Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране из Верила планина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Каране из Верила планина

    Митков, в ендурото съм начинаещ и информацията която получавам във форума много ми помага! Затова и аз реших да добавя моя "капка
    към океана от знания"!
    Исках да улесня Цецо, за да има повече време за четене , че то само с каране не става!
    Lesidren.com

    Коментар


    • #32
      Re: Каране из Верила планина

      Първоначално публикуван от rfi Преглед на мнение
      Исках да улесня Цецо, за да има повече време за четене , че то само с каране не става!
      За което съм ти благодарен
      http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

      Коментар


      • #33
        Re: Каране из Верила планина

        на чинела а и на други -с две ръце препоръчвам да си вземат триал мотоциклет
        ..то и аз искам де
        -това е един от най готините начини за мото разходка а и е доказано че се задобрява много..и после и големият мотор ти е много по лесен
        -става и за ендуро разходки да се правят с него..та дори и по витоша да го карате -нито ще вдигнете прах нито ще пречите на някого..вдига шум колкото няколко сушоара ..а върви много е лек почти не оставя и следи по земята и като му посвикнеш е егати кефа контролира се и се кара много приятно..а и нещо и да объркаш не е страшно..и не на последно място- поддръжката е супер лесна и евтина

        Коментар


        • #34
          Re: Каране из Верила планина

          Вече ще си сменям ника чинела с индианското име "Пребитото куче" и веднага отговарям защо
          Ами защото без ни най-малка физическа подготовка се опитах да се правя на "моторист". Та малката ми одисея започна така. В събота 15 април с един мой приятел решихме да се поразходиме леко из Верила, тръгнахме от Паничище - Сапарева баня - летището - Верила по газопровода - от другата страна на Верила - село Баня - село Ярлово /намира се в подножието на Витоша/ - обратно до село Баня - Белчин баня тука заредихме и хапнахме и пак Верила - село Яребковица - село Крайници - после покрай река Джерман до Сапарева баня и от там на Паничище. Незнам колко километра са а и маршрута не ни беше тежък но много продължителен около 5-6 часа. Дотук добре но паднах лошо в равното в едни камънаци и наколенката ми се извъртя и нацелих един камък с коляното но това стана преди да започнеме да се качваме към Паничище та нямах много проблем с прибирането но болеше много и коляното се наду. Е това ли било ще кажат някой та ние го минаваме това за 2 - 3 часа, да така е но изненадата беше, че си натоварих мотора вечерта и заминах за Елин Пелин при ММ от форума. И там започнаха истинските ми мъки, чак там разбрах какво е това OFFROAD-ENDURO и там подобни. В неделя ММ беше събрал еднагрупа от 4 CRFa и една YZ и тръгнахме из Стара Планина но за тази убиствена разходка от 7 часа ще оставя да разкажат професионалистите.........



          В центъра на село Ярлово



          В село Яребковица

          Тук готвача на хижата ни каза, че на първи май ще се проведе събор и очаква около 2000 души
          повечето мотористи естествено и ще има много агнета на чеверме, леле още не съм закусвал




          В Стара планина ловна хижа Търсава, до село Ябланица под връх Мургаш.
          Последно редактирано от Chinela; 16-04-07, 11:39.

          Коментар


          • #35
            Re: Каране из Верила планина


            Изненада, летището на Сапарева баня все още се използва 12-04-2007г.
            Зад самолета е Верила планина.

            Коментар


            • #36
              Re: Каране из Верила планина

              Колеги в събота и неделя ще карам из Верила ако има желаещи нека пишат, може да се събереме на летището до Сапарева баня.

              Коментар


              • #37
                Re: Каране из Верила планина

                И ще пропуснете състезанието в Бухово
                MG RACING

                Коментар


                • #38
                  Re: Каране из Верила планина

                  На 24-Май в село Яребковица ще има събор и курбан така, че ако има желаещи да покараме из Верила и да отидеме на събора ние ще сме 4 мотора.

