Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Сутрин, като я запаля вдига обороти до 1500 и гасне. При повторно запалване всичко се оправяше. Това ме подразни понеже зная, че може и да не работи така Досетих се, че е стъпковото моторче, тъй като съм с "обикновена газова" и смесителя ми е преди дросела. След като го разглобих без никакво учудване видях, че мрежичката е добре задръстена от графитен прах. Със спрей за почистване на карборатори я напръсках и изчистих. Преди операцията откачих едната клема за ресет на ECU-то.
    Сега всичко е ОК
    HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
    Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Почистване на фаровете + нови Osram Night Breaker Unlimited, разликата е огромна.
      Смяна ремъци,ролки,тампон на двигател и две биалетки.
      Honda CR-V FACE

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Смяна масло и филтри.
        Ма много са го вдигнали оригиналното масло Honda 0W30, от 32 лв.за литър, на 41 лв.
        Досега винаги съм използвал такова оригинално масло, но мисля беше за последно.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Диодно осветление на таблото

          Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
          Honda CR-V FACE

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от Vasil82 Преглед на мнение
            Диодно осветление на таблото ...
            Моя опит и изводи ... диодите имат насочена светлина в резултат на което се получават по-контрастни тъмни и светли участъци. