Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

    Поръчах си нови гуми - след като старите летни отидоха на боклука с DOT ХХ05 - но доста поизтъркани бяха (за съжаление в БГ няма кой да ги рециклира), а зимните (доста стари и те - DOT ХХ02) не ми вдъхват повече доверие.
    Интересен разговор би се получил май от: "Коя гума е стара?" и "Колко стари са всъщност гумите с които караме?".
    Колко е "Животът" на една гума? И степента на риска със старите гуми? Само финансов ли е въпроса за подмяна на гумите?
    265
    На 1 година
    18.87%
    50
    2-3 годишни
    30.57%
    81
    над 3 год.
    21.51%
    57
    над 5 год.
    19.62%
    52
    над 7 год.
    9.43%
    25
    Последно редактирано от ivied; 07-10-10, 17:40. Причина: гуми, стари, нови, риск

  • #2
    От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

    Е та ако са Регенерат може и бая да си са старички Ако пък не са Регенерат може и по млади да са или чисто нови Но това ми се стува добра политика на фабриките за гуми, да рециклират остатъка стари гуми в нови, поне с нещо да се спре замърсяването на земята
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

      Регенерата - всъщност нова гума ли е? Или "поосвежена" стара?

      Коментар


      • #4
        От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        Регенерата - всъщност нова гума ли е? Или "поосвежена" стара?
        Който е виждал регенерат на 1-2г. .... знае, че си е чисто Стара гума. За това си има и по-ниска цена.

        Виждал съм от Х5-ца с ДОТ 02. Кофти е, като купиш яката `жипка и после гумата струва 400лв. Загледайте се по светофарите в лъскавите коли, да видите с какъв ДОТ се карат.

        Коментар


        • #5
          От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

          Темата е интересна точно преди два дни се ядосвах че купих лятото 4бр зимни семперит дот05 и понеже не съм привърженик на семперита ги сложих да ги карам лятото,и какво стана със тях едната замина когато ходих командировка на варна във една пътна яма и излезна балон,другата се набоде на пирон скоро тези дни и когато я свалих за лепене какво да видя тя се издула по граифера и стърчат три телчета отстрани и така замина и втората и сега е нарет третата която е крива пак но още я карам.И сега си купих зимни гиславет чисто нови от тази година и пукне ли пролет си взимам 4 летни пак нови за другите джанти,но трябва да се гледа пак кои е дота че и във дианата и други гумаджиници са ми предлагали нови гуми седели по 2-3 години в складове
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #6
            От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

            По идея регенератът е стара гума с нова работна повърхност. Смислено е, защото по-скъпата част от гумата (долни слоеве, платове, телове) всъщност живее повече от протектора.

            Коментар


            • #7
              От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
              ... Кофти е, като купиш яката `жипка и после гумата струва 400лв. ...
              Че то 400 лв да не е скъпа гума за джип. Масово АТ гумите в размер 30-31" са по около 300 лв.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                Регенерата - всъщност нова гума ли е? Или "поосвежена" стара?
                До колкото аз съм запознат с направата на Регенет гумите..
                Взима се стара изстъркана гума и се изстъргва да няма никакъв грайфер и под голяма температура и налягане се залепя нов каучук(Шарката на гумата) за гладкия изстъркан грайфер и така се получава на практика нова гума от стара, поне така го водят, но истината е че е само с нов грайвер.
                По моя край по едно време бяха започнали да си правят грайвер на гумите, карат докато не стане като пистова, после с една машина като/или поялник не съм сигурен дали е точно поялник, може да е друга машина, но наподобява поялник, като тези пиштовите дет им викат, си правеха грайферите, но много пъти като се прави по дълбок грайфер, на 2рия път вече е упира до теловете в гумата и напрактика това е последната направа на грайфера
                Извода--> Регенерата е стара гума с поусвежен грайфер , на практика с нов грайвер и надписите по нея, но не всеки път някога си ги иставят
                Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 07-10-10, 17:25.
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #9
                  Re: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                  Според мен зависи от съхранението, начина на употреба и пробега.
                  Но над 7г е за боклука при всички положения.
                  "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                    Лелееее, чак и с поялник!!! Къде са стигнали "технологиите" по някои места?! И с тези "технологии" се движат по нашите пътища? Ако можем да ги наречем пътища, де... Само финансов ли е въпроса за подмяна на гумите?!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      Лелееее, чак и с поялник!!! Къде са стигнали "технологиите" по някои места?! И с тези "технологии" се движат по нашите пътища? Ако можем да ги наречем пътища, де... Само финансов ли е въпроса за подмяна на гумите?!
                      Ем, колега горе доло, да, като направим сметка, че повечето гуми бяха от ифи, зилове, газки и такива техники, тук там някой уаз.. Все пак за тази техника гумите са доста скъпи(не знам точно колко, но ..) И те с таз процедура избиват гумата 2но Пък отгоре на това после могат да я продадът като що годе нова гума
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                        Според мен зависи от съхранението, начина на употреба и пробега.
                        Но над 7г е за боклука при всички положения.
                        За боклука е ако имаш нови. Иначе - караш полека с каквото имаш. Някои карат и не съвсем полека.

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        Лелееее, чак и с поялник!!! Къде са стигнали "технологиите" по някои места?! И с тези "технологии" се движат по нашите пътища? Ако можем да ги наречем пътища, де... Само финансов ли е въпроса за подмяна на гумите?!
                        Тази технология е от времето, когато гуми просто нямаше. Сега не вярвам да се прилага, при наличието на гуми втора употреба.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                          Mного си зависи и от фирмата производител. На Пасата отзад съм с едни Гудиари на 10г. и над 100к.км. Няма напукано нищо. Грайфер имат за още толкова.
                          Комщията взе някакши Сръбски и за 3г. и няма 30к.км. три от четирите бомбираха, и една се пръсна на равен път с 50кмч пред очите ми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ................
                            Тази технология е от времето, когато гуми просто нямаше. Сега не вярвам да се прилага, при наличието на гуми втора употреба.
                            Прав си Ясене, сега като гледам в този сервис няма много гуми за такова обработване, иначе преди като ходех там, имаше бая... Баштата им се смееше тогава викаше "1во Поялника, после в дерето заедно с тез гумит от поялника".
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Mного си зависи и от фирмата производител. На Пасата отзад съм с едни Гудиари на 10г. и над 100к.км. Няма напукано нищо. Грайфер имат за още толкова.
                              Комщията взе някакши Сръбски и за 3г. и няма 30к.км. три от четирите бомбираха, и една се пръсна на равен път с 50кмч пред очите ми.
                              Е та то това е най-важното, ако каучука е хубав не някакво си менте, ще има да караш с нея ....
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X