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Каране из Верила планина

                    Вдигам ръка и се записвам към желаещите
                    Ще ми закараш ли мотора натам
                    DCRT®

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Каране из Верила планина

                      Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
                      Вдигам ръка и се записвам към желаещите
                      Ще ми закараш ли мотора натам
                      Винаги за теб, но при едно условиеДа не ме "ЦИТИРАШ" а и забравих да питам дали обичаш агнешко иначе няма смисъл

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Каране из Верила планина

                        Чинела за пореден път показа че е невероятно отговорен и изпълнителен - в четвъртък дойде, натоварихме мотора и потеглихме към Паничище. Много поводи за черпене му се събраха на този младеж От там се спуснахме към Верила и него ден направихме преход от около 150 км разходка и се нагледах на страхотни пейзажи, не помня вече през кои села минахме. Аз 2 пъти свършвах бензина, а накрая и маслото свърших
                        Покарахме с много готина компания от Дупница и околията, изкарах си невероятно. Благодаря много на виновниците за това преживяване
                        Специални благодарности на Будин за измъкването на мотора ми след 1 изпуснат завой и за бензина омешан масло, който ми донесе

                        Снимки и репортаж очакваме от Chinela
                        DCRT®

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Каране из Верила планина

                          Виках, виках неволята (Ива КХ) но тя не чува и това си е та реших аз да се направя на Шекспир. Ставам рано аз на 24-05 а то празник, на човек му се спи та му се плаче но неисе нали съм обещал чета да събирам, гори да покорявам и кво мислите се оказа ми те четниците си спят спокоино и това си е, леле колко зор докато се събудят па кафенце, количка,цигарка, молби, кандърми ужас. Но най-после натоварихме шампионския мотор и тръгнахме от София за Паничище начело с байрактар Ива. Пристигнахме на Паничище и започна подготовка за нещо кратко и лекичко, вместо нагоре в Рила бяхме решили да слезнем в ниското и да отидем до село Яребковица във Верила, заради лошото време. Та след като заредихме моторите с бензин и МАСЛО Ива и Младен /четник от София също трудно събуждащ се/ тръгнаха надолу а аз заминах за Дупница защото си бях оставил мотора там а и там ме чакаха други трима колеги. Както и да е в 12:25 часа се събрахме на летището до Сапарева баня.




                          Това е въпросната чета.

                          От тук тръгнахме за Яребковица но щом навлязохме в един масив череши всеки пое в своя посока, леле още в не бяхме тръгнали и четата се пръсна като албански партизани.

                          Тук вече пак бяхме заедно



                          Един от малкото местни хора ни разказва за местният бит и фолклор


                          Изглед към селото. /няма ток и път за коли само оффроуд/


                          Горната махала на село Яребковица.


                          Тук попаднахме на една ловна хижа луксозно изпълнение заредена с алкохол за 100дни обсада. Но ние не се възползвахме. Апропо тази хижа съм я виждал във форума в един репортаж на Маркан ако не се лъжа. Ето още снимки от хижата.














                          И ето точно тук и в този момент се взе съдбоносното решени да изпратим единият от участниците в групата до село Мламолово
                          Ако само бяхме подозирали колко път е

                          Изглед от хижата към язовир Студена.

                          От хижата поехме към село Тополница но минахме над него и пресякохме главен път Е79 при разклона за село Делян, от там покрай язовир Дяково, село Кременик и от там баирите между село Дяково и Мламолово.




                          Кратка почивка над Дяково


                          Дълга почивка в центъра на Мламолово.


                          И тук един от колегите беше помолил жена си да ни докара бензин които чинно разделихме а на Ива забъркахме коктеил за 2Т.






                          Тези снимки са от открития рудник към мини Бобов дол който се намира над село Мламолово. Тук след като бяхме отпочинали се поотпуснахме с малко траялчета но фотографа, тоест аз бях зает да се кефя на страхотния терен и снимки много НЕМА.

