Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Здравейте
    Да 128 кс.автоматик с газов инжекцион и други работи.И съм я оставил жена ми да я продава.За колкото я продаде за нея са.
    ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Какво направих по Хондата днес ли? Ами измих я за последно!Сменям я с малко по-нова!
      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Здравейте, колеги !
        Вече и аз се сдобих с мечтаното ЦРВ 99 г. 147 коня !Почти перфектна на външен вид. Супер ускорение и вървеж. Колата е карана в Италия на газ след , което уредбата е махната…. Сега започваме да я разгадаваме и да откриваме може би някои проблеми. Та така….направих обслужване ,смяна на диф масло/след което той млъкна/ J Регулиране на клапани…15 на 20 не знам защо ,но така ми каза майстора било по-добре от 10 на 20….вие ще кажете дали наистина е по-добре .
        Та първи може би проблем за бъдещо отстраняване се оказва : при студен двигател и и форсиране над 3500 оборота започва да пуши леко сиво син дим…..след, като загрее изчезва….появява се чак при форсиране на място от 5500 об. нагоре.
        За мен има три опции :
        Сегменти ?
        Гумички на клапани ?
        Лоша центровка – богата смес ?
        Умишлено не съм сменил двигателното масло, за да не се наложи промивка с антикарбон ефект….май Хадо имаха такава за възстановяване до някъде на сегментите.
        Сега ще меря компресията и ще видим, какво показва……между другото да попитам ако някой е мерил… при махане на буксата на комутатора спира ли горивоподаването от помпата ?
        Благодаря и ще се радвам да получа съвети от собственици на въпросния модел !

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          И така.....днес си измерих компресията сам..показанията са 1-2-3-4 цилиндър 11,3- 10/ !?/ - 11- 12.....след слагане на масло 10 мл. в първи и втори отчете 13 първи на 15 втори---трети и четвърти с масло не ги мерих. Притеснява ме втори 5 бара разлика.....сегменти е явно. Свещите бяха над 2 мм. Доста изядени електроди ,но светлокафяви на цвят с черни резби . Намалих ги на 1-1.1. Интересното е ,че след запалването на колата започна да пуши доста. Карах я поне 5 км. и пак същото. Чудя се дали от наливането на масло в цилиндрите не се е разместил някой сегмент или от намаляването на свещите дойде тази пушилка !? Какво смятам да правя :..../след доста противоречиви съвети от форуми и майстори/.. Поръчах нови свещи, както е от ръководството....масло Castrol GTX- уж с някаква добавка за изчистване......след това , ако не се оправи....преди ремонта му слагам bardahl maxi compression или на лики моли стоп пушек...нещо на тези римети, хадовци и ресурси им нямам доверие.....

          Коментар


          • Здравейте,

            Смених шарнирите отпред и пружините отзад + амортисьорите.

            Honda CR-V B20Z 2001

            Коментар


            • Здравейте,

              Смених клапаните и леглата на главата, кабелите на свещите, всички видове масла.
              Honda CR-V B20Z 2001

              Коментар


              • Да ви разкажа моите патила през последната седмица, че и две. Баш по средата на едно кръстовище, с дупки естественно, скъсах преден десен шарнир и колата остана на място. Пътна помощ и в сервиза. Майсторите мои хора, поддържат ми колата, то и кой знае каква поддръжка на ЦРВ - I няма, но все пак са доверени хора. Едновременно със скъсания шарнир излезе и полуоската, единия антипод някъде в суматохата се загуби. Почна се търсенето - цяла полуоска 350лв. по обяви втора ръка , никой не отстъпва - нова в нета 390лв. Каре вътрешно 200лв., ново 130 - 170. Чудо на чудесата. Както се казва приятел в нужда се познава, та от приятеля на моя приятел и на шурнейка му приятеля си намерих антипод, за едно шуменско и петълка суджук - 6-7лв. някуде ми излезе. Нося го при майсторите и ги оставям да си свършат работата. На другия ден ми звънят не става. Казах им че са обърнали антиподите, не били иначе не влизало карето. Накараха ме да си купя ново , купих отивам да го занеса и кво да видя - антиподите обърнати, на всичко отгоре единия счупен плочката, но прицених, че временно ще свърши работа и сам си довърших ремонта. Аман от пишман майстори, ама като нямам инструмент. Та сега си имам 3кг. отпадъчно желязо под формата на вътрешно каре на FEBEST. Ako някой все пак е закъсал да ми пише на лични ще му го подаря на половин цена, да има предвид, че за да се монтира се сваля скоростна кутия.
                Та смених и двата шарнира преден десен сменям за втори път, преден ляв се оказа оригинален на 300000 км. Докато ги сменях забеляазах развит болт на носача отпред. Оказа се, че резбата е развалвна, а гайката е в гредата на купето - ще играе вече електрожен, ако и за болт ми искат сто лв. Та така второ ЦРВ първа генерация карам и освен предица и тампони нищо друго, Смених и свещите , щото за 100000 нямам спомен да съм ги сменял. Хайде поздрави на всички.

                Коментар


                • Здравейте,

                  Смених преден горен носач един шарнири, иглен лагер на диференциала (волана и купето се тресяха леко по скорост между 80 и 100 точно като при не балансирана гума), една биалетки и кабелите за свещите, че станаха на много години.

                  Поздрави.
                  Honda CR-V B20Z 2001

                  Коментар


                  • Установих теч от радиатора. Сменявал съм го март 2014г. Направо поръчах нов от "еврото" с отстъпка от приятел.
                    CR-V 2.0i RVSi 147PS

                    Коментар


                    • Здравейте,

                      Смених два тампона на на носачите на задните гуми, защото не можеха да ми направят реглаж на заден мост.

                      Поздрави.
                      Honda CR-V B20Z 2001

                      Коментар


                      • Здравейте,

                        Рециклиране на кардан една биалетки и тампони на задната щанга.

                        ​​​​​​
                        Honda CR-V B20Z 2001

                        Коментар


                        • Здравейте.Смених о-пръстена на капачката на главата.С две прави отвертки и равномерен натиск извадих капачката.Тъкмо се зарадвах ,че са всички крачета и при почистване едното падна .Старото уплътнение се беше спекло и се скъса при сваляне.Сглобих с три крачета,ако протече пак ще сменя капачката.
                          Опитах да сменя и уплътнението на капачката за маслото.Бях приготвил два о-пръстена 35x2.5 и 35x3. Но като свалих уплътнението то се оказа плоско като семеринг, но плътно с размер 35x3x5. Дълбочината на канала е 5 мм. което значи ,че височината на новото трябва да е поне 6. Ако не намеря ще взема още един о-пръстен 35x3 и ще сложа два, да видя дали ще стане.
                          CR-V 2.0i RVSi 147PS

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X