Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гресиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гресиране

    Мисля тези дни да си гресирам Паджерото.Въпроса ми е обикновенна грес ли използвате или някаква по специална?Под обикновенна грес имам предвид литиум на Приста.

  • #2
    От: Гресиране

    Според мен няма голямо значение каква грес ще използваш,ако го гресираш по-често.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      Re: Гресиране

      Целта ми е да не гресирам често.

      Коментар


      • #4
        От: Re: Гресиране

        Първоначално публикуван от V.Markov Преглед на мнение
        Целта ми е да не гресирам често.
        Машината обича ласка,грижливо гледане и смазка(гресиране)
        Това съм го чул,от стари майстори.Успех.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: Гресиране

          “Често“ или не, два пъти годишно си е направо препоръчително.....

          Коментар


          • #6
            Re: Гресиране

            Използвам го предимно в гората и го гресирам често.Мисълта ми е ако се използва грес с по добри смазващи своиства би трябвало и ефекта да е по добър.

            Коментар


            • #7
              От: Re: Гресиране

              Има значение дали го ползваш много във вода(реки, калища...). Особено силно важи за солената вода. Тогава обикновената грес става силно кисела. И се ползва друга.
              Иначе масово гресите се правят от отработено масло след съответно избистряне, филтриране и смесване с добавки.
              Това за България, дали и навън е така - не знам.
              Последно редактирано от skitnik; 11-10-10, 15:35.
              I get High by going Down

              Коментар


              • #8
                От: Гресиране

                Колега не виждам какво ти пречи да отделяш по 30мин на 3 месеца и всичко да ти е наред и да нямаш излишни разходи за щарнири,накрайници и карета.Един комшия (стар монтиор в ДАП) казваше "Машину любит смаску а девачки ласку" Съвет от мен не жали грес ще спестиш пари.
                [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                Коментар


                • #9
                  От: Гресиране

                  Пък ако не ти се отделят никакви минути в цапане с грес- срещу Кат, зад бензиностанция Петрол, в едно спретнато сервизче с оранжеви дограми, гресират срещу 10-тина лева !
                  Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 12-10-10, 15:19.
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гресиране

                    Няма нищо сложно с гресирането,аз слагам Литол 24 Украинска грес комунистическа,докато се разхождаш събота и неделя намери си някое местенце в гората легни и гресирай, а тези сервизчета също гресират, но си е друго аз да видя че е избила нова грес.Ако такъламита е с тръбичка си купи маркуче и го смени.Сега поне има всичко. Не жали труд и средства за гресиране и за масла.
                    Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гресиране

                      Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                      Пък ако не ти се отделят никакви минути в цапане с грес- срещу Кат, зад бензиностанция Петрол, в едно спретнато сервизче с оранжеви дограми, гресират срещу 10-тина лева !
                      Момчето се казва Миро и аз ходя при него поради простата причина, че работя на бензиностанцията, а и набива греста с около 6атм.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гресиране

                        винаги е по добре да се гресира с машината на въздух ,блъска грес там кадето нетрябва да има ,така че по добре ,на мен ми взеха по 1 лв. на точка , за 10 лв. и 15мин. работа нее проблем да го гресираш на 3 м.
                        MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                        MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гресиране

                          Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                          винаги е по добре да се гресира с машината на въздух ,блъска грес там кадето нетрябва да има ,така че по добре ,на мен ми взеха по 1 лв. на точка , за 10 лв. и 15мин. работа нее проблем да го гресираш на 3 м.
                          Кое му е по-добре?
                          Ако напълни накладките с грес,какво правим?
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гресиране

                            ми какво ,почваме да не спираме а да даваме само газ .....е това в кръга на шегата ,става дума че с машината на въздух става по добре ,пълни до краи всеки шарнир и маншон
                            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гресиране

                              Някой може ли да каже колко са точките на гресиране.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X