Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LSD в задния мост - как работи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Поведение на ЛСД диф?

    Ъъъ, буквата 'W" не идва ли от "Winter"?..
    "Вискозитет" на английски се пише "Viscosity".
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #77
      От: Поведение на ЛСД диф?

      От зима е w

      Стандартите за моторно и трансмисионно масло са различни, и едни и същи цифрички означават различни неща

      j300 - моторно масло
      http://widman.biz/English/Tables/J300.html

      j306 - трансмисионно масло
      http://widman.biz/English/Tables/J306.html
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #78
        От: Поведение на ЛСД диф?

        Това, което прави впечатление на първата снимка в пост32 е, че в описанието на немски НИКЪДЕ не се споменават понятия като LSD, диференциал с повишено триене и т.н.
        За сметка на това на руски език ясно е упоменато.
        В такива случай винаги се питам, кое от двете е вярното!?
        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • #79
          От: Поведение на ЛСД диф?

          Вчера го пробвах това масло и аз MANNOL 75w140. Твърде скиптичен бях към това масло, но действително имаше резултат и то даже много добър. Проблем имах и аз със сработването на ЛСД диф. дори след като бях сложил масло за ЛСД диф. закупено от Тойота, със съответната спецификация и означено на него са ЛСД. Ефект за заработаване не дифа = 0. Така покарах доста време, и тука преди 2 -3 дена прочетох темата на колега за маслото, и викам що да не пробвам и аз. Купих маслото по 16лв/лит. Диференциала ми събра 2,750 л. покарах около 20 км. по пътя..и айде на черно да пробвам...изкефих се...това нещо проработи. Веднага направих пробата с вдигане на крик на едното колело..чудо тръгна и там, /пробвал съм това и преди със старото масло, нищо не става..въртеше само тази гума , която бе във въздуха/ В калта ефекта е учудващ, започва да върти едното колело, и след миг зацепва и другото и и направо все едно съм в режим 4х4...тръгва. Работи!!
          Та колеги....доволен съм!!
          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

          Коментар


          • #80
            От: Поведение на ЛСД диф?

            И аз изчетох темата, моя диф. до сега ту включваше ту не. Е сега с това масло MANNOL 75w140, вече работи перфектно!!!
            0878644444 Йордан

            Коментар


            • #81
              От: Поведение на ЛСД диф?

              Да пробвам и аз на моята Тойота,че преди мен са отваряли дифа и сега не ми работи ЛСД-то,но е малко стара 84 година!
              LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
              Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

              Коментар


              • #82
                Глупав въпрос за LSD диференциал

                Колеги,извинявам се за некомпетентността ми,но има ли начин да се установи ТЛК 70 2.4 тд 1986 г дали има фабричен LSD диференциал или не? Време е да сменям масла в диференциалите и се замислих може ли фабрично да не е самоблокиращ се диференциала? Никога не съм се замислял дали при каране на хлъзгаво зацепват и двете задни колела,въпреки,че поведението на колата/задницата се опитва да ме изпревари/ говори за такава възможност.Ако вдигна колата и завъртя едното колело ,а другото се завърти в обратна посока,диф-а може да не е самоблокиращ се, но пък може и маслото да е заминало или да не е подходящо.Как да разбера,дайте ми съвет. Благодаря.

                Коментар


                • #83
                  От: Глупав въпрос за LSD диференциал

                  Обикновено до пробката за наливане има трайна маркировка LSD.
                  Ако е корозирало много наоколо, може и да не се чете вече.
                  Пробата с вдигане на крик е най-показателна, но ако някога е ползвано грешното масло, и да е имало LSD, с наливането на правилното нещата няма да се оправят.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #84
                    От: Глупав въпрос за LSD диференциал

                    Колегата е прав за маркировката, но при мен тя е изчезнала в следствие 25 годишна употреба. Варианта, за теб е да звъннеш в Тойота, да им кажеш,че искаш да купуваш масла от тях и да им кажеш шасито, те ще ти кажат веднага дали е с или без ЛСД.
                    Успех, а и не си взимай от тях маслата, има по - евтини
                    Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
                    А ако това не е най- важното...не знам кое

                    Коментар


                    • #85
                      От: Глупав въпрос за LSD диференциал

                      Гаранция ти давам че има.
                      ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Глупав въпрос за LSD диференциал

                        Вдигни целия заден мост на крик . Врътни едното колело на някъде . Ако и другото се върти в същата посока - значи е с ЛСД .
                        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                        Коментар


                        • #87
                          От: Глупав въпрос за LSD диференциал

                          Колега didooo, този експеримент е ясен, но не е ясно дали маслото е заминало или не е подходящото за този вид диференциал той няма да сработи.
                          Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
                          А ако това не е най- важното...не знам кое

                          Коментар


                          • #88
                            От: Глупав въпрос за LSD диференциал

                            В крайна сметка, ако ЛСД-то е заминало, няма смисъл от масла за същото. Така, че вдигаш пробваш и ако не ще, сипваш обикновенно масло, дори и да сложиш такова с присадка за ЛСД, ако то е заминало, няма да се оправи от само себе си.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Глупав въпрос за LSD диференциал

                              Kalinkata, абсолютно си прав, но ако предния собственик, не е сложил правилното масло ЛСД- може просто да е спряло да блокира, не е задължително да е приключило. Справка тази тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=111392. Там разисквахме правилните масла и няколко човека последвалите съветите главно на бат Андро 160, получиха подарък отново работещ ЛСД.
                              Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
                              А ако това не е най- важното...не знам кое

                              Коментар


                              • #90
                                От: Глупав въпрос за LSD диференциал

                                Ако не издържи , даже и посочения тест - вервай ми , че му е все там кво му е маслото .
                                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X