Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености при карането на автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Особености при карането на автоматик

    Аз питах веднъж преди време, но тогава си замълчахте всички
    и сега пак ще питам:
    Каква е логиката на конструктора...
    когато буташ лоста напред-е задна скорост
    и обратно????

    Коментар


    • #32
      От: Особености при карането на автоматик

      От Р на R дърпаш лоста назад.Задната е за да излезеш от паркинг /гараж/.На самолет за да се издигне дърпаш щурвала към теб.Знаеш ли на моторните лодки на къде се дава газ?
      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
      Grand 3.1TD
      0898 620 306 Стоян

      Коментар


      • #33
        От: Особености при карането на автоматик

        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
        Каква е логиката на конструктора...
        Не съм се замислял, но най-вероятно е чисто механичен проблем. Местейки скоростния лост, местиш буталца и отваряш клапанчета, те пък разпределят АТФ-то да "стисне" този пакет или онази спирачна лента и вероятно конструктивно е по-лсно да се в един определен ред.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #34
          От: Особености при карането на автоматик

          Една година карам автоматик и при всяко потегляне поглеждам лоста къде е.
          Даже и на иконите на таблото не вярвам, само на лоста.
          Все ме е страх, че ще объркам неволно посоките и ще тръгна назад вместо напред.
          Имам 2-3 случая такива, но за късмет на безопасни места.
          Това е заради пустата логика-че което се бута напред...трябва да върви напред.

          Коментар


          • #35
            От: Особености при карането на автоматик

            Предполагам, че е механично преместване на позициите при свалянето на лоста от волана долу.

            Коментар


            • #36
              От: Особености при карането на автоматик

              Днеска на едно ново кръстовище преди Нови Хан, пийвайки кафенце хапвах кроасан и тъкмо докато си говорех с един приятел по телефона, спътника ми по седалка ми подсказа да свърна в дясно. Без да се замисля смених всички предавки и стигнах до П. Изхърка но не успях да прецакам нищо.

              Когато се кара , се кара и се мисли за карането. Не съм очаквал че баш такава глупост мога да направя. Взех си поука.
              Т5
              Crossrunner

              Коментар


              • #37
                От: Особености при карането на автоматик

                Реда на скоростите , при повечето автомати е следния:
                P
                R
                N
                D
                2
                1


                Нормално е , когато се спре на светофар,лоста да се сложи на N , след като стане време за потегляне, се дърпа на D и потегляме. По някой път, примерно когато има наклон, при голямо изчакване може да се постави на P, след като стане време за потегляне, се дърпа през R ,N на D и потегляме.
                Слушах една случка с блондинка в скъп автомобил, която първа чака на кръстовище.Както си му е реда , си е сложила лоста на P и си чака , като същевременно се гримира. След дълго чакане, светва зелено , но тя се е заплеснала и си седи.Чуват се клаксони на изнервени шофьори и тя по навик дърпа на зад лоста и наляга газта /за да се изнесе бързо , защото е задръстила цялата колона/ , мислейки си , че е била на позиция N и включва на D. В резултат на това , рязко се покатерва върху капака на задния автомобил. Цялата колона ръкопляска , а тя се чуди какво стана , та излетя назад , вместо напред.
                ________________________________________________________________________________________
                Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                Коментар


                • #38
                  От: Особености при карането на автоматик

                  Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                  Нормално е , когато се спре на светофар,лоста да се сложи на N , след като стане време за потегляне, се дърпа на D и потегляме
                  Tова пък защо? лоста не го пипам по светофарите, или съм в грешка?
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #39
                    От: Особености при карането на автоматик

                    Когато чакам на светофар или съм спрял за малко, никога не местя лоста от D.
                    Просто леко натискам спирачката.
                    Грешно ли е това и ще има ли последствия.
                    Така тълкувам предния пост.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Особености при карането на автоматик

                      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                      Tова пък защо? лоста не го пипам по светофарите, или съм в грешка?
                      Когато двама мислят и пишат еднакво,
                      значи мисли само единия

                      Коментар


                      • #41
                        От: Особености при карането на автоматик

                        Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                        Реда на скоростите , при повечето автомати е следния:
                        P
                        R
                        N
                        D
                        2
                        1


                        Нормално е , когато се спре на светофар,лоста да се сложи на N , след като стане време за потегляне, се дърпа на D и потегляме. По някой път, примерно когато има наклон, при голямо изчакване може да се постави на P, след като стане време за потегляне, се дърпа през R ,N на D и потегляме.
                        Слушах една случка с блондинка в скъп автомобил, която първа чака на кръстовище.Както си му е реда , си е сложила лоста на P и си чака , като същевременно се гримира. След дълго чакане, светва зелено , но тя се е заплеснала и си седи.Чуват се клаксони на изнервени шофьори и тя по навик дърпа на зад лоста и наляга газта /за да се изнесе бързо , защото е задръстила цялата колона/ , мислейки си , че е била на позиция N и включва на D. В резултат на това , рязко се покатерва върху капака на задния автомобил. Цялата колона ръкопляска , а тя се чуди какво стана , та излетя назад , вместо напред.

                        Ами, то автоматика, за това е измислен. Да могат каките да се гримират по сфетофарите. Не да ръгат някакви лостове напред-назад.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Особености при карането на автоматик

                          Автоматът си е много хубаво нещо. Бях много резервиран относно употребата му в гората, но съм суперприятно изненадан.
                          Единственото, което иска автоматът е мощен мотор. Ще слагам автомат и на другата ми жипка.
                          Ремонтът не е особено сложен, както ме плашиха - просто изисква повече прецизност, чистота при работа и съобразяване с писанията в сервизното ръководство.
                          Има някои специфики при, с които се свиква лесно.
                          Последно редактирано от Scrapheap; 18-10-10, 09:22.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Особености при карането на автоматик

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Автоматът си е много хубаво нещо. Бях много резервиран относно употребата му в гората, но съм суперприятно изненадан.
                            Единственото, което иска автоматът е мощен мотор. Ще слагам автомат и на другата ми жипка.
                            Понякога на ниска скорост преди спиране или при потегляне,
                            чувам да издава звуци ...нещо като наместване и питам всички ли са така.
                            Другото което ще питам е:
                            като съм на задна и включа напред...за части от секундата мисли и тогава тръгва.
                            Нормално ли е това.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Особености при карането на автоматик

                              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                              Една година карам автоматик и при всяко потегляне поглеждам лоста къде е.
                              Даже и на иконите на таблото не вярвам, само на лоста.
                              Все ме е страх, че ще объркам неволно посоките и ще тръгна назад вместо напред.
                              Имам 2-3 случая такива, но за късмет на безопасни места.
                              Това е заради пустата логика-че което се бута напред...трябва да върви напред.
                              И аз си мисля, че е останало от едно време. Някой е направил лоста както му е по-лесно конструктивно, а после са го оставили така, за за да не се мъчат Хамериканските домакини
                              Иначе ... те на някои автомобили и ръчките им са по тъпата логика - Фолксфаген, по-новите Ладички, старите Москвичи - на всичките задната им е напред. Колко съм псувал с едно VW посред вечерно Софийско задръстване, аз си знам...
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Особености при карането на автоматик

                                Нормално е да се "замисля", но наистина част от секундата. Просто налягането се пренасочва към друг пакет.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X