Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

    Въпросите са ми следните : Задължително ли е при монтажа на 2.5 инчово окачване на RJ73 да се удължават захватите на предна и задна напречни щанги?
    Трябва ли да се подлага на предната стабилизираща щанга?
    Може ли евентуално да се кара с откачена предна стабилизираща щанга,и какви са плюсовете и минусите?
    Трябва ли да се коригира дължината на кормилната щанга?
    Ако нищо от тези неща не се направи,ще има ли някакви фрапиращи недостатъци освен визуалното изместване на мостовете встрани?
    Предварително ви казвам, че съм изчел почти всичко писано по тези теми за Тойота, но не съм намерил изчерпателни отговори-много от темите са започнати и зарязани точно на най-важните моменти.Четох и темите на Фулдата за окачванията но и той не е изчерпателен.
    Та,който знае нещо по въпросите,които ме вълнуват,нека го сподели,защото ми предстои монтаж наскоро.
    Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 06-10-10, 18:05. Причина: граматика
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

  • #2
    От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

    Генади, по важно е да обърнеш внимание на следното:
    Кастора на предния мост. Там трябва да си в граници. Иначе трябва да се оправя.
    Ъгъла на кардана на задния мост. И там същото.
    Пружините не трябва да се вадят.
    Правилна корекция на буферите.
    Първо се справяш с тия "изменения" по окачването и силовото предаване и после мислиш за щангите.
    По принцип е добре да си го има стабилизатора. Корекцията му се състои в по дълги биалетки, а корекция на панхарда се прави само отзад.

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

      Мислех,че на 73 ката понеже е дълга няма да се налага да се пипа нищо по ъглите на карданите.Как ще позная кастора дали е в норма?
      Пружините няма ли да ги задържат амовете за да не излизат или да ги връзвам с колани?
      За буферите четох за същото окачване наТрайл Мастер,че Митко Фулдата им е подложил по 1.5см отдолу.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
        Мислех,че на 73 ката понеже е дълга няма да се налага да се пипа нищо по ъглите на карданите.Как ще позная кастора дали е в норма?
        Пружините няма ли да ги задържат амовете за да не излизат или да ги връзвам с колани?
        За буферите четох за същото окачване наТрайл Мастер,че Митко Фулдата им е подложил по 1.5см отдолу.
        Не е казано какъв кит ще се монтира. Затова и "измененията" не са съвсем предвидими.
        Да, на 73-ката задния кардан е по дълъг. Това не пречи да бъдеш внимателен. Пиньона се завърта и съответно променя оста си спрямо вала на раздатката. Колко ще е в нормите ще разбереш като подкараш. Има ли вибрации - лекуване. Същото се отнася и за предния кардан. Там пък, понеже е "горен пиньон" прави една "чупка" към пода. Същевременно и кастора се променя. Там обикновенно проблема се решава с ексцентрични фтулки. Кастора се мери на капачката на шенкела с ъгломер. А най добре на стенд.
        Ако пружините са къси, но твърди, ще направят лифт, но ще се вадят.
        Правилното растояние между буфера и ръкава се прави, като джипа се пуска без пружини да спре в амортесьорите. Преди да спре в амортесьорите, буферите трябва да го спрат.

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

          Окачването ще е на Трайл Мастер 2.5 инча включващо пружини и амортисьори.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

            Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
            Окачването ще е на Трайл Мастер 2.5 инча включващо пружини и амортисьори.
            Генади, освен това има значение и с какъв мотор е 73-ката.
            Но, както ти казах, монтираш амовете, мериш си с колко да удължиш буферите и монтираш пружините. После правиш изпитанията и ако има проблем се решава по другите компоненти на окачване и силово предаване.

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

              Тойотата е с 2.4 бензин -22RE.Мисля като слагам окачването ,да снимам всичко и да пиша в темата за появили се проблеми/дай боже да са по-малко/,за да не повтарят други колеги моите грешки.
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                Монтирай смело!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                  Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                  Въпросите са ми следните : Задължително ли е при монтажа на 2.5 инчово окачване на RJ73 да се удължават захватите на предна и задна напречни щанги?
                  Ако нищо от тези неща не се направи,ще има ли някакви фрапиращи недостатъци освен визуалното изместване на мостовете встрани?
                  Според мен при 2.5инча лифт мостовете ще се изместят доста и мисля ,че това ще води до много бързо скапване на тампоните на носачите поради това ,че ще са постоянно под напрежение в едната посока.
                  БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                  TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                  Съби Радев А(-) 0895745706

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                    Може ли евентуално да се кара с откачена предна стабилизираща щанга,и какви са плюсовете и минусите?
                    (+)-не си ограничаваш хода отпред
                    (-)-намалена стабилност при шофиране с по-висока скорост(но не чак толкова)
                    БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                    TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                    Съби Радев А(-) 0895745706

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                      Първоначално публикуван от jeepman13 Преглед на мнение
                      Според мен при 2.5инча лифт мостовете ще се изместят доста и мисля ,че това ще води до много бързо скапване на тампоните на носачите поради това ,че ще са постоянно под напрежение в едната посока.
                      "Шиша" към рамата поема напреженията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                        Само да вметна, при 70 и 73 проблеми със задния кардан няма. Това е единствената къса база, която няма проблем в това отношение. Всъщност не знам как е при късия GR.

                        Генади, предната щанга съм я махнал и на асвалт проблеми нямам. Е, внимателен съм и си познавам колата.
                        Задната ми е от 120-ка без преправяне, с тампоните от нея. Казват, че са по-здрави, също не съм имал никакви проблеми. Можеш просто да я удължиш.

                        С височината на 2.5" при Trailmaster няма да имаш никакви проблеми с изваждане на пружини и т.н. Други марки имат тези проблеми. Напрактика височината на 2.5" лифта на Traimaster е еднакъв с 2" на TJM, Lovells и OME. Не се водете твърде много по числата.

                        Корекцията на буферите наистина е важна.

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        "Шиша" към рамата поема напреженията.
                        Какъв шиш? Носачите и отпред и отзад са на ухо към рамата. Кръглия фар е на шиш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Какъв шиш? Носачите и отпред и отзад са на ухо.
                          Да.И то към моста ушите са две,поради което според мен проблема си го има.
                          БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                          TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                          Съби Радев А(-) 0895745706

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                            Първоначално публикуван от jeepman13 Преглед на мнение
                            Поради което според мен проблема си го има.
                            Не разбирам защо тампона при ухото ще е под по-голямо (от нормалното) напрежение в това положение и ще се скапва по-бързо. Когато е 'шиш' или шпилка е ясно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                              ...
                              Последно редактирано от Аndro 160; 06-10-10, 22:27.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X