Обява

Свий
Няма добавени обяви.

рязко потегляне на KFX 700!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • рязко потегляне на KFX 700!

    Здравейте, имам KFX 700, искам да попитам някой от по-знаещите тук защо мотора ми потегля внезапно даже и с малко газ? Карал съм и други моторетки от същия модел и това нещо го няма при тях! Това някакъв проблем в двигатела ли е или нещо е "магерено" по него!!?

  • #2
    От: рязко потегляне на KFX 700!

    Дай повече информация:

    Така го взе или след време почна га го прави?

    От тука ли е купен или US ?

    Ако е правен за дюни, пружината на вариатора и тежестите са настроени за рязко потегляне.

    Другия вариант е ако е много износен вариатора, тогава трябва да се чува метално хлопане при потегляне.

    Коментар


    • #3
      От: рязко потегляне на KFX 700!

      Така го взех от БГ, не съм сигурен /не съм карал ATV преди и не съм обърнал внимание като го взех/. Веднъж вече се преобърна върху мен. Посъветваха ме да сменя пружината на вариатора...смених я, пак същото. Един механик в Гърция ми каза че се дължи на тежестите, тук един ми казва .... съединител.

      Коментар


      • #4
        От: рязко потегляне на KFX 700!

        Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
        ..пружината на вариатора и тежестите са настроени за рязко потегляне.
        Каква пружина си извадил от машината ?!

        Каква си сложил ?

        Някой с повече опит подкарвал ли е машината ?

        Коментар


        • #5
          От: рязко потегляне на KFX 700!

          Пружината на вариатора, сложих като старата не спортна. Същата работа, пак се изправя на задните гуми.

          Коментар


          • #6
            От: рязко потегляне на KFX 700!

            Моето е със абсолютно същите симптоми.Потегля разко.Мисля,че съм за ремък.Защото вдига леко оборот и зацепва рязко.
            sigpic

            Коментар


            • #7
              От: рязко потегляне на KFX 700!

              Обикновено е ремъка. Като се износи почва да прави подобни номера, със зацепването и прочие.
              R 727cc BB KIT
              ZJ V8
              WK2 V6

              Коментар


              • #8
                От: рязко потегляне на KFX 700!

                майстора дето го отвори за да смени пружината погледна и ремъка, каза че си е ок. освен да сменя и ремъка!!!? вече имам една резервна пружина за вариатора, нека и ремък да има до нея . Значи със сигурност не е съединител или нещо от сорта!!!?

                Коментар


                • #9
                  От: рязко потегляне на KFX 700!

                  Май знам от каде е проблема.Утре ще проверя и ще ти пиша.
                  sigpic

                  Коментар


                  • #10
                    От: рязко потегляне на KFX 700!

                    Колега изчисти го с компресор добре.Пръсни СИЛИКОНОВ спреи там където се движат втулките по алуминия и по главната ос и си Ок.
                    sigpic

                    Коментар


                    • #11
                      От: рязко потегляне на KFX 700!

                      Първоначално публикуван от kosio 534 Преглед на мнение
                      майстора дето го отвори за да смени пружината погледна и ремъка, каза че си е ок. освен да сменя и ремъка!!!? вече имам една резервна пружина за вариатора, нека и ремък да има до нея . Значи със сигурност не е съединител или нещо от сорта!!!?
                      Приятел то съединител няма.
                      Seat Alhambra TDI
                      Kawasaki KVF650
                      Honda CRF250X
                      Suzuki Vitara

                      Коментар


                      • #12
                        От: рязко потегляне на KFX 700!

                        Абе съединител има и може да е точно от него.Той е центробежен и предполагам е с малки прожинки,може да са сложени много твърди и да зацепва на по-високи обороти и за това да тръгва по-рязко.А може и да е от тежестите на вариатора,за по-плавно тръгване трябва да се сложат по-тежки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: рязко потегляне на KFX 700!

                          Проблема е точно в тази час с ролките.Като махнеш капака и го запалиш,го наблюдавай как отведнъж отпуска.Моето прави точно това.След като го зачистих и смазах със силиконов спреи се подобри.Внимамай да не пръснеш по ремака,че ще спре да отскача рязко завинаги.
                          sigpic

                          Коментар


                          • #14
                            От: рязко потегляне на KFX 700!

                            Когато сменях пружината наистина имаше някаква "прах" и като че ли се оправи...временно!!! след 3 карания пак същото.....ВИСОКИ ОБОРОТИ.. и изведнъж зацепва. За какви пари става въпрос при съединителя?

                            Коментар


                            • #15
                              От: рязко потегляне на KFX 700!

                              Отстраних проблема окончателно.Открих от къде го прави това нещо.Ако искаш ми звъни да ти обясня,че не знам кое как се казва.Много е просто.0887820628-0898737904 евгени
                              sigpic

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X