Страница 10 от 11 ПървиПърви ... 6 7 8 9 10 11 ПоследенПоследен
Резултати 181 до 200 от 202

Тема: Особености при карането на автоматик

Място
    Някъде между Гърция и Турция
    Публикации
    33
    Точки (при гласуване)
    2

По подразбиране От: Особености при карането на автоматик

Мерси,Иванов.Това е достатъчно-на баир /а то често ще се случва с лодката към Доспат за пъстърва/бутона натиснат и на таблото трябва да е O/D-OFF.Проблем е да пробвам друга такава Киа поради факта,че e сравнително рядък модела с тоя мотор.В крайна сметка не е болка за умиране,колата си върви добре де.Иначе за главата в мануала трябва и глава на раменете с познания по английски,но за жалост по комунистическо,кога съм ходил на училище, се учеше само руски,почти.Навярно в процеса на търкаляне на гумите ще има и още въпроси,но нали затова е форума.Приятен ви ден,момчета.

Място
    София
    Публикации
    5,103
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на Русефф Преглед на публикациите
    Мерси,Иванов.Това е достатъчно-на баир /а то често ще се случва с лодката към Доспат за пъстърва/бутона натиснат и на таблото трябва да е O/D-OFF.Проблем е да пробвам друга такава Киа поради факта,че e сравнително рядък модела с тоя мотор.В крайна сметка не е болка за умиране,колата си върви добре де.Иначе за главата в мануала трябва и глава на раменете с познания по английски,но за жалост по комунистическо,кога съм ходил на училище, се учеше само руски,почти.Навярно в процеса на търкаляне на гумите ще има и още въпроси,но нали затова е форума.Приятен ви ден,момчета.
    то и моя английски е такъв, та си намирам ръководства на руски, има за всички коли, просто потъри

Място
    София....
    Публикации
    6,995
    Точки (при гласуване)
    23

Здравейте,колеги.а връща скорост една или две,мотора има много мощност и вдига оборотите до 5-6000,но не се усеща тягата,която....Ми тва са ми въпросите,навярно тъпи,ма тъпотията не идва от гората...
    .
    При "вещиците"(V6) и при по-големите двигатели максималния въртящ момент е в по-ниските обороти - т.е на 5-6000 е нормално да "нямаш тяга" .....звънкай с въпросите за автомата, че за 1000 сто и найсти път не ми се пише
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    Публикации
    33
    Точки (при гласуване)
    2

[QUOTE=дядо владо;3410394]При "вещиците"(V6) и при по-големите двигатели максималния въртящ момент е в по-ниските обороти - т.е на 5-6000 е нормално да "нямаш тяга" .....звънкай с въпросите за автомата, че за 1000 сто и найсти път не ми се пише[/QUO

Мерси,колега,надявам се въпросите да не са свързани с неприятни изненади.В случая с оборотите -имам чувството,че нещо приплъзва,като буксуващ съединител.Мотора ги вдига тия обороти все едно е на свободна...Де да знам,може и да са така тия.Ше видя някой колега във форума със същия мотор и кутия.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,905
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на дядо владо Преглед на публикациите
    При "вещиците"(V6) и при по-големите двигатели максималния въртящ момент е в по-ниските обороти - т.е на 5-6000 е нормално да "нямаш тяга" .....звънкай с въпросите за автомата, че за 1000 сто и найсти път не ми се пише
    ъъъъ не се ли очаква при юнашко настъпване автоматът да вкарва двигателя в режим на максимална мощност, а не на максимален въртящ момент?

Щото нали, максимален въртящ момент на изхода на трансмисията се постига при максимална мощност на входа.
    Увереност по Аптекарски: ...Удивително е колко категорични съждения по някое време преминават в " ми не го знаех това..."

Място
    Публикации
    33
    Точки (при гласуване)
    2

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    ъъъъ не се ли очаква при юнашко настъпване автоматът да вкарва двигателя в режим на максимална мощност, а не на максимален въртящ момент?

Щото нали, максимален въртящ момент на изхода на трансмисията се постига при максимална мощност на входа.
    Е тва де исках да питам,ама не можах да го обясня научному.Добре де,при вашите автомати как е,ако при 100 км/ч. и смачкаш газта-залепя ли на седалката или както при мене мотора фучи на 6000 оборота,ма се не усеща тяга? Ейй,ше я сменя таз кутия,баси,вкарва ме във романтичен филм.

