На 22/23/24 Октомври в Шумен ще се проведе финалния кръг от РШЕ и 4-ти кръг от Източноевропейския Шампионат по Ендуро.
Състезаниео ще бъде тридневен МОТОФЕСТ който включва:
- Два дни (петък и събота) "навигация" по 35 км. трасе на Шуменското плато с включени 3 специални теста и две часови контроли. През втория ден (събота) се кара трасето от първи състезателен ден но в обратна посока.
- Ендурокрос (в неделя) на мотостадиона в Шумен.
- Класически мотосъбор на Шуменското плато
- Хил клайминг в петък слетобед.
- Скороста отсечка (старт от място 400 м.) на бул Ришки проход в Шумен (клас АТВ на 160 м.) в събота слетобед
- Стънт шоу (атрактивно каране) на булеварда до парк "Студентски" (почти в центъра на Шумен) в събота.
- Концерт на Б.Т.Р. в парк "Студентски" в събота вечер.
- Състезание по Спийдуей с международно участие в неделя на мотостдиона.
Програма на цялото събитие:
Четвъртък 21-ви Октомври 2010
14:00 - 22:00 ЕНДУРО: Административен и Технически контрол ИЕШЕ
22:00 - 22:30 ЕНДУРО: Брифинг със състезателите
Петък 22-ри Октомври 2010
09:00 - ЕНДУРО: Официално откриване
10:00 - ЕНДУРО: Старт на първия състезател
12:00 - МОТОСЪБОР: Официално откриване и посрещане на гости
16:00 - ЕНДУРО: Хил клайминг (Hill Climbing)
18:00 - МОТОСЪБОР: Рок мен шоу Дидо
18:00 - 22:00 ЕНДУРО: Административен и Технически контрол РШЕ
Събота 23-ти Октомври 2010
09:00 - ЕНДУРО / АТВ: Старт на първия състезател
11:00 - МОТОСЪБОР: Забавни игри (бутане на варел с мотор, теглене на мотори, бавно каране)
13:00 - МОТОСЪБОР: Обиколка на града
14:00 - МОТОСЪБОР: Скоростна отсечка
18:00 - МОТОСЪБОР: Каскадьорско шоу
19:00 - ЕНДУРО: Официално награждаване на ИЕШЕ (Източноевропейски шампионат Ендуро)
19:00 - КОНЦЕРТ НА Б.Т.Р.
Неделя 24-ти Октомври 2010
10:00 – АТВ: Свободна тренировка АТВ
10:30 – ЕНДУРО: Свободна тренировка мотоциклети
11:00 – СПИДУЕЙ: Квалификационни серии
11:15 – АТВ: Старт АТВ Хоби
11:45 – СПИДУЕЙ: Квалификационни серии
12:00 – АТВ: Старт АТВ Експерт
12:30 – СПИДУЕЙ: Квалификационни серии
12:45 – ЕНДУРО: Старт мотори Хоби
13:15 – СПИДУЕЙ: Квалификационни серии
13:30 – ЕНДУРО: Старт мотори Експерт
14:00 – СПИДУЕЙ : Финал
14:30 – Официално награждаване
Подробна информация за мотофеста можете да откриетe на
www.enduroshumen.com
Състезаниео ще бъде тридневен МОТОФЕСТ който включва:
- Два дни (петък и събота) "навигация" по 35 км. трасе на Шуменското плато с включени 3 специални теста и две часови контроли. През втория ден (събота) се кара трасето от първи състезателен ден но в обратна посока.
- Ендурокрос (в неделя) на мотостадиона в Шумен.
- Класически мотосъбор на Шуменското плато
- Хил клайминг в петък слетобед.
- Скороста отсечка (старт от място 400 м.) на бул Ришки проход в Шумен (клас АТВ на 160 м.) в събота слетобед
- Стънт шоу (атрактивно каране) на булеварда до парк "Студентски" (почти в центъра на Шумен) в събота.
- Концерт на Б.Т.Р. в парк "Студентски" в събота вечер.
- Състезание по Спийдуей с международно участие в неделя на мотостдиона.
Програма на цялото събитие:
Четвъртък 21-ви Октомври 2010
14:00 - 22:00 ЕНДУРО: Административен и Технически контрол ИЕШЕ
22:00 - 22:30 ЕНДУРО: Брифинг със състезателите
Петък 22-ри Октомври 2010
09:00 - ЕНДУРО: Официално откриване
10:00 - ЕНДУРО: Старт на първия състезател
12:00 - МОТОСЪБОР: Официално откриване и посрещане на гости
16:00 - ЕНДУРО: Хил клайминг (Hill Climbing)
18:00 - МОТОСЪБОР: Рок мен шоу Дидо
18:00 - 22:00 ЕНДУРО: Административен и Технически контрол РШЕ
Събота 23-ти Октомври 2010
09:00 - ЕНДУРО / АТВ: Старт на първия състезател
11:00 - МОТОСЪБОР: Забавни игри (бутане на варел с мотор, теглене на мотори, бавно каране)
13:00 - МОТОСЪБОР: Обиколка на града
14:00 - МОТОСЪБОР: Скоростна отсечка
18:00 - МОТОСЪБОР: Каскадьорско шоу
19:00 - ЕНДУРО: Официално награждаване на ИЕШЕ (Източноевропейски шампионат Ендуро)
19:00 - КОНЦЕРТ НА Б.Т.Р.
Неделя 24-ти Октомври 2010
10:00 – АТВ: Свободна тренировка АТВ
10:30 – ЕНДУРО: Свободна тренировка мотоциклети
11:00 – СПИДУЕЙ: Квалификационни серии
11:15 – АТВ: Старт АТВ Хоби
11:45 – СПИДУЕЙ: Квалификационни серии
12:00 – АТВ: Старт АТВ Експерт
12:30 – СПИДУЕЙ: Квалификационни серии
12:45 – ЕНДУРО: Старт мотори Хоби
13:15 – СПИДУЕЙ: Квалификационни серии
13:30 – ЕНДУРО: Старт мотори Експерт
14:00 – СПИДУЕЙ : Финал
14:30 – Официално награждаване
Подробна информация за мотофеста можете да откриетe на
www.enduroshumen.com
Коментар