Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Одобрен маршрут за ендуро от "горското"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Одобрен маршрут за ендуро от "горското"

    Здравейте колеги,

    заповедта съгласно широко обсъжданата във форума поправка в Закона за лова, определяща предварително одобрените маршрути за ендуро в ловните територи около Ст. Загора ще бъде факт тези дни.

    Одобрения маршрут е:
    Ст. Загора - Баритна мина (пътя покрай черешовата градина) - пътя по речното корито минаващ покрай вилата на Бучката - с. Змеево (покрай овчарските кучета ) - пътя покрай езерото и лозовия масив на Далаков-Трилински до с. Ягода.
    Това е маршрута за който ловните дружинки в района ще бъдат известени и се очакват май-малко проблеми от гледна точка пусии и прочие.

    За района на Мъглиж заповедта вече е факт, като маршрутите които видяхме бяха 3, от които:
    Мъглиж - с. Горно Изворово
    Селце - Българка
    (третия не го запомних)

    Пътя от Горно Изворово до Селце обаче не е в заповедта, т.е. ако от Стара Загора се тръгне към Българка, предварително си набавете портативен телепорт за необезпокоявано преминаване покрай ловците и животните в дадения участък .

    В случая от дирекцията в Ст. Загора се опитват да създадат диалог и да не се допускат конфликти с ловците през ловния сезон, който е до края на м. февруари.
    Дадоха пример от последните 2-3 седмици за група велосипедисти попаднали на пусия които за малко не били отстреляни.
    За останалите маршрути, който не са в заповедта с цел предпазване от ловни инциденти (по време на ловния сезон) ще търсят съдействие от полицията.

    Публикувам настоящето с цел информация а не за начало на някаква дискусия.
    Всеки има глава на раменете си и сам може да вземе решение ще се съобразява или не с нея и с възможните последици от това.

    Предлагам модератор да заключи темата, за да не се почне отново с безсмислените изказвания от рода "не ми дреме, ще си карам където искам" които с нищо не биха подобрили положението.
    Success is like being pregnant! - Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fu..ed ....

  • #2
    От: Одобрен маршрут за ендуро от "горското"

    Първоначално публикуван от Rotor Преглед на мнение
    Здравейте колеги,

    заповедта съгласно широко обсъжданата във форума поправка в Закона за лова, определяща предварително одобрените маршрути за ендуро в ловните територи около Ст. Загора ще бъде факт тези дни.
    ................................................................................................
    ...опааа, закон за лова, а определя маршрути за ендуро

    Първоначално публикуван от Rotor Преглед на мнение
    ......................................................................
    Одобрения маршрут е:
    Ст. Загора - Баритна мина (пътя покрай черешовата градина) - пътя по речното корито минаващ покрай вилата на Бучката - с. Змеево (покрай овчарските кучета ) - пътя покрай езерото и лозовия масив на Далаков-Трилински до с. Ягода.
    Това е маршрута за който ловните дружинки в района ще бъдат известени и се очакват май-малко проблеми от гледна точка пусии и прочие.

    За района на Мъглиж заповедта вече е факт, като маршрутите които видяхме бяха 3, от които:
    Мъглиж - с. Горно Изворово
    Селце - Българка
    (третия не го запомних)

    Пътя от Горно Изворово до Селце обаче не е в заповедта, т.е. ако от Стара Загора се тръгне към Българка, предварително си набавете портативен телепорт за необезпокоявано преминаване покрай ловците и животните в дадения участък .
    ............................................................................
    Когато някой реши, да си я купи тази територия, ще има право да определя, разрешава, забранява

    Първоначално публикуван от Rotor Преглед на мнение
    ...............................................
    В случая от дирекцията в Ст. Загора се опитват да създадат диалог и да ....................................................
    ...е уж диалог, пък 'закони' и 'заповеди'


    Първоначално публикуван от Rotor Преглед на мнение
    ...................................................................................................................................................... ..........................
    Предлагам модератор да заключи темата, за да не се почне отново с безсмислените изказвания от рода "не ми дреме, ще си карам където искам" които с нищо не биха подобрили положението.
    ...да беше цитиран, закон или наредба, да заключи някой темата, ама то идея за "диалог" със заплахи

    Нямам нищо против да се съобразявам(и се съобразявам) с хобито на другите, но не еднопосочно и не с рУгите!!!

    Между другото и аз съм ловец, но пред алтернативата 'блеене' и 'взиране', и накрая к'ойт к'вот си е донесъл, предпочитам да си уплътня уикенда с моторетката!

    Нищо против автора на поста!

    Живи и здрави на всички!!!
    Последно редактирано от kocha; 14-10-10, 20:48.
    Eвгени Филчев
    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

    Коментар


    • #3
      От: Одобрен маршрут за ендуро от "горското"

      Филчев,
      моля да не тълкуваш написаното от мен както дявола чете евангелието
      Поместих поста информативно и това е била единствената ми цел. От разбор и анализ на написаното няма нужда.

