Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Манастир Света Петка край Асеновград

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Манастир Света Петка край Асеновград

    Колеги аз съм от Асеновград ако има такива акции моля някой да ми пише лично може да не съм много силен но ще помогна с каквото мога ,сега ме е ят защото мислехме да ходим до там да караме да го видим манастира но зажалост и такива работи се случват

    Коментар


    • #32
      От: Манастир Света Петка край Асеновград

      Здравейте колеги, в първата ни разходка, разбирасе посетихме църквата в с.Миланово. Наистина е много красива, но за съжаление е в доста окаяно състояние, върху покрива и е метнато платнище, зада не влиза влага Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 157.jpg
Прегледи:2
Размер:158.8 КБ
ID:5221451, а както се вижда на снимката местните хора са поставили соларни лампи до иконата над вратата. Гледките от там са невероятни, има и доста офроудски пътища и си заслужава да се съчетае полезното с приятното.
      За съжаление неможахме да открием никой който има ключ от църквата, но и това ще стане!
      За сега толкова от нас, при следващо посещение се надявам да открием и кой е този загрижен човечец, който се е погрижил за покрива на църквата.
      Ако имате идеи, ще се радваме да ги осъществим заедно!
      Ето и още една снимка от тази красива местностНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 159.jpg
Прегледи:1
Размер:156.6 КБ
ID:5221452

      Коментар


      • #33
        От: Манастир Света Петка край Асеновград

        В неделя ходихме до манастира с двама приятели, за да помогнем с малко хамалски услуги , ремонта на западното крило продължава , покрива вече е ремонтиран .
        Преди малко ми звънна Майка Юлита. От фабриката за найлони "Асенова Крепост" са обещали 100м найлон за средата на другата седмица, ако времето е хубаво можем да спретнем една акцийка за покриване на зидовете
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #34
          От: Манастир Света Петка край Асеновград

          Тази неделя ще покриваме зидовете. Материалите са осигурени .
          Който желае да дойде е добре дошъл, ще се събираме преди обед към 10-11ч .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #35
            От: Манастир Света Петка край Асеновград

            В събота 19 февруари е празника на манастира, поканени са всички !
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #36
              От: Манастир Света Петка край Асеновград

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              В събота 19 февруари е празника на манастира, поканени са всички !
              Само ще се празнува ли или има нужда да се свърши и някаква работа
              АВ+
              "Земята няма нужда от хората, но хората се нуждаят от земята... Да я уважаваме!" - Йоахим Хицке

              Коментар


              • #37
                От: Манастир Света Петка край Асеновград

                В събота само ще се празнува.
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #38
                  От: Манастир Света Петка край Асеновград

                  Много късно се включвам май , но все пак да попитам , ако има още някаква нужда от помощ за манастира по нататък , аз съм насреща .Нов съм във форума и съм от Пловдив , ходил съм преди време на манастира и наистина е едно прекрасно и спокоино местенце , което е много жалко да се изостави да се срутва . А точно така ще стане ако чакаме държавата или църквата да помогне на манастира . Телефона ми е 0877115116 - Киро .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Манастир Света Петка край Асеновград

                    За държавата си прав, но за църквата не, ако има нужда от помощ ще звънкам.
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #40
                      От: Манастир Света Петка край Асеновград

                      Събуждам темата, защото имаме с какво "Манастир„Св. Петка Мулдавска“ година и половинаслед огнения ад". Не знам дали някой конкретно ще хукне пак да помага, но е хубаво да се знае какво се случва с местата, за които човек го е грижа. А и нашият форум е едно от най-хубавите места в това отношение

                      Коментар


                      • #41
                        От: Манастир Света Петка край Асеновград

                        Ауууу !!!
                        Как може такова нещо.
                        Обеща и владиката Николай, както и Гергов, каза че ще прати 40 000 керемиди плюс строителна бригада.
                        Явно ще се разправяме със скандали.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #42
                          От: Манастир Света Петка край Асеновград

                          Керемидите си ги купиха от църквата, и са горе ! Гергов какво е обещал и какво е изпълнил се вижда , но все пак още няма и проект.
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #43
                            От: Манастир Света Петка край Асеновград

                            Все още няма и проект !!!
                            Ние проект не можем да направим. Не сме Архитектурно бюро.
                            Без проект не можем и да помагаме в строежа.

                            Какво ни остава тогава ? Да притиснем този, от когото зависи проекта.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #44
                              От: Манастир Света Петка край Асеновград

                              Според мен тези неща вървят с нормална скорост предвид бюрокрацията, която трябва да преминат и факта , че манастира е архитектурен паметник. Ако няма развитие примерно до края на лятото , значи се мотаят . Възстановяването на изгорялата част, едва ли е по силите ни, за момента се опитваме да помагаме с по дребни и реални неща.
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #45
                                От: Манастир Света Петка край Асеновград

                                Малко да повдигна темата
                                Очаква се пролетта да започне ремонта на изгорялата част от манастира, всички административни дейности са извършени .
                                В момента има проблем с тока , който е хроничен от години и се състо в това, че трасето до манастира (ниско напрежение 380в) е обрасло с дървета и при всеки по-силен вятър клоните късат кабелите.
                                Вчера с един приятел качихме един соларен панел и един акумулатор, за да има как да си зарежда телефона игуменката , но като няма ток няма и вода, която е от кладенец с трифазен хидрофор .
                                Има избрана фирма изпълнител, която да разчисти трасето по проект, но това ще стане на пролет, като се стопли времето, понеже са си разпуснали работниците за зимния сезон. Имаме разрешение от фирмата да отрежем само проблемните дървета и да ги оставим на място.
                                Има ли желаещи да сформираме една дружинка с резачки и да свършим малко работа ?
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X