Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Блупринт-а сме го коментирали, даже мисля, че в тази тема. Това е английски дистрибутор - нещо, произведено някъде и брандирано с името блупринт. Тук в Англия се ползва често, защото е бюджетен вариант. Ползвал съм ги и аз, и нямам оплакване.

    Задържането на сп.апарат се хваща след продължително градско каране и пипане на дисковете. Този със задържащ апарат е много по-горещ от останалите. Ако задържа много чак джантата е гореща. На магистрала не може да се усети, защото там не се ползва спирачката. Другия начин е колата на крик, 4-те гуми да са във въздуха, натискаш спирачка, пускаш я и въртиш колелата. Задържащото не се върти, или поне е по-трудно от останалите.

    Дискове втора употреба не бих препоръчал да се ползват.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Значи първо ще сменя спирачната течност, ще я кача на крик да видя има ли проблем с апаратите.
      И ще сменя дисковете с брембо примерно или най-скъпия който имат макар че не е гаранция за качество.
      Ще рапортувам другата седмица да е полезно и на някой други.

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Първоначално публикуван от sonsee Преглед на мнение
        Значи първо ще сменя спирачната течност, ще я кача на крик да видя има ли проблем с апаратите.
        И ще сменя дисковете с брембо примерно или най-скъпия който имат макар че не е гаранция за качество.
        Ще рапортувам другата седмица да е полезно и на някой други.
        Вижте водачите на спирачните апарати трябва да се свалят и се вижда на какво състояние са има ремонтни комплекти.

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Смених ангренажните вериги на Хондето.
          Използвам темата, за да не отварям нова, да споделя и аз. Колата е CR-V III GEN с мотор N22A2. При последното ми посещение в БУЛТРАКО на приемчика им Богдан /много свястно момче/ му направи впечатление леко потракване от двигателя. Откачиха ремъка и шума остана. Посъветва ме да сменя ангренажните вериги, според него шумът е от тях. Така се и оказа. Преди седмица минах процедурата, но не в БУЛТРАКО, а в провинционален сервиз /по съвет на EMICHA, с когото проведохме доста дълъг разговор по телефона преди да се хвърля с рогата напред/ при майстор, на който имам пълно доверие и поддържа колата ми от както я имам .. отнема наистина 2 дни .. много разглобяване. Работата е много пипкава и не е за човек, който не го е правил. Аз предпочетох да сменя целия комплект от 9 елемента /плъзгачи, обтегачи и двете вериги/ плюс трите зъбни колелета /колянов вал, балансиращ вал и помпа/. На празен ход колата работи като муха в момента .. относно прословутите шумове, след смяна на тези елементи, при мен ако не си внушавам, може би има нещо, като съвсем леко жужене и то след 3000-3200 оборота. Като цяло съм доволен от крайния резултат. Да вметна само, че всички елементи замених с оригинални на Хонда, а не с алтернатива. Ето и малко цени за да съм по-актуален:
          1. Оригинален ангренажен ремонтен комплект без зъбните колела - 1100,00лв - с майстора ми ги поръчахме от някаква варненска фирма, с която той беше работил и преди това/ако някой се интересува ще го питам за име на фирмата/ .. В БУЛТРАКО цените са малко по-красиви.

          2. Зъбно колело колянов вал - 109,00лв
          3. Зъбно колело балансиращ вал - 70,00лв
          4. Зъбно колело маслена помпа - 99,00лв
          5. Труд - 300,00лв
          6. Куриер - 17,00лв
          Време - 2 работни дни.

          ТОТАЛ: 1695,00лв

          Само за информация на колеги, на които им предстои този ремонт и се чудят, дали да ползват алтернативен комплект вместо оригинален .. от фирмата която купих оригиналния комплект ни предложиха и на ASHIKA на цена 350,00лв, също без зъбните колела, но на мен не ми се рискуваше.
          А ето и цените в БУЛТРАКО, ако някой се интересува:
          1. Голяма верига - 203,50
          2. Водачи - 3 бр. съответно: 86,00лв; 102,13лв и 66,28лв
          3. Обтегач - 301,80лв
          4. Зъбно колело голяма верига - 186,10лв
          това в горната част .. сега надолу:
          5. Малка верига - 136,20лв
          6. Водач - 25,97лв
          7. Водач - 99,90лв
          8. Обтегач - 256,18лв
          9. Зъбно колело колянов вал - 227,00лв
          10. Зъбно колело балансиращ вал - 73,90лв
          ТРУД - 320,00лв
          Време - 2 работни дни.

