Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености при карането на автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Особености при карането на автоматик

    Първоначално публикуван от mitko/katia Преглед на мнение
    ... ръчках скоростите по светофарите като на типтроник и не след дълго в сервиза...
    Така не се прави с автоматик! Честата смяна на скоростите му взима бързо здравето. На него това му е и идеята - да пипаш лоста по-рядко. Ти си си виновен, братле, а не пичовете от сервиза.
    [IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/IMG]TLC LJ70 - първата любов

    Коментар


    • #17
      От: Особености при карането на автоматик

      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
      А бихте ли споделили координати на този Стоян?
      Жена ми има една стара Мазда 89 година автоматик, който не е пипван откакто я кара - към 3 години вече. Дори нивото на маслото не е проверявано.
      Но пък няма и никакви оплаквания.
      Сервиза на Стоян е в Пловдив
      имаш ЛС с координати

      Коментар


      • #18
        От: Особености при карането на автоматик

        Първоначално публикуван от overthetop Преглед на мнение
        Здравейте на всички,

        вече и се присъединявам към феновете на санта фе 2001 година 2.0 дизел. Досега не бях карал автоматик и се чудя какъв е правилният начин за да нямам премеждия по сервизите после?...
        Добра идея е, да не натискаш съединителя. А го натисна, а се залепихте на предния прозорец. Едва ли има някой преминал от "ръгачка" на автомат и да не е правил подобни грешки.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #19
          От: Особености при карането на автоматик

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Добра идея е, да не натискаш съединителя. А го натисна, а се залепихте на предния прозорец..
          Ааа, то си има чалъм за тая работа - дясната ръка на седалката, сяда се върху нея, левия крак свит под седалката, и тогава D

          Помагало е на доста хора това правило.

          Коментар


          • #20
            От: Особености при карането на автоматик

            Или си взимаш един 220 дизел 2 .5 тона и караш,тя до 40 сменя 3 предавки та яките спирачки поне ще са с нормална скорост.


            Аз да ви питам с кой крак ритате педала на спирачката щото аз ритам с кой ми дойде еле при паркиране?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Особености при карането на автоматик

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ......Аз да ви питам с кой крак ритате педала на спирачката щото аз ритам с кой ми дойде еле при паркиране?
              Не става. Поне при мене. Навика от ръчките натиска съединителя рязко и до долу. Колкото пъти съм натиснал спирачка с левия крак, толкова пъти опъвам коланите. Опитах да се науча ама нали постоянно ги сменям и не става. Особенно ако е критична ситуация.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #22
                От: Особености при карането на автоматик

                ittso ...............
                Добра идея е, да не натискаш съединителя. А го натисна, а се залепихте на предния прозорец. Едва ли има някой преминал от "ръгачка" на автомат и да не е правил подобни грешки.
                Да, май наистина няма такъв, свикнал на ръчни скорости и преминал на автомат, който да не е бъркал широкия педал на спирачката със съединител. И на мен ми трябваше време да "науча" левия си крак да седи спокойно и да не посяга към педалите. Първа го изпита жена ми. Май още има червило по дясната страна на таблото. /Беше се навела да търси нещо в жабката/. Добре, че беше с ниска скорост. Това със "съединителя" се оказа проблем за известно време, може би около месец. Особено както често ми се налага да сменям по няколко пъти на ден Jeep-а с две други - дребосъка /Peugeot 206/ на жена ми + служебната, които са с "ръчка".

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                ............................................
                Аз да ви питам с кой крак ритате педала на спирачката щото аз ритам с кой ми дойде еле при паркиране?
                Интересно! И аз се улавям понякога при бавно маневриране и особено на заден ход, че често натискам спирачката с левия крак. При нормално движение и особено с по-висока скорост обаче, никога дори и не посягам към спирачката с левия крак. Там явно има друг придобит рефлекс за спиране - с десния крак, особено ако е екстрено. Поздрави!
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #23
                  От: Особености при карането на автоматик

                  Е и аз сьм така,при паркиране или в задрьстване риткам с двата,на магистрала обаче и на ум не ми идва да се пробвам.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Особености при карането на автоматик

                    По интересно е като свикнеш с автомата,как се кара с ръчка след това.Най редовно взех да ги паля на скорост като забравям,че има съединител.
                    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                    Коментар


