Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко харчи и малко върви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко харчи и малко върви

    Исузуто е 2.8tdi харчи малко,но и няма тяга нито преди,нито след турбото,а и на място не вдига повече от 4000 об.Няма никакви пушаци,пали като кибрит но ми се струва,че този двигател трябва да може повече от това.Прилича ми като недостиг на гориво,та кажете как да му подам повече или кое управлява количеството.На помпата не видях някъде да има ръчна настройка,смених филтрите разлика никаква.Подскажете какво мога да направя за да върви повече,иначе на равно дига 130-140 със зор,ама на мен не ми трябва на равно,а тяга за гората.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

  • #2
    От: Малко харчи и малко върви

    Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
    Исузуто е 2.8tdi харчи малко,но и няма тяга нито преди,нито след турбото,а и на място не вдига повече от 4000 об.Няма никакви пушаци,пали като кибрит но ми се струва,че този двигател трябва да може повече от това.Прилича ми като недостиг на гориво,та кажете как да му подам повече или кое управлява количеството.На помпата не видях някъде да има ръчна настройка,смених филтрите разлика никаква.Подскажете какво мога да направя за да върви повече,иначе на равно дига 130-140 със зор,ама на мен не ми трябва на равно,а тяга за гората.
    Ами Калине, зависи от помпата. VE има винт за регулиране на цикловата порция, VP няма. Компа управлява количеството.
    Що не погледнеш другите неща, преди да се заиграваш с помпата?

    Коментар


    • #3
      От: Малко харчи и малко върви

      VE,с електронно управление също няма винт,но цикловата порция може да се регулира.Това става като се мести капака на помпата,след развиване на болтовете му.
      Не знам дали има Исузо с помпи VP?
      Една снимка на помпата ще е от полза,ако трябва съвет за нея.
      Иначе за невървенето може да има и ред други причини.Клапана на турбината,евентуално EGR-a,позапушени филтри(но вече си го елиминирал–сменени са) и др.Може и коректора за свръхпълнене на ГНП,да не работи коректно(или въобще да не работи).
      По принцип,когато цикловата порция е по-малка от необходимото,се наблюдава и леко влошаване на паленето.Но това може и да не е много осезеамо,особено ако нямаш наблюдения над конкретния мотор,при различни регулировки на цикловата порция.А може и разликата в регулировката на цикловата порция да не е достатъчно голяма за да се усети разлика при паленето,но все пак да не съответства на предписанията и да "не върви".
      За несъответствието на максималните обороти може да се коригира с реглаж от упорите на лоста за газ(за механичноуправляемите помпи),но това няма да се отрази много съществено на вървенето.На практика нещата са свързани и обикновенно реглажа на цикловата порция на тези помпи би трябвало да се прави на стенд и винтът се пломбира,а пък реглажа на минималните и максималните обороти се прави на място(на двигателя),с помощта на упорите на лоста за газ.Разбира се това е на теория,а на практика цикловата порция се "пипа" и на място от всякакви самозвани "майстори"(не изключвам и себе си) за да се постигнат определени цели – икономичност или "вървене".
      Последно редактирано от cecoa1; 13-10-10, 21:46.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Малко харчи и малко върви

        Запушен катализатор?
        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

        Коментар


        • #5
          От: Малко харчи и малко върви

          Оправи си маркучите
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • #6
            От: Малко харчи и малко върви

            Не е лошо да провериш и спирачките да няма някои блокирал апарат и да задържа. Просто идея ти давам. Разбира се не би трябвало заради спирачките да не може да вдигне над 4000 оборота, но това може допълнително да ти спъне вървенето.

