Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запалителната уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем със запалителната уредба

    За мен е нещо ново... Предполагам, че все ще се анмери още някой като мен неразбиращ и темата ще му е полезна.
    Александър

    Коментар


    • От: Проблем със запалителната уредба

      Ако не разбираш от ремонти или не те кефят, по-добре си купи нов агрегат и няма да го мислиш поне 50 000 км. Стартерът, както всички машини, има известен ресурс и ако го смениш навреме, че ти спести много ядове, бели коси и пари.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Проблем със запалителната уредба

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        За мен е нещо ново... Предполагам, че все ще се анмери още някой като мен неразбиращ и темата ще му е полезна.
        Колега,не ме разбирай погрешно,не те упреквам,че задаваш толкова много въпроси.Просто искам да ти кажа,че вместо да се чудиш какво да го правиш по-добре го свали и занеси при човек,който се занимава с такива работи.Вчера ти писах да действаш сам,но явно още нямаш кураж и достатъчен опит...с времето и това ще стане.Тук,каквото трябваше в общи линий се написа.Поне аз не се сещам за друга вероятна причина за това,което описваш ти като явяващ се проблем,освен четки или силно-нагорели контакти на включвателя.

        Коментар


        • От: Проблем със запалителната уредба

          Янко, не съм те разбрал погрешно. Аз точно това, което казваш смятам да направя - имам вече и уговорка къде и кой. Просто преди ремонт, гледам да проуча всичко възможно за да не гледам като теле в железница, а да мога реално като гледам какво се прави, после да го направя сам. Често се случва и като отидеш в сервиза и някой от форума е подхвърлил идея, тя да се окаже важна в решаването на проблема - изпитано е. Така стана и с карбуратора - първо не ми беше ясно, но като прочетох това-онова и гледах майстора как го разглобява, вече сменям по него разни неща без притеснение. Искам да се науча да правя елементарни неща по колата, а не като закъсам някъде в гората да викам 112. За съжаление основния проблем, който ме кара да не ремонтирам сам, е липсата на гараж или поне навес с канал, или удобно за повдигане на колата място в моя район - който живее в София ще ме разбере - доста е трудно да се намери паркоместо дори пред блока в момента. Отделно търчането по задачи включително Събота и Неделя ... (не мога и една разходка да си направя, миналата седмица ходих до Нови Искър по работа, кой знае какви хубави коловози са направили виетнамките нагоре в планината, ама...)
          Александър

          Коментар


          • От: Проблем със запалителната уредба

            Така е-и аз за сега нямам канал и кой знае какви удобства.А що се отнася до местата и в Ямбол вече е трудно да се паркира пред повечето блокове,камо ли ремонт да правиш.Добре,че Нивите са високи и имат бавни скорости,та моята всяка вечер я качвам на един висок бордюр пред блока,друго свободно място в повечето случаи няма.

            Коментар


            • От: Проблем със запалителната уредба

              Благодаря на колегата andro за ценната помощ днес. В сервиза за стартери срещу депото в кр. поляна ми направиха цялостен преглед и се оказа, че при пускане на всички консуматори (фарове, фарове за мъгла, вентилатор, обгрев на стъкла, чистачки) - т.е. ситуация в която може да се попадне зимата - напрежението пада под 12 волта. С една дума - алтернатора няма достатъчно сила на тока за да зарежда акумулатора, поради което последния изнемогва и виждам зор със запалване, спират ми чистачки и т.н. Пуснаха ми още един директен плюс между алтернатора и акумулатора и позатегнаха кабелите към плюса на акумулатора. Отново се получаваше падане на напрежението, но едва при всички пуснати консуматори то слезе малко под 13 волта, и с подаване на малко газ и 3000 об/мин бързо се качваше нагоре.
              Засега смяната на агрегати се отлага, но ще се търси подходящ алтернатор от кола, с ампераж поне 80А.
              Прикачени файлове
              Александър

              Коментар


              • От: Проблем със запалителната уредба

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Благодаря на колегата andro за ценната помощ днес...
                Няма защо, тъй като реално нищо не съм правил. Просто прецених, че тоя проблем със сигурност аз не мога да определя и ти препоръчах хора които по цял ден това правят.
                Радвам се че всичко е приключило успешно.

