Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запалителната уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем със запалителната уредба

    Колега хич не се мъчи с този стартер.Моя 3 пъти го ремонтираха и пак проблеми.Взех си друг от една морга и 2 години нямам ядове с него.

    Коментар


    • #77
      От: Проблем със запалителната уредба

      Сваля се лесно и отгоре.
      Единствено да ти кажа (щом ти е за пръв път) :
      Когато свалиш повредения включвател - като поставяш новия
      да захванеш ухото с рамото на котвата. Няма как да се объркаш - просто погледни и захвани ухото.
      След сглобяването - пробвай го както е свален. Корпуса на маса и клемата на плюса. Когато дадеш плюс и на включвателя - ще подскочи и завърти "яко". Бъди подготвен за подскока!
      Успех! Не е трудно .

      Коментар


      • #78
        От: Проблем със запалителната уредба

        И как разбираш, дали този от моргата е читав, ей това не ми е ясно. Гаранция дават ли?
        Александър

        Коментар


        • #79
          От: Проблем със запалителната уредба

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          И как разбираш, дали този от моргата е читав, ей това не ми е ясно. Гаранция дават ли?
          Пробва се, притиснат с коляно до акумулатора. В моргата знаят как да ти покажат.

          Коментар


          • #80
            От: Проблем със запалителната уредба

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Сваля се лесно и отгоре.
            Единствено да ти кажа (щом ти е за пръв път) :
            Когато свалиш повредения включвател - като поставяш новия
            да захванеш ухото с рамото на котвата. Няма как да се объркаш - просто погледни и захвани ухото.
            След сглобяването - пробвай го както е свален. Корпуса на маса и клемата на плюса. Когато дадеш плюс и на включвателя - ще подскочи и завърти "яко". Бъди подготвен за подскока!

            Успех! Не е трудно .
            Колега, твоите насоки са най-разбираеми, за което благодаря. Предполагам ухото е това, което на снимката се намира отляво от пружинката.
            Само ме притеснява свалянето на самия стартер - доколкото виждам, се държи на някакви шпилки, които държат кой знае какво - надявам се държат някой колектор, а не самия двигател.

            Ето и обяснението, което подкрепя опасенията ми, че може да ми е по-лесно да извадя лопатката от багажника, и да си изкопая един канал пред входа.

            "Работа:
            Если не хотите сойти с ума, рекомендую выполнять работу на яме

            1. ОТКЛЮЧИТЬ аккумуляторную батарею!!!
            2. Снять гофрированный патрубок подачи теплого воздуха к карбюратору.
            3. Отсоединить центральный провод, а также всякие мелкие провода, которые мешают доступу к стартеру (совсем уж все убирать не надо, но пару проводов и шлангов стоит отсоединить).
            4. Открутить и снять с двигателя жестянку, к которой подсоединялся патрубок забора теплого воздуха (как она точно называется, я не знаю).
            5. Открутить и снять теплоизолирующий щиток стартера. Самая сложная часть этого действия - нижний болтик крепления этой защиты(ключик на 10). Из-за наличия у нивы "лишних" деталей как то раздатка и ШРУСы, добраться до этого болтика весьма затруднительно даже из ямы. После снятия щитка умные люди этот самый болтик никогда больше не прикручивают.
            6. Открутить три винта крепления стартера, причем верхний откручивается обычным ключом, а нижний и средний только головкой с карданчиком и двумя удлинителями, иначе не достать.
            7. Стартер сдвигается вперед и вытягивается назад-наверх до тех пор, пока позволяют провода. Затем со стартера сдергивается клемма и откручивается гайка, крепящая толстый плюсовой провод.
            8. При сборке, стоит принять во внимание, что корпус ржевского стартера (который рекомендуют ставить вместо катековского) несколько длиннее. Поэтому при попытке установки, стартер обычно ложится на опору двигателя своей задней частью. Имеет смысл немного покрутить стартер на своем месте, чтобы на силуминовом корпусе появились царапины от опоры.
            9. Поработать по появившимся царапинам напильником, периодически устанавливая стартер на место, проверяя зазоры, а заодно отрабатывая навыки установки стартеров
            10. Собрать в обратном порядке, не забыв прикрутить к стартеру плюсовой провод и воткнуть в него клемму.
            11. Проконтролировать - все ли воткнуты провода и трубочки.
            12. Подключить аккумулятор.
            13. Собрать инструменты.
            14. Почувствовать себя человеком, в очередной раз победившим тупую железку "
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от axlastro; 01-12-10, 21:35.
            Александър