                          Това е само половината от карането за останалата част от него очаквате продължение. По интересно е вервайте ми
                          Последно редактирано от Chinela; 29-05-07, 14:53.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Каране из Верила планина

                            Браво бре, Шекспире
                            Тя неволята добре те е оставила ти да се правиш на писател, я виж колко добре се справяш със словесното обрисуване на ситуации и действащи лица
                            Няма да крия, че твоите разкази страшно много ме забавляват, имаш страхотно чувство за хумор
                            Много ти станаха хвалбите нещо, ама айде, заслужил си ги тоя път

                            Чакаме Part2
                            DCRT®

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Каране из Верила планина

                              Шефа току що излезе от офиса и аз ще се опитам да завърша колумбйиската сага
                              Та след като изпратихме колегата по стар български обичай тои също реши да ни изпрати и така започна епизод 2.
                              Качихме се пак но по друг маршрут из баирите над село Мламолово посока Дяково и попаднахме на мила родна картинка
                              Но най добре да ви покажа, че думи не ми стигат да ви разкажа






                              Тази снимка е за друг раздел на форума но....




                              Вефа бичеше яко чалга или не ми вервате А
                              Както искате.


                              Това заварихме но като ни видяха веднага поръчаха роомсервиз и се получи това....

                              Вкусно нали
                              Момент май шефа се връща...А не бил той ами някакъв дето имал да взима пари от на с шегаджия, та да си доидем на темата...


                              Познаите кои кого подпира


                              Купона настана тупкат сърца ни олеле маико.


                              Конникът без глава


                              И това ако е жена, мъжете около "печката" а тя си клати краката

                              Та след като решихме да спрем да се изпращаме /трудно беше/ едни други тръгнахме към Дупница....


                              Газопровода над Дяково. Отам до Дупница беше лесно и бързо, дозаредихме на ОМВ но се оказа, че Ива няма повече масло на разходка била тръгнала с кафенце и цигарки милата. Та отидохме в село Яхиново на центъра да изчакаме едния от групата да отиде и да донесе. Тука веднага всички или почти всички от форума ще кажат абе на ОМВ няма лиАми има ама ние искаме специялно за шампиони а не накакво си ОМВ 2Т масло
                              Междувременно тук аз спуках задна гума, не помня лява или дясна но спуках и добре, че беше вълшебния спреи за гуми помогна



                              Чакаме бензин и масло но ни е скучно а от някъде се носи тиха и романтична музика и ние решихме да видиме за какво иде реч.


                              Оказа се, че в селото има събор и на мегдана свиреше РИМСКИ оркестър.


                              Естествено следващата "романтична балада" беше за РОКЕРИТЕ

                              И така след около 1 час на мегдана и половин час дъжд въпросният бензин /коктеил/ беше докаран и ние си тръгнахме посока Паничище, но прибирането не беше ника лесно и приятно. Първо аз реших да видя дали звука на CRF450 е по силен от колоните на оркестъра за което бях наказан за дуспа тоест паднах насред мегдадна и скъсах едната ръкавица.
                              А мотора на Ива даде фира на 12км. от Паничище не заради друго ами била му нагласила настроиките за лека разходка а не за дълъг около 150-160км. преход.
                              Както и да е работното ми време свършва така, че по накратко извикахме хора с пикапа качихме Ива, после сауна, душче и аиде в София. Прибрахме се към 12.30 след полунощ

                              Ето тук всички снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=136190
                              Последно редактирано от Chinela; 29-05-07, 16:13.

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Каране из Верила планина

                                Брех как ме нагласи
                                На разходка съм била тръгнала ... ами аз по принцип не карам по 150 км на един дъх и ... така стана Ама и ти не се пеше приготвил за такава разходка Да разкажа ли на аудиторията милите думи които изричаше към края на карането
                                И пак не си разбрал - насторйките са си настройки.. свещта гръмна
                                И .. бях си забравила резервната 2 пъти досега съм я забравяла...и двата пъти ми се е налагало да сменям свещ
                                Настройките отделно бяха .... няма да казвам какви Та в петък и събота съм се главоблъскала над карбуратора ... за пръв път го отварях да го чистя и беше голямо шоу Наложи се да търся "помощ от приятел" по телефона ама като го затворих накрая и О! ЧУДО - заработи
                                Между другото другия четник от София не ме послуша и си караше с яко напомпани гуми през цялото време и бра ядове в калта, освен това му бяха и позаминали гумите...следващия път вземете му ги спуснете малко.
                                Последно редактирано от iva_kx; 29-05-07, 16:05.
                                DCRT®

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X