            Коментар


            • #7
              От: Малко харчи и малко върви

              Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
              Оправи си маркучите
              Имаш предвид вакумните или горивните!
              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

              Коментар


              • #8
                От: Малко харчи и малко върви

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00177.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5218153Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00180.jpg
Прегледи:1
Размер:136.8 КБ
ID:5218152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00176.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5218151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00179.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5218150Цецо,ето някакви снимки на помпата ако може да се ориентираш нещо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00178.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5218149Не знам каква е помпата и кое регулира горивото.
                Последно редактирано от Калин; 14-10-10, 18:40.
                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                Коментар


                • #9
                  От: Малко харчи и малко върви

                  Джипа има у-во за бързо подгряване ако е блокирало действа като моторна спирачка Проверете клапата на турбото а помпата я занесете да я проверят на стенд Успех

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко харчи и малко върви

                    Помпата прилича на БОШ-овска тип VE. Тоест с механично управление. Вижда се жилото на газта. Това с зелената капачка трябва да е винта за регулиране на цикловата порция. Не те съветвам да го въртиш, преди да си сигурен в турбо, ЕГР, турбо-компенсатора и т.н. Освен това, трябва да знаеш, че с повишаване на цикловата порция следват и други настройки - аванс, обороти и турбо.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко харчи и малко върви

                      Присъединявам се към горните две мнения.И аз мисля,че под зелената капачка трябва да е винта(с контра гайка) с който се регулира цикловата порция.
                      Също те съветвам да не го въртиш много и съм съгласен,че е най-добре да се прави настройка на стенд.
                      Верно е,че всичко е свързано и трябва да се внимава кое,как и колко се регулира.Но пък повечето резултати,заради които се правят разните допълнителни настройки са получени именно чрез "въртене" и тестване на ГНП,когато тя си е на двигателя.Демек,не е толкова страшно да си разбъзикаш помпата,но при условие,че поне запомниш как да я върнеш в първоначалното и състояние.Трябва да се внимава,иначе възможността за нужда от стенд и специалист си е напълно възможна.Всички регулировки се правят първоначално с малки изменения спрямо изходните,като се помнят изходните регулировки.После се сравняват резултатите,(често дори малко субективно и неточно но все пак...) и се правят изводи в каква посока да се продължи с измененията на регулировките.
                      Това не е много научно издържано,ама за практически цели е достатъчно приложимо и се употребява.
                      Тези пояснения,едва ли ще са необходими в твоя случай.Като гледам в темата се е изказал,макар и лаконично,специалист по тази марка.Най-вероятно той е дал верния отговор за проблема–разместени маркучи за управлението на ЕГР-а,турбината или коректора за свръхпълнене на ГНП(или други,ако има).
                      Последно редактирано от cecoa1; 15-10-10, 00:09.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко харчи и малко върви

                        Напълно съм съгласен с вас,че помпата се пипа в краен случай и проблема не е от нея.Ще се ориентирам към другите.Проверих и всички вакумни маркучета и не открих нещо не редно,кулера също е чист,катализатора не ми се струва да е запушен,клапата за бързо подгряване работи.Не съм проверил още клапата на турбото и ЕГР-а,и как мога да го изолирам.Достатачно ли е да му запуша вакумните маркучета и да не действа вече ЕГР-а или нещо друго се прави.
                        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко харчи и малко върви

                          Тоя маркуч захранва коректора на цикловата порция при свръхпълнене. Тоест, над определено налягане в колектора, коректора трябва да пусне повече нафта. Гледам, че има някакъв тройник, значи "докладва" и някъде другаде. Проследи я тая системка.
                          Не е лошо с един манометър да се види и колко надува турбината. Така ще хванеш и ЕГР-а. Иначе се запушва с тапа от изразяна ламарина на фланеца.
                          Обаче е възможно и джипа толкова да си може. Тогава иска преглед на двигателя. Ако всичко е в норми, иска тунинг - повече нафта, надуване и настройки.




                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00180[1].jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:5218233
                          Последно редактирано от Аndro 160; 15-10-10, 07:24.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко харчи и малко върви

                            Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.?
                            А това зеленото е оут клапана който е и със ел. управление за циклите на пълнене на помпата със гориво
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко харчи и малко върви

                              И още,око да пипне ръка да види ,от дистанция само се гадае
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X