Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености при карането на автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Особености при карането на автоматик

    Не ве,мотора държи,корав е,на D от място те залепя за седалката.Но всичко,за което задавам въпроси,е свързано със-1.Новак с автоматите,2.Още ми липсва правилната настройка на шофиране.След това всичко описано е експеримент,а не ежедневие,отдавна минах времето на "газ до дупка".Стиковам се с машината.Колата си върви отлично,при плавна газ си набира доволно....Недокланов,споменавам за проблем с газовата,но не я свързвам по никакъв начин с автомата.На газ си работи перфектно,без накъсвания или тресене.Проблема там е друг,описал съм го.

    Коментар


    • От: Особености при карането на автоматик

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      А най-добре да не изпреварваш, когато е "много тегаво"... Веднъж стомничка за вода, втори път... па накрая ... няма стомничка
      Критериите на всеки са различни
      Под 'много тегаво' имам предвид запазване на нормалната (както при всяко изпреварване) 99.9999% вероятност за успешно приключване на маневрата, но с издебване на удобния момент с подготвен автомобил...
      Ако не се подготвиш, това би смъкнало шансовете например на 80-90%, което вече е много рисковано.....

      Бензинките реагират по-бавно на кик-дауна, защото двигателя трябва да се развърти например от 1 до 6х. об/мин, преди да 'зацепи'... Докато при дизела тази измяна на оборотите е по-малка...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Особености при карането на автоматик

        Джипката ми е автоматик, бензин, вече трета година карам автоматик и наистина само с каране ще опознаеш кога, как и колко да натиснеш газта, в началото когато покарах за първи път автоматик, на два пъти при маневра за паркиране на заден ход си залепих главата на предното стъкло, навика да натисна тогава "съединителя" си каза думата , макар че ако този рефлекс се случи при някои при каране на дълъг път при висока скорост, това ще си е направо опасно.

        Та при изпреварване ако се движа с около 90 км/ч, тогава натискам педала до момента преди да натисна и задействам бутона за кикдауна, а ако се движа бавно около 60км/ч, то тогава ако трябва бързо да изпреварвам, натискам и задействам кикдауна, но в последно време се научих така да изпреварвам и карам че не си спомням за последната година, да ми се е налагало да се включи кикдауна, така не пържа излишно автомата, просто с времето ще и научиш ритъма

        Коментар


        • От: Особености при карането на автоматик

          С газовите уредби има и друга интрига.

          Няма никаква гаранция, че при газификацията "външната скоростна характеристика" на двигателя остава същата - даже и на бензин, в по-старите газови уредби. По-скоро е сигурно, че нещата ще се променят.

          Автоматът пък, работи по заложено в него "познание" къде на тоя двигател са му максималната мощност и максималната ефективност. На ръчни скорости този проблем е много по-малък, защото водачът с гърба си усеща обратна връзка от действията си и се адаптира към ситуацията. Не че е невъзможно на изхода на автомата да се сложи торк-сензор и системата да се адаптира като с ламбда-сонда, просто няма смисъл да се прави фабрично - съвременните двигатели са доста възпроизводими като характеристики.

          Автоматът прави каквото му е заложено - кикдаунът праща двигателя на 6000 об/мин защото така е конструиран, независимо че двигателят там отдава по-ниска мощност, отколкото на 5000 да речем.

          Коментар


          • От: Особености при карането на автоматик

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...Не че е невъзможно на изхода на автомата да се сложи торк-сензор и системата да се адаптира като с ламбда-сонда, просто няма смисъл да се прави фабрично - съвременните двигатели са доста възпроизводими като характеристики.

            Автоматът прави каквото му е заложено - кикдаунът праща двигателя на 6000 об/мин защото така е конструиран, независимо че двигателят там отдава по-ниска мощност, отколкото на 5000 да речем.
            При мен с Ланч може да видиш какъв въртящ момент се прилага на торк-конвертора (дори на празен ход) - вероятно има торк-сензор, както има сензори за обороти на входа/изхода (и от там - 'слипинг' на торка)..
            Съвременните автоматици се нагаждат и сменят доста параметри, и като скорост на превключване, и като момент (условия) на превключване, и като обороти... Станаха доста 'умни'
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Особености при карането на автоматик

              Доста машини минаха през мене-като почнем от "супер тегави"-натискаш газта да изпревариш Мулотовката пред тебе,а тя се чуди назад ли,напред ли.Но всички досега с ръчка...За тая-"тегава"- никак.Мощност има,едно-две и от 2000 е на 5500 оборота.Кутията е Айсин от 2003 г.,няма бутони Кик даун.Само този малкия на лоста O/D OFF,разбрах вече за какво е.Още не съм се залепил на предното стъкло,но на няколко пъти гася Хондата на светофара.Пропускам момента със съединителя.И за да не пиша и задавам глупави въпроси,ше ми трябва време,за да коментирам.

              Коментар


              • От: Особености при карането на автоматик

                Обикновено бутонът "кик-даун" се намира под педала на газта...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X