Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прегрява ми колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колеги, моля за помощ!!! Загрява!!!

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    И аз тегля тежки ремаркета, трябва си внимаване...
    mecho_3, ослушай се за мехурчета и бълбукане в разширителя. Дано да няма. А въздух в задния отоплител ако има и отиде в двигателя трябва да си излезе сам. Без термостат е по-зле, той е с две клапи, регулира 2 кръга едновременно. Провери и виското с едното.
    Вчета ми направи впечатление карах темперетурата беше нормална и като спрях се чуваше балбукане или нещо подобно в разширителния съд,все едно излиза въздух,обаче пак загрява и радиатора е студен в долния край а него сам го чистил с пароструика преди месец,пробвах и на наклон го качих и отворих капачката на радиатора и го оставих да поработи. мерси за помоща отново

    Коментар


    • #17
      От: Колеги, моля за помощ!!! Загрява!!!

      Радятора трябва да е загрят целия след 80-86градуса тогава отваря термостата.Смени термостата и провери да ли се топли целия радятор.Успех.
      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
      АСК Ален Мак

      Коментар


      • #18
        От: Колеги, моля за помощ!!! Загрява!!!

        Първоначално публикуван от mecho_3 Преглед на мнение
        Вчета ми направи впечатление карах темперетурата беше нормална и като спрях се чуваше балбукане или нещо подобно в разширителния съд,все едно излиза въздух,обаче пак загрява и радиатора е студен в долния край а него сам го чистил с пароструика преди месец,пробвах и на наклон го качих и отворих капачката на радиатора и го оставих да поработи. мерси за помоща отново
        Ами готви се за неприятности тогава, пукната глава. Смени за всеки случай капачката на радиатора с нова, бълбука ли и след това - главата

        Коментар


        • #19
          От: Колеги, моля за помощ!!! Загрява!!!

          Балбука ли не я мисли,тия дни тя сама ще ти каже ако не вярваш на колегата преди мен.Гледай да не ти смеси вода с масло или масло с вода преди да и оправиш гарнитурата,че после е друг филм.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Колеги, моля за помощ!!! Загрява!!!

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Няма случка да ти е редовен радиатора и да е студен на едно място,а на друго да е топьл без значение какви вискота имаш и кое кьде вьрти и охлажда.Малка разлика ДА,но студен и топьл НЕ.
            Не подвеждайте човека - напълно нормално е това при зацепена перка.

            Коментар


            • #21
              От: Прегрява ми колата

              Бълбукане в казанчето при никакви обстоятелства не трябва да има. Виж на студено, веднага щом запалиш дали има мехурчета, ако да, или е заминала гарнитурата(малкия дявол) или както каза Паджеровода, е спукана главата. Ако е второто не се занимавай да я лепиш, а направо вземай нова( питай ме как знам), вече не са толкова скъпи, моята я платих 600лв.
              Y61

              Коментар


              • #22
                От: Прегрява ми колата

                колеги тва с балбукането ми го направи само веднъж и от там насам несам го чувал а и ако е глава или гарнитура нали трябва я да пуши или обороти нещо да мени а то всичко си е нормално утре ще свалям радиятора пак и ще го отварям, и вътре с някакъв инструмент са се чистели тръбичките ми каза един майстор дето ги лепи. мерси отново за помоща и се надявам да не е глава или гарнитура.

                Коментар


                • #23
                  От: Прегрява ми колата

                  ами при мен,нито пушеше,нито обороти менеше,палеше на четвърт..а беше спукана главата на 2 и 3 цилиндър..
                  куче или вълк?
                  в клетка ,или свободен?
                  въпрос на личен избор.
                  Вихрен Илиев
                  0888249888
                  blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                  Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Прегрява ми колата

                    И при мен нямаше други признаци за проблем, освен мехурчетата, а главата беше спукана на 3 цилиндира между клапаните и между клапан и бренер.
                    Y61

                    Коментар


                    • #25
                      От: Прегрява ми колата

                      Здравейте!!! Изчетох доста теми по въпроса с прегряването и имаше и доста варианти за проблема! Та ако може да ме посъветвате и мен! Става дума за 2.8 автомат, 94 къса база. Проблема се появи, бях карал и се прибрах. Когато го угасих чух леко клокочене за 15- 20 секунди! Не му обърнах внимание. На другия ден след 3- 4 км. започна да прегрява. Угасих го и започна да връща вода през казанчето. Изчаках го да поизтине и леко без газ се прибрах без да прегрее отново. Смених термостат и капачката, но проблемът си остана. След термостата и долната част на радиатора е студено, няма парно, не надува маркучите. Клокочи и изхвърля течност само когато започне да прегрява. Студен пали и върви без това клокочене. Не съм го вкарвал в лютеницата, карал съм го съвсем нормално. Когато стой на едно място загрява до малко под средата и не мърда...давам повече газ и започва да грее! Моля ви кажете дали е сто процента глава или е възможно да е помпата. А и перката се върти вяло постоянно, независимо от температурата.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Прегрява ми колата

                        Гарнитура,и/или глава!
                        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                        Коментар


                        • #27
                          От: Прегрява ми колата

                          По скоро помпа.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Прегрява ми колата

                            Забелязва ли се бял пушек от ауспуха?
                            Губи ли се охлаждаща течност?
                            Маслото странно ли е на цвят?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Прегрява ми колата

                              Не надува маркучите, защото капачката на радиатора изпуска коректно създалото се налягане от изгорелите газове в разширителния съд. По описанието гарнитура, глава или и двете. Би трябвало да не може да си дръпне обратно охлаждащата течност от разширителния съд в радиатора и постепенно да губи антифриз, т.е нивото на антифриза в радиатора да намалява.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Прегрява ми колата

                                Първо промий или смени радиатора и си оправи виското. Има цяла тема със снимки. Елементарно е и не струва почти нищо. Щом не надува, значи още не си издухал гарнитурата или главата, ама ако продължаваш да я караш скоро ще замине едно от двете или и двете. П.П. И прегряла кола не се гаси. Това е най-сигурния начин да изкривиш и спукаш главата. Пускаш парното на макс и караш на скорост по инерция ако е наклон за да охлади и тогава се гаси.
                                Последно редактирано от kuzdov; 30-12-18, 17:17.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X