                Коментар


                • От: Проблем със запалителната уредба

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Ще разкажа:
                  Сутринта влизам в колата, въртя ключа и нищо. Лампите на таблото реагират при подаване на контакт - т.е. от акумулатора се подава ток. Отварям капака и вратата за да чувам добре какво става. Въртя ключа - чува се нещо като прещракване на реле, няма силен шум, стартера не развърта изобщо. Така няколко пъти. Взех гаечен ключ и ударих стартера няколко пъти. Въртя - пак не пали. Въртя вече за 10-ти път с "мамата" - запали. След това карах известно време (около 30 км градско). Оставих колата на обяд по топлото пред общината в Панчарево и след около половин час се върнах - не пали - пак въртя 10-тина пъти, вадя ключа, пак въртя 5 пъти и пали. След това карах още 10 км и я оставих за 15 минути - пак не пали - пак въртя като гламав и запали. После я спирах, оствях я за 10 минути и си палеше перфектно. Отидох при майсторите в Лозен - там да им покажа как не пали. Е седя 1 час там колата, чаках я да изстине, но не можех да им покажа как не пали. После като се връщах ми се скапаха и чистачките.
                  Ползвам темата да кача едни снимки на повреден включвател. Да е нагледно за какво говорим:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01775.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5242432Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01773.jpg
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5242433
                  Та когато само се чува щракане при стартиране без да завърта - най-често е това малко цилиндъче и износените медни част на снимката.

                  Коментар


                  • От: Проблем със запалителната уредба

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Ползвам темата да кача едни снимки на повреден включвател. Да е нагледно за какво говорим:[ATTACH=CONFIG]288288[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]288289[/ATTACH]
                    Та когато само се чува щракане при стартиране без да завърта - най-често е това малко цилиндъче и износените медни част на снимката.
                    Да, нашата също имаше такъв проблем, само цъкаше, но стартерът незавърташе, а тя ако не цъкне, не прави верига за намотката на стартерът и той дефакто, не получава ток да завърти, след слагането на нов включвател всичко се оправи..
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • От: Проблем със запалителната уредба

                      Не бъркайте запалителната с пусковата система
                      Вероятно става въпрос за електромагнитния включвател. Ако откаже а няма възможност за бутане или дърпане, просто вземи една прежалена отвертка или ключ, дай контакт, убеди се че "колата" не е на скорост и с прежалената отвертка или ключ съедини накъсо двете 8мм медни шпилки.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Проблем със запалителната уредба

                        Реших въпроса радикално - със стартер от Динамо Сливен. Е няма база за сравнение - както писах и в друга тема - със смяната на въпросния включвател едва ли щеше да върти така, както новия, а не се знаеше дали няма и втулки и четки за смяна (или надирания по корпуса на намотките). Сега съм взел мерника на алтернатора, но ще изкара до на Есен .
                        Александър

                        Коментар


                        • От: Проблем със запалителната уредба

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Не бъркайте запалителната с пусковата система
                          Вероятно става въпрос за електромагнитния включвател. Ако откаже а няма възможност за бутане или дърпане, просто вземи една прежалена отвертка или ключ, дай контакт, убеди се че "колата" не е на скорост и с прежалената отвертка или ключ съедини накъсо двете 8мм медни шпилки.
                          Става,но по този начин ще задействаме само електромотора,трябва + и на клемата на шалтера(тънкия кабел),но на някой друг автомобил,на Нивата просто няма как да бръкнеш точно там!
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Проблем със запалителната уредба

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Става,но по този начин ще задействаме само електромотора,трябва + и на клемата на шалтера(тънкия кабел),но на някой друг автомобил,на Нивата просто няма как да бръкнеш точно там!
                            Многоходовата резба изхвърля и бендикса в общия случай. С тънкия кабел става, ако повредата е извън превключватела (контактен ключ или кабели)
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X