако е от магазина - а части могат да се наскубят от разни коли.

        Коментар


        • #19
          От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          айде-айде. За под 100 се събира всичко, ако е от магазина - а части могат да се наскубят от разни коли.
          Да прав си.. Но аз питах в Лада форумът(дето бая банове отнесъх и не мога и темата да си видя :@) по колко вървят и всички по 150 в София някаде си, в Варна, та викам си на акъла по към никога ще е с електронно , Но иначе ако се иде в една морга сиуорно ще има и на по поносима ценица
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #20
            От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

            Абе ти и тука едвам се задържаш да не те избаняме, ама нали си малък - чакаме те да пораснеш.

            Коментар


            • #21
              От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Да прав си.. Но аз питах в Лада форумът(дето бая банове отнесъх и не мога и темата да си видя :@) по колко вървят и всички по 150 в София някаде си, в Варна, та викам си на акъла по към никога ще е с електронно , Но иначе ако се иде в една морга сиуорно ще има и на по поносима ценица
              Битака в София е мястото. Поне преди година беше. Ма скоро не съм ходил.

              Коментар


              • #22
                От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

                Едно електронно делко е 60лв ново в магазин,кабелите комплект са около 30-40лв и комутатотра е 25лв нов,но комутатор можеш да използваш от друг автмобил от някоя морга за 2-3лв пари.Като цяло излиза около 120лв всичко,лично аз мисля,че няма смисъл.Старата ми 1.6 нива е с обикновено делко и нямам проблеми вече над 7 години не казвам,че е по-добро.Ако не създва проблеми,по-добре него пипай

                Коментар


                • #23
                  От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

                  [QUOTE=Борис Хаджиценев (bob4oo)) Но иначе ако се иде в една морга сиуорно ще има и на по поносима ценица [/QUOTE]
                  Адаш за моргите си прав но ако не са го отнесли заради радиатора.
                  Мога да ти дам една друга идея провери дали не става от ИЖ Спорт и имаше едни руски мото блокове със същото но не мога досе сетя в момента.
                  Проверено в 17.20 електронно запалване на някява фирма от Гоце делчев с възможност за превключване цена 15.00лв.
                  Ако някой може да добави нещо мощният транзистор е Philips BU931Z 20A като за последното не съм сигурен дали не е 20 ампера
                  Последно редактирано от gabocvet; 18-10-10, 16:27. Причина: допълнение
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

                    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                    Едно електронно делко е 60лв ново в магазин,кабелите комплект са около 30-40лв и комутатотра е 25лв нов,но комутатор можеш да използваш от друг автмобил от някоя морга за 2-3лв пари.Като цяло излиза около 120лв всичко,лично аз мисля,че няма смисъл.Старата ми 1.6 нива е с обикновено делко и нямам проблеми вече над 7 години не казвам,че е по-добро.Ако не създва проблеми,по-добре него пипай
                    Да, аз преди имах мерак да го сменя, че един път щеше да си спя в гората барабар с нивата и с тъпото чукче, както си карам и от веднъж загасна, после сложихме някакво друго и до сега нямам проблем...
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #25
                      От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Адаш за моргите си прав но ако не са го отнесли заради радиатора.
                      Мога да ти дам една друга идея провери дали не става от ИЖ Спорт и имаше едни руски мото блокове със същото но не мога досе сетя в момента.
                      Проверено в 17.20 електронно запалване на някява фирма от Гоце делчев с възможност за превключване цена 15.00лв.
                      Ако някой може да добави нещо мощният транзистор е Philips BU931Z 20A като за последното не съм сигурен дали не е 20 ампера
                      Трябва да поразуча У гуглето Мерси адаш.
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #26
                        От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

                        Нещо ми се върти спомен за 2N 30 55? Или някакво КТ беше?
                        Мале, старост-нерадост!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

                          Първоначално публикуван от Пенчо
                          Нещо ми се върти спомен за 2N 30 55? Или някакво КТ беше?
                          Мисля, че си прав а управляващия беше А537, има го и в двата варианта. Ако се не лъжа КТ то го има като аналог 2N...
                          Последно редактирано от gabocvet; 18-10-10, 16:52. Причина: допълнение
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #28
                            От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Мисля, че си прав а управляващия беше А537.
                            Може. Но наблюдението ми е, че при дърти руски таралясници помага. И искрата е по-стабилна и чукчето става "вечно" и тъпия кондензатор не може да направи беля, точно когато най не трябва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

                              Ми, 2N3055 е 2 кинта. Радиатор за него - вероятно още 5-6. Ма не е правилно.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Контактно-транзисторно запалване за класиката 2121

                                Да, ама трябва да е PNP и за доста по-високо напрежение. Иначе, освен транзистор, схемата завъжда и други детайли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X