                    • #25
                      От: Особености при карането на автоматик

                      А на мен не ми пречи,само брата реве ПРЕВКЛЮЧИ БЕЕЕЕ и като вляза в нея дьрпам табото в лявата част преди да запаля,че там на мен ми е рьчната,а като спре и ритам пода от ляво,педала за паркинга тьрся.Добре поне,че има защита и на скорост не вьрти,че да сьм я омазал поне 10 пьти - вьртя ключа и нищо,натискам сьединителя и пали.И после да не си пред мен.
                      Жената на втората пряка беше спряла едно време,звьни и вика Това нещо му има,не вьрви.............напиках се от смях,неговата пьк сьвсем не я кара.
                      Ведньж свикнеш ли на автомат и после много кофти се кара,пьрвите десетина минути ми е забавно
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Особености при карането на автоматик

                        Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                        По интересно е като свикнеш с автомата,как се кара с ръчка след това.Най редовно взех да ги паля на скорост като забравям,че има съединител.
                        Как се кара... Внимава се първоначално, докато се свикне с другото мепесе. Което не ми пречи да имам в актива си успешно включване на задна без съединител де...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Особености при карането на автоматик

                          BENZBOSS
                          А на мен не ми пречи,само брата реве ПРЕВКЛЮЧИ БЕЕЕЕ
                          Я, още едно съвпадение. И аз нямам проблеми при честата смяната на колите с "автомат" и "ръчка". Само понякога, веднага след потегляне се улавям, че пак съм забравил да превключа на по-висока предавка. Сещам се, когато започна да се чудя - "това що не ще да превключи, а само бръмчи?!"
                          Мнение на Калин
                          По интересно е като свикнеш с автомата,как се кара с ръчка след това.Най редовно взех да ги паля на скорост като забравям,че има съединител.
                          Май няма кой знае какви проблеми, особено ако човек често сменя колите /с автомат и с ръчни скорости/. Явно се изработват някакви навици и с малко замисляне в началото, след като се кача в колата после нямам проблеми с превключването. В първите секунди обаче, май наистина се замислям дали ми трябва левия крак за да запаля и да потегля. Поздрави!
                          Последно редактирано от Алекс Маринов; 15-10-10, 21:19.
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Особености при карането на автоматик

                            Ааа, паленето на скорост е класика в жанра. Като се прибрах последния път в БГ, го направих поне 5 пъти. Те и за това тука са вкарали стандарт- не пали докато не натиснеш съединител. Бащата един път- "абе, угасих я на паркинга и след 5 минути не ще да пали повече, егати колата!". Хехехе, ми натискаш съединител беее.
                            Един съвет- не учете жените си на автоматик- един път като се научат на автомат, ръчка не искат и да погледнат. Че после искат и да разпродават всичко що е с ръчка в семейството. Това живот ли е ...?!
                            Иначе, аз с левачката само съединител натискам. И ще го натискам докато не я избуша тая кола. После никога повече ръчка! Стойки за кафе, 200+ коня и автомат с климатик. Ще го ръчкам аз... Аман.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #29
                              От: Особености при карането на автоматик

                              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                              По инерция не се препоръчва да караш на Н!

                              Някой може ли да обясни защо ? Аз на паджера когато съм по дълго стръмно надолнище досега му слагах на Н .... май че не е трябвало

                              Коментар


                              • #30
                                От: Особености при карането на автоматик

                                Вероятно заради проблем с мазането на важни части в кутията. Налягането на маслото се осигурява от помпа, зацепена на входния вал на кутията. В положения "N" предавките са изключени и само изходния вал се върти с оборотите на трансмисията а входния вал с оборотите на двигателя, т.е. на празен ход, а те са по-малко от хиляда /около 750-800/. Налице е недостатъчно налягане на маслото /ATF-а/, в следствие на ниските обороти на входа на кутията. В същото време изходния вал с част от зацепените с него елементи се въртят с доста по-високи обороти, задвижвани чрез кардана от колелата. А за такива обороти е нужно и съответното налягане на маслото за да има адекватно мазане. Та вероятно това е причина, повечето производители да не препоръчват в режим на движение по инерция, автоматът да се поставя на "N". Поздрави!
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X