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    13,095
    Точки (при гласуване)
    36

То и мотор трябва май,иначе си фучи само
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Публикации
    1,448
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на BENZBOSS Преглед на публикациите
    То и мотор трябва май,иначе си фучи само
    Хахаха 3.5 е ама ти си изкривен под 5.0 не признаваш

Място
    Варна
    Публикации
    797
    Точки (при гласуване)
    6

Е тва де исках да питам,ама не можах да го обясня научному.Добре де,при вашите автомати как е,ако при 100 км/ч. и смачкаш газта-залепя ли на седалката или както при мене мотора фучи на 6000 оборота,ма се не усеща тяга? Ейй,ше я сменя таз кутия,баси,вкарва ме във романтичен филм.
    И аз бях така преди ремапа- давам газ и съм на 100 , автомата сваля на 3-а и почва едно зверско бучене и нищо. Зацепва 4-а и тръгва да се случва нещо. СЛед ремапа даже не сваля предавка като съм на 100 и подам умерена до средна газ.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

Място
    София
    Публикации
    5,845
    Точки (при гласуване)
    19

А не е ли удачен варианта първо да си махнеш крака от педала за газ и след това да скочиш с двата крака отгоре? Черокито реагира "по-игриво" при такова ритане, особено на баир.
    Бъди човек, говедо винаги можеш да бъдеш!

alex_markov е офлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    Sofia
    Публикации
    5,312
    Точки (при гласуване)
    60

Гранда (WJ 4.7 V при изпреварване кикдауна сваля до две предавки, започва едно фучене и докато не качи една не се случва много - та се опитвам по-плавно да натискам газта в такива случаи и колата набира Много по-бодро (все пак има двигател).
    Та с всеки автомат човек освен да натиска газта до ламарината - трябва и да му свикне и да му научи "номерата"

Място
    Варна
    Публикации
    6,867
    Точки (при гласуване)
    23

На дизелака WK2 при резки изпреварвания обикновено включвам SPORT (става с леко чукване на ръчката), защото в дебнене на удобен момент държи оборотите малко по-високо (често кутията е смъкнала една предавка в сравнение с предавката при 'номиналния режим')...
    И при двата варианта 'скока на газта' смъква 3-4 предавки, само дето от 'спорт' всичко се случва много по-бързо защото вдига оборотите от например 1800 много по-бързо, отколкото от 1100об/мин - двигателя вече е бил в максимален въртящ момент, и само оборотите скокват до зоната на максимална мощност. А не чака да се развърти турбина и т.н. докато вдига оборотите от 1200 до около 1600.......
    А при много тегава ситуация и малко възможности за изпреварване - перата на волана са затова - да я 'заключиш' на правилната предавка и само да чакаш кога да подадеш газ
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    София
    Публикации
    7,461
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    ...
    А при много тегава ситуация и малко възможности за изпреварване - перата на волана са затова - да я 'заключиш' на правилната предавка и само да чакаш кога да подадеш газ
    А най-добре да не изпреварваш, когато е "много тегаво"... Веднъж стомничка за вода, втори път... па накрая ... няма стомничка
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    13,095
    Точки (при гласуване)
    36

Цитат Мнение на bocho64 Преглед на публикациите
    Хахаха 3.5 е ама ти си изкривен под 5.0 не признаваш
    Нищо ми няма на мен,е вън съм с един Лансер под наем,за вентилатор става,бучи за 2 ма никакъв мускул - автомата трябва да го набия на L или най-задна позиция,вдига на 6000 оборота и на ниски скорости тръгва с бучене,държа ли го на Д е нищо,ни тръгва,ни набира,а само бучи.Мотора не го знам какъв е ма хич го няма,по бученето си е 4ка на слух,половин мотор само са му сложили.

5 литра е добре,300 коня,5 метра и поне 2 тона - другото е за млади хора,а аз остарях с тия вече
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    Русе
    Публикации
    2,605
    Точки (при гласуване)
    14

Русев , ти не споменаваш ли за проблем с газовата в една друга тема ?
    Аз имах подобен проблем , не имах доста забавена реакция на кикдауна, след настройка на газовата и смяна на малко мъркучета , няма проблеми
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ :P
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

A1+

Място
    Публикации
    33
    Точки (при гласуване)
    2

Не ве,мотора държи,корав е,на D от място те залепя за седалката.Но всичко,за което задавам въпроси,е свързано със-1.Новак с автоматите,2.Още ми липсва правилната настройка на шофиране.След това всичко описано е експеримент,а не ежедневие,отдавна минах времето на "газ до дупка".Стиковам се с машината.Колата си върви отлично,при плавна газ си набира доволно....Недокланов,споменавам за проблем с газовата,но не я свързвам по никакъв начин с автомата.На газ си работи перфектно,без накъсвания или тресене.Проблема там е друг,описал съм го.

