Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

    oshte neshto. sled kato e rabotilo chorapcheto prosto ne go pipash i go ostavash da si sedi v petromaksa na miastoto mu dokato ne se precaka ot neshto. posleslagash novo i taka natatak.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #32
      До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

      Оказа се че лампата ще доиде по рано и вече е при мен не е немска а Китайска но е доста стара и ми се вижда качествена ползвана е само два пъти само че сега дилемата ми е как се пали по дяволите?Как да налея спирт в казанчето.дали са едно малко шишенце с шуниика на него но идея си нямам как се ползва,също тка напълних резервоара с газ за горене(керосин) ама помпам помпам налягане не вдига нещо ми куца според мен ама незнам какво?
      Последно редактирано от Дявол Коледа; 14-07-07, 18:19.
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #33
        До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

        Отбой Намерих проблема с налягането клапанчето на помпата беше заяло следва палене
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #34
          До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

          Някои може ли да каже от къде да купя части за лампата ми (Чорапчета,стъкло и тн.)мойто стъкло е спукано от едната страна но лампата си работи перфектно и все пак не ми харесва така, иска ми се да го сменя,също така искам да си взема и някое и друго чорапче за да имам за сега имам още едно резервно щото без да искам прецаках едното но ще ми трябва поне още пет шест нека има.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #35
            До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

            Значе паленето на петромакс става по следния начин:
            1.Слагаш чорапчето на керамичната фасунга /хубаво е да си купиш една резервна и трябва да я пазиш от счупване/
            2.Наливаш течна газ за горене в резервоара, но задължително през фунийката с фината цедка.
            3.Затваряш добре гърловината на резервоара, клапанчето за изпускане на налягането и завърташ кранчето за горивото в положение затворено или стрелката на него трябва да сочи на горе.
            4.Напомпваш с помпичката докато качиш налагането до червената отметка на манометърчето. Хубаво е кечето на помпичката да го напоиш с фино масълце за да помпа по добре. Същото е направено от гьон. Ако случайно е клеясало клапънчето на помпата го напръскай с WD40.
            5.Към комплекта имаш едно съдче с тръбичка. С него наливаш спирта в легенчето на петромакса което се намира вътре близо до тръбичките.
            6.Палиш спирта. С него се загряват тръбичките на петромакса, обгаря чорапчето и малко преди да изгори напълно леко завърташ кранчето на газта и светва. С него коригираш и силата на светенето.
            Така петромакса работи няколко часа. Като започне да свети малко по слабо или качваш налягането или завърташ кранчето.
            Това, че е китайски да не те притеснява. Петромакса си е супер. На по-старите модели манометъра беше отделно. Новите манометъра, капачката на резервоара и клапънчето за изпускане на налягането са в едно.
            След като спреш петромакса е хубаво да му изпуснеш налагянето.
            Като резервни части на първо време си вземи чорапчета, стъкло и керамична фасунга. Може и някое друго уплътнение. До сега освен чорапчета на моя не съм сменял нищо друго.
            Мисля, че написах всичко. Ако има нещо питай. Като го запалиш ще видиш колко силно свети, но е и малко шумен. За закрити пространства също не става защото мирише от газта. При работа се загрява доста така, че внимавай.
            Успех
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #36
              До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
              Някои може ли да каже от къде да купя части за лампата ми (Чорапчета,стъкло и тн.)мойто стъкло е спукано от едната страна но лампата си работи перфектно и все пак не ми харесва така, иска ми се да го сменя,също така искам да си взема и някое и друго чорапче за да имам за сега имам още едно резервно щото без да искам прецаках едното но ще ми трябва поне още пет шест нека има.
              Резервни части можеш да намериш в железариите или където продават газови колони и разни подобни джунджурии.
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #37
                До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                Aз вече го палих и видях как свети отлична работа ще ми върши.Моя явно е от по новите защото манометъра е капачка на резервоарчето също така там е и клапана за изпускане оказа се че се пали лесно.Имам обаче още един въпрос какво налягане трябва да държи самата лампа защото моята я помпам до 2 атмосфери или каквото е там деление и тогава я паля държи ги около 20 мин и после постоянно държи около 1-1,5 и ми се струва че е малко чат пат припомпвам пак до две и така.Така ли е по принцип или трябва нещо да сменя имам един куп гумички и гьонено кече за помпичката но оригиналното си работи,междо другото клапанчето на помпата беше заяло и аз го раздвижих както ти каза за WD-40 и едно телче и сега бачка безупречно ще търся стъкло оказа се че в нашата железария ще ми доставят чорапчета но стъкло ще търся от друго място.
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • #38
                  До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                  Стъклата са няколко вида в зависимост от мощността на лампата (петромакса), и безброй - в зависимост от ментетата. Гледай краищата да са заоблени. Щото има едни - с остри ръбове, пукат се от повей на вятъра.... А времето за падане на налягантето в резервоара зависи от обема останал над горивото. Съедини го с резервната гума . Тва последното никога не съм го правил, ама все се каня да си остържа един щуцер....
                  “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                  Б.Франклин

                  Коментар


                  • #39
                    До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                    ПАдането реално не е проблем просто ми беше интересно колко пада и до кло държи,а инче моито стъкло е с заоблени ръбове не се бях замислил благодаря за съвета.
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • #40
                      До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                      извинявам се за латиницата трябвало е само да ползваш WD40. телчето не е било необходимо. заради това клапънче е добре като не работи петромакса да бъде без налягане иначе клейасва. за налягането можеш да помпаш и до МАХ. нищо няма да стане на петромакса. мои съвет е да не го пълниш абсолютно до горе с газ. когато е напълнен до преливане като че ли по бързо пада налягането като се понамали горивото и по рано трябва да се донапомпва. или моя работи по добре когато не го пълня абсолютно до горе. както ми описваш твоя петромакс е като най разпространените за момента на пазара. добри са и си работят перфектно
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                        Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                        Aз вече го палих и видях как свети отлична работа ще ми върши.Моя явно е от по новите защото манометъра е капачка на резервоарчето също така там е и клапана за изпускане оказа се че се пали лесно.Имам обаче още един въпрос какво налягане трябва да държи самата лампа защото моята я помпам до 2 атмосфери или каквото е там деление и тогава я паля държи ги около 20 мин и после постоянно държи около 1-1,5 и ми се струва че е малко чат пат припомпвам пак до две и така.Така ли е по принцип или трябва нещо да сменя имам един куп гумички и гьонено кече за помпичката но оригиналното си работи,междо другото клапанчето на помпата беше заяло и аз го раздвижих както ти каза за WD-40 и едно телче и сега бачка безупречно ще търся стъкло оказа се че в нашата железария ще ми доставят чорапчета но стъкло ще търся от друго място.
                        vsichko e OK ne smeniai nishto.
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                          mного е важно да се пази стъклото на петромакса от напръскване с вода когато работи- пука се

                          Коментар


                          • #43
                            До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                            Аз го пукнах без да искам помъчих се да го избърша от вътре но съвета е наистина добър.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • #44
                              До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                              Здравейте! Надявам се тази тема все още да се следи. Имам ей такова нещо http://www.tamakisports.com/rare/stove/optimus1s.jpg, понеже е доста старо пък и е седяло на двора към 30 години, днес се хванах да го ремонтирам, лъснах го, стана като ново, беше се окислило и зацапало много. Сега изглежда супер, но и ако работеше нямаше да е зле. Мерак ми е да го оправя, защото е малко, компактно, удобно и не капризно към горивото. Успях да нагодя някак си от кожа уплътнение на буталцето, но е временно. Главният проблем е горивната глава или както се казва там. Запушени са тръбичките най - вероятно и колкото и да помпам сълзи по капка -две (преди това въобще не капваше, с разредител, с шило го чистих, с помпа за помпане на гуми москвичовска, но немога да го отпуша, явно се е задръстило много яко), а трябва да изкарва струйка газ, за да поддържа огъня, въпроса ми е мога ли да намеря тъй наречената от мен горивна глава, гумичка за буталцето за нагнетяване и евентуално пръстена, който се слага отгоре за джезвета, тигани и тн. Само да поясня, това е примус Juwel (газов котлон на течна газ от преди много години със система за нагнетяване, Петромакс, ама за готвене). Виждам, че има къмпингари тук, пък и темата е за Примус и предмети свързани с газта, та се надявам да помогнете, защото това е много удобно уредче, само да го вкарам в експлоатация, скоро ще сложа снимки на моя Juwel (Ювель). БЛАГОДАРЯ ВИ!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                                След усилено търсене на сервиз успях да намеря ето този телефон\0898544739-Добромир\ незнам дали е актуален не съм се обаждал знам че се този човек има магазин със сервиз за такива работи някъде на бул.К.Величков но друго незнам пробвай и виж може да го оправи дано телефона е верен
                                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                                тел.088четири 9едно9 4нула4
                                -------------------------------------------------------

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X