            Коментар


            • #81
              От: Проблем със запалителната уредба

              Шпилките на стартера държат само него. Нищо сложно няма в демонтажа му, само трябва бъркане и отгоре, и отдолу и сгъване на ръцете на 16. Без звездогаечен тресчотен ключ е бавно, но става.

              Има (поне) два модела стартери за Нива. В частност, двата, които аз имам, се различават по 2см дължина, поради което единият влиза и излиза без демонтиране на термокожуха му, а другият - не.

              Ако наистина мислиш да го сваляш, приготви си най-каруцарските псувни.

              Коментар


              • #82
                От: Проблем със запалителната уредба

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Пробва се, притиснат с коляно до акумулатора. В моргата знаят как да ти покажат.
                А морга, с голям избор да ме насочиш в София, досега не ми се е налагало.
                Александър

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем със запалителната уредба

                  Нямам идея. Никъде наоколо май не разчастват Лада.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем със запалителната уредба

                    Какво се чува като се завърти контактния ключ на стартер? Цъкане на релета, или силно "чат-кане"?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем със запалителната уредба

                      Първото. Предполагам имаш предвид, като се опитам да запаля. Чува се нещо като леко прищракване, но нищо фрапиращо силно.

                      За да не ви занимавам повече, утре ще отида при майстора и ще гледам как се сменя, така или иначе нямам канал пред нас и разполагам само с набор от стандартни звездогаечни ключове.
                      Единствено ще е добре, ако може онлайн да диагностицираме проблема. Има ли вероятност проблема да се крие в нещо елементарно и да не се налага смяната на гореобсъждания възел.
                      Александър

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем със запалителната уредба

                        http://www.autoprospect.ru/vaz/21213...-startera.html
                        На втората снимка човека е хванал едно червено кабелче. Премери има ли ток на него, като си завъртял контактния ключ на стартер. Ако няма ток проблема не е в стартера, а в управляващата верига до шалтера.
                        Освен шалтер, причина може да бъде "четки".

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем със запалителната уредба

                          Колега, писах ти лично. Проблема трябва да се диагностицира преди да се купуват чаркове, а аз нямам нужния инструментариум и познания. Червения кабел с куплунга ли имаш предвид, че не ми се отваря линка?

                          П.П. като казахте четки, се сетих за един друг "проблем", който вече обсъдих в друга тема - при ниски обороти ми свети лампата за акумулатора и при подаване на газ изгасва, но знам че на някои коли това е нормално, а и започна да се случва след смяната на релето на алтернатора, т.е. може самото реле да е такова - да включва след достигане на определени обороти.
                          Александър

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем със запалителната уредба

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            ... Червения кабел с куплунга ли имаш предвид, че не ми се отваря линка?...
                            Да, от твоя линк. Уж го "препечатих", а вярно не се отваря. Бодни му пробната лампа. Стегни гайките на шпилките, където са вързани кабелните обувки на силовите кабели към акумулатора и алтернатора. Също така провери и масата към двигателя.
                            Като въртиш с ключ там, изключи минуса на акумулатора.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем със запалителната уредба

                              Пробна лампа ще трябва да си купя, нямам, но железарията е на близо.
                              Гайките ще стегна, но кое точно е масата към двигателя не ми е много ясно. Има два силови кабела - черен и бял, както и въпросния червен кабел, който не знам къде отива, но предполагам към комутатора.
                              Александър

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблем със запалителната уредба

                                В шалтера на стартера влизат 3 кабела. Един тънък, който ние го управляваме като дадем на стартер и два дебели - единия директен плюс от акумулатора и другия към алтернатора.
                                Масата е минус, директно от акумулатора на двигателя. Провери дебелите да не са хлабави, а тънкия както ти казах.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X