          ТОТАЛ: 2084,96лв
          Дано да съм бил полезен!
          И ТЕ ТАКА.
          Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
          TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Вчера купих, оригинални напречни греди за CR-V 3 ген., съответно и някаква кутия/пилотка.
            Гредите са оригинални и заспаха,.
            Кутията е нова за 179 лв., естествено бюджетна, с оглед на това, че я се използва 1 път на година я не.
            Следва монтажа и
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Емо дай малко повече инфо за гредите и за кутията .. цени, модел и някоя снимка, ако може, че и аз съм на тая тема. След 20-ина дена ще попътуваме малко с жената и децата, та и аз се оглеждам за нещо подобно.
              Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
              TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Ами,както казах, гредите са оригинални Хонда. Даже на тях имаше и монтирани две заключващи стойки за ски, пак оригинални с логото на Хонда.
                Видях ги в OLX за 200 лв. и ги купих.
                Пасват идеално и визуално са много добре.
                Относно пилотката - бях я видял в Метро, на цена около 250 лв. (някаква италианска - поне така пише), но оня ден я бяха пуснали на промоция за 179 лв. и много не му мислих,а направо я взех. Като обем е около 320 литра, с размери 130/78/36, карбонова шарка -абе нищо по-различно от другите, които са на цената на златото.
                Като ги монтирам тези дни и снимки ще има.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Здравейте,
                  Ремонт на глава, смяна на всички изпускателни клапани, че бяха малко прегрели и там всичко около главата. Смяна на бобината, че на старата и беше изгряла изолацията, сигурно е била дефекна.
                  Поздрави.
                  Honda CR-V B20Z 2001

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Здравейте,
                    Дойде време и за другата част. Смяна на всички смукатени клапани, сегменти и всичко около тях.... Били са доста спечели и каналите на буталата са били запушени.
                    За съжаление сега трябва да я карам като пенсионер 2000км и не мога да кажа как е.
                    Поздрави.
                    Honda CR-V B20Z 2001

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Здравейте,

                      Смених маслото с 5w30, съединителя с нов.
                      Едно шарнирче и малко тампони по стабилизиращите щанги (специални благодарности на кмета на София.) Гарнитура на картата, че и беше дошло времето.

                      Поздрави.
                      Honda CR-V B20Z 2001

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Смених маслото с 5w30,
                        А с какво кара до сега.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Здравейте,

                          10w40 ивесно време защото го гореше по малко от 5w30 когато карам с над 100.

                          Поздрави.
                          Honda CR-V B20Z 2001

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Опитах се да закърпя временно положението с един накрайник и донякъде успях.В неделя измих колата и се яви скърцане при въртене на волана на място. Също при изправен волан и въртене с малка амплитуда на двете страни ,се появи чукане при смяна на посоката.В понеделник направих преглед на окачването и установих скъсан маншон на вътрешния кормилен накрайник.Понеже майстора ми е зает до другия понеделник реших временно да закърпя положението.Измих със спрей за ръжа ябълката и напръсках обилно с грес.Опитах се да стегна с свинска опашка маншона на следващата сгъвка , но гумата е много твърда и нямаше ефект.Направих едно пробно кръгче и скърцането изчезна, също и чукането при въртене на волана.Другата седмица ще я закарам да я прегледат, дали има луфт във накрайника или ще мине само с маншон.Най вероятно ще сменя комплект.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190220_093948.jpg
Прегледи:1
Размер:291.1 КБ
ID:5809261Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190220_094759.jpg
Прегледи:1
Размер:323.0 КБ
ID:5809262
                            CR-V 2.0i RVSi 147PS

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Внимавай като го сменят провери после между двата маншона има една маркучи всеки маншон завършва с накрайник тръбичка които влиза в това маркучи. Моето обяснение за какво служи е когато примерно завива на дясно и този манша е свит въздуха преминава по маркучето и издува левия . Майстора ми на две коли след смяната им и поръчване то на манша с друг накрайник просто го беше оставил да виси.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Здравейте. Освен кормилния накрайник, ще сменявам и всички амортисьори. Имам един разбит заден и един преден омаслил, но още не е толкова зле. Мисля да сменя и тампоните на стъблото. Има ли начин да се проверят да ли са за смяна.
                                CR-V 2.0i RVSi 147PS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X