Място
    Варна
    Публикации
    6,867
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на Тедо /LJ73/ Преглед на публикациите
    А най-добре да не изпреварваш, когато е "много тегаво"... Веднъж стомничка за вода, втори път... па накрая ... няма стомничка
    Критериите на всеки са различни
    Под 'много тегаво' имам предвид запазване на нормалната (както при всяко изпреварване) 99.9999% вероятност за успешно приключване на маневрата, но с издебване на удобния момент с подготвен автомобил...
    Ако не се подготвиш, това би смъкнало шансовете например на 80-90%, което вече е много рисковано.....

Бензинките реагират по-бавно на кик-дауна, защото двигателя трябва да се развърти например от 1 до 6х. об/мин, преди да 'зацепи'... Докато при дизела тази измяна на оборотите е по-малка...

Място
    София
    Публикации
    3,039
    Точки (при гласуване)
    14

Джипката ми е автоматик, бензин, вече трета година карам автоматик и наистина само с каране ще опознаеш кога, как и колко да натиснеш газта, в началото когато покарах за първи път автоматик, на два пъти при маневра за паркиране на заден ход си залепих главата на предното стъкло, навика да натисна тогава "съединителя" си каза думата , макар че ако този рефлекс се случи при някои при каране на дълъг път при висока скорост, това ще си е направо опасно.

Та при изпреварване ако се движа с около 90 км/ч, тогава натискам педала до момента преди да натисна и задействам бутона за кикдауна, а ако се движа бавно около 60км/ч, то тогава ако трябва бързо да изпреварвам, натискам и задействам кикдауна, но в последно време се научих така да изпреварвам и карам че не си спомням за последната година, да ми се е налагало да се включи кикдауна, така не пържа излишно автомата, просто с времето ще и научиш ритъма
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,905
    Точки (при гласуване)
    60

С газовите уредби има и друга интрига.

Няма никаква гаранция, че при газификацията "външната скоростна характеристика" на двигателя остава същата - даже и на бензин, в по-старите газови уредби. По-скоро е сигурно, че нещата ще се променят.

Автоматът пък, работи по заложено в него "познание" къде на тоя двигател са му максималната мощност и максималната ефективност. На ръчни скорости този проблем е много по-малък, защото водачът с гърба си усеща обратна връзка от действията си и се адаптира към ситуацията. Не че е невъзможно на изхода на автомата да се сложи торк-сензор и системата да се адаптира като с ламбда-сонда, просто няма смисъл да се прави фабрично - съвременните двигатели са доста възпроизводими като характеристики.

Автоматът прави каквото му е заложено - кикдаунът праща двигателя на 6000 об/мин защото така е конструиран, независимо че двигателят там отдава по-ниска мощност, отколкото на 5000 да речем.
    Увереност по Аптекарски: ...Удивително е колко категорични съждения по някое време преминават в " ми не го знаех това..."

Място
    Варна
    Публикации
    6,867
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    ...Не че е невъзможно на изхода на автомата да се сложи торк-сензор и системата да се адаптира като с ламбда-сонда, просто няма смисъл да се прави фабрично - съвременните двигатели са доста възпроизводими като характеристики.

Автоматът прави каквото му е заложено - кикдаунът праща двигателя на 6000 об/мин защото така е конструиран, независимо че двигателят там отдава по-ниска мощност, отколкото на 5000 да речем.
    При мен с Ланч може да видиш какъв въртящ момент се прилага на торк-конвертора (дори на празен ход) - вероятно има торк-сензор, както има сензори за обороти на входа/изхода (и от там - 'слипинг' на торка)..
    Съвременните автоматици се нагаждат и сменят доста параметри, и като скорост на превключване, и като момент (условия) на превключване, и като обороти... Станаха доста 'умни'

Страница 10 от 11 ПървиПърви ... 6 7 8 9 10 11 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Стомана S355J2 (G3). Особености при заваряване?
    От sparkybg във форум Заваряване - технологии, прибори и сведения
    Отговори: 92
    Последно мнение: 25-05-11, 01:57
  2. Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.80
    От kiril_bulgaria във форум Навигационна Карта на България (OFRM)
    Отговори: 10
    Последно мнение: 01-07-09, 17:26
  3. кадри от карането във Варна
    От dizanov във форум Разходки
    Отговори: 17
    Последно мнение: 17-04-06, 12:30
  4. Отговори: 4
    Последно мнение: 23-09-05, 23:17

Тагове в Темата

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми