Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Манастир Света Петка край Асеновград

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Манастир Света Петка край Асеновград

    Преди малко слязох от манастира, Пловдивския митрополит беше там, поел е ангажимента да се възстанови манастира и да се ремонтира неизгорялата част от него незабавно. Всички много се зарадваха че има млади хора , като нас които са се отзовали да помогнат. Съгласувахме нашата работа с митрополита и ще имаме две задачи които трябва да изпълним.
    Първата е в събота в 9.30 да осигурим транспорт от разклона на асвалтовия път до манастира за около 50 свещенници , които ще дойдат от околните манастири и евентуално връщането им до долу в края на деня. Не е задължително това да стане на веднъж, така че тази работа могат да я свършат и само няколко джипки на няколко курса .
    Другата задача е хамалогията, горе вече има багер , който събори опасните комини и горната част от стените , но е голям и няма как да влезе вътре да разчиства . За нас остава внимателно да свалим единични камъни , които са останали в горната част на стените и има опасност да паднат и да освободим входа . След това, ако успеят да осигурят малко багерче бобкат ще влезе и ще разчиства отвътре . При разчистването трябва да се отделят камъните понеже ще се използват за реставрацията на манастира .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      От: Манастир Света Петка край Асеновград

      Похвала за колегите и тяхната инициативност! Събота и без това е обявен за "Ленински съботник". Поел съм ангажимент да участвам, но ще гледам да съкратя времето и да помогна. Въпреки опасенията ми за скромен принос, който ярко ще се откроява на фона на огромната потребност. Но Вие все пак може да направите леко почистване /да не използвам думата/ около дразнещи душата ви места.
      Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

      Коментар


      • #18
        От: Манастир Света Петка край Асеновград

        Брей, то голяма беля станало.
        И аз ще дойда. Явно ще се наложи по честичко да ходим.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #19
          От: Манастир Света Петка край Асеновград

          Здравейте, аз съм от Трявна и немога да дойда за почистването. По какъв начин мога да помогна за възстановяването на манастира?

          Коментар


          • #20
            От: Манастир Света Петка край Асеновград

            Първоначално публикуван от Grigor Ganchev Преглед на мнение
            Здравейте, аз съм от Трявна и немога да дойда за почистването. По какъв начин мога да помогна за възстановяването на манастира?
            Здрасти, от толкова далече незнам дали има смисъл, по добре се огледай в твоя раион къде има нужда от помощ и помогни там. И все пак, ако си решил да помогнеш точно тук ще измислим нещо .
            Последно редактирано от travelling; 09-10-10, 00:31.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #21
              От: Манастир Света Петка край Асеновград

              Чаках снимки от колегата, а се оказа, че и той не е снимал . Акцията мина много добре, заедно с свещенниците разчистихме отломките пред манастира и входа, разчистени са и зидовете в горната част, които ще трябва да се покрият с найлон, за да не се ронят от дъждовете. Ник Николов едва ли е пропуснал да снима преди и след , ще го помоля да качи две-три снимки .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #22
                От: Манастир Света Петка край Асеновград

                Да ще поместя - разбира се.
                Имам странен проблем, доста от снимките са брак, поради лица омазани със сажди .
                Вероятно участниците са забелязали след акцията у дома пред огледалото.
                Все пак има какво да се покаже.

                Начало на работния ден. Всички са чисти и белички. Небето е синьо - птичките пеят.


                Отчетата здраво са хванали лопатите и се трудят. Владиката въвежда в работа с личен пример и зорко следи да няма скатавки.


                Небето е синьо, птичките пеят, но прахта идва в повече под клепачите.


                Когато мъкнехме камъни, паднали от пожара, се отказах от един 30 и повече кила, за да не си издраскам коженото елече с него. Избрах по малък.


                Ей тази го грабна и го замъкна като мравка ечемичено зърно. Голям срам за мен !


                Хората с цивилно облекло са свещеници. Работеха наистина Яко.


                А прахта е огромна.


                Вижте му брадата на отчето. А е напревил грешка да я измие с вода, а се е бетонирала, като гипсов бюст на някоя знаменитост.


                Нашите колеги са гладко избръснати, сякаш сутринта са били на сесия .


                Ръкавици взехме, дъждобрани взехме, забравихме дихателните маски.................


                След почистването, манастира е като изблизан. Обърнете внимание покрай стената. Тревата дори ще се възстанови.


                Това по горе е парадният вход. 5 дни след пожара вътре стените излъчват като пещ.


                От тук се изриха тонове тлеещи въглени. Един специално бе изнесен вътре в обувката на Станко. Видяхме световен рекорд по бързо събуване на обувки.


                Това е купчината на боклука.


                Ето как се напълни. Повеч от 40 тона е по мое мнение.



                Накрая манастирът остана да чака " отвит " предстоящите зимни студове и влаги.
                Необходимо е да се консервират зидовете. Инак на пролет ще имаме купчина руини.
                Последно редактирано от Nik Nikolov; 12-10-10, 09:15.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #23
                  От: Манастир Света Петка край Асеновград

                  Добре че мистър Ник Николов е имал сили да щракне нещо. Иначе прах до небесата, ама Станко си товареше като Камаз. Добра кауза, браво на Краси и колегите.
                  Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Манастир Света Петка край Асеновград

                    Съжалявам, че не можах да снимам, но колегата е направил страшни снимки, напълно достоверни със случилото се. При мен има едни други снимки на една местност до WC-то на манастира и само чакат да кажете и ще бъдат качени

                    Коментар


                    • #25
                      От: Манастир Света Петка край Асеновград

                      евала колеги, сега видяхме темата и сме очаровани от видяното, ще има ли още подобни акции ?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Манастир Света Петка край Асеновград

                        Ще има, не са успяли да намерят малко багерче, което да влезе вътре и да разчиства и ще се чисти на ръка. Чакаме по-хубаво време .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #27
                          От: Манастир Света Петка край Асеновград

                          ще следим темата, като има нещо ново ще ни е приятно да се присъединим

                          Коментар


                          • #28
                            От: Манастир Света Петка край Асеновград

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Ще има, не са успяли да намерят малко багерче, което да влезе вътре и да разчиства и ще се чисти на ръка. Чакаме по-хубаво време .
                            Стига бе! Не ме карай да търся?!
                            Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Манастир Света Петка край Асеновград

                              Така ми каза игуменката , ако искаш чуй се с дядо Николай, като се върне .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #30
                                От: Манастир Света Петка край Асеновград

                                Здравей колега,
                                понеже си започнал темата за манастирите и благотворителността, искам да спомена за един друг. Тези дни се разровихме из интернет и се натъкнахме на църквата в с. Миланово. Този параклис /според мен/ е на едно много красиво място. Тези дни смятаме да се разходим до там и след това ще споделим видяното. За повече ивформация http://medchurches.livejournal.com/5680.html . Имаме някои идеи, но първо искаме да поразгледаме и да поразпитаме.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X