      Поправката в закона е лобистка и гласувана от депутати - оплювай тях. От дирекцията по горите просто си вършат работата.
      Колкото и да ми е неприятна цялата ситуация (в седмицата в която откриха официално прасетата и аз на 2 пъти налетях с мотора на пусии), уважам това че потърсиха контакт с клуба, вместо да набръскат някой маршрут по който минават само ловни джипове.

      Поздрави!
      Success is like being pregnant! - Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fu..ed ....

      Коментар


      • #4
        От: Одобрен маршрут за ендуро от "горското"

        Първоначално публикуван от Rotor Преглед на мнение
        ...................................................
        Поместих поста информативно и това е била единствената ми цел. От разбор и анализ на написаното няма нужда.

        Поправката в закона е лобистка и гласувана от депутати - оплювай тях. От дирекцията по горите просто си вършат работата.
        ...............................................................................
        Пак казвам, нищо против теб!!!

        Ето я и въпросната заповед!

        http://www.iag.bg/data/news/117/C.pdf

        Облегнали са се на чл.70 от закона за лова който варди това:

        Код:
        (3) (Изм. - ДВ, бр. 79 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) През брачния сезон на
        благородния елен и глухара в района на трайно установените места за размножаване се
        преустановяват горскостопански, строителни, ремонтни и други работи, нарушаващи
        спокойствието на дивеча включително преминаването на камиони и друга горскостопанска и
        селскостопанска техника
        ...и друг член от правилника за прилагане на този закон който, ще накара, тия от пътното, да дойдат да маркират гората

        Код:
        Чл. 109. (1) По републиканските и местните пътища в райони с концентрация на едър дивеч и установени преходи се поставят съответните знаци по предложение на органите на НУГ.
        
        (2) Собствениците или ползвателите на мелиоративните съоръжения се оборудват с преходи за дивеча и места за излизане от тях.
        
        (3) Забранява се използването на вредни за дивеча:
        
        1. силно токсични химични препарати;
        
        2. слабо токсични препарати, без да се спазват установените технологии и дозировки.
        
        (4) (Отм. - ДВ, бр. 41 от 2003 г.)
        
        (5) В ловоустройствените проекти задължително се определят токовищата и трайно установените места за сватбуване на дивеча, както и мерки за тяхното опазване и подобряване.
        
        (6) (Нова - ДВ, бр. 15 от 2009 г.) Заповедта по чл. 70, ал. 6 от Закона за лова и опазване на дивеча се публикува в местен вестник и в официалната интернет страница на Държавната агенция по горите, а на терена се маркира трасето.
        При това положение първо искам, да видя как ловджии, ще ходят на лов пеш, ще хранят добитъка, пак пеш(или пък не стига, че хранят, на бракониерите 'джувотните, ами и разрешително от ДГС)

        Мога да заключа с едно:

        Както и други закони в България, и т'оз е ялов(някой го е писал измежду ракиите)........!!!

        ...кой точно, ще съблюдава изпълнението на тези заповеди...и с каква власт

        ...абе някои хора са ги мислили тези привилегии(за тях си), но нещо не се е случило!!!

        ...пък се и говори за пътища, а не за пътечки...и...

        ...и...има си Конституция на България, където пише, че всеки може да преминава от всякъде(почти), като реши някой да бара закони нека първо основният закон промени...

        ...говори ми се още, но не ми се пише,...чао
        Eвгени Филчев
        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

        Коментар


        • #5
          От: Одобрен маршрут за ендуро от "горското"

          Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
          ...говори ми се още, но не ми се пише,...чао
          Ха ха Филчев,ставаме двама,ама на мен ми се и псува!!!

          Коментар


          • #6
            От: Одобрен маршрут за ендуро от "горското"

            Пичове, от утре никой вече да не виждам в споменатите ловни територии, защото постоянно ще ходя с мотора да проверявам !!!
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              От: Одобрен маршрут за ендуро от "горското"

              Аз поемам нашия район/ вкл. НПЦБ/. Запазвам си правото да водя с мен и помощници
              Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
              0894328706

              Коментар


              • #8
                От: Одобрен маршрут за ендуро от "горското"

                Май сте я закъсали в Стара Загора.
                Политиците са ловджии а не ендуристи и правят така, че на тях да им е добре.
                А.А.

                Коментар


                • #9
                  От: Одобрен маршрут за ендуро от "горското"

                  Първоначално публикуван от Андрей Андреев Преглед на мнение
                  Май сте я закъсали в Стара Загора.
                  Политиците са ловджии а не ендуристи и правят така, че на тях да им е добре.
                  Вече сме му намерили цаката - на следващите избори Crazy Job ще излезе със самостоятелни листи за депутати с цел мнозинство в Народното събрание
                  Success is like being pregnant! - Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fu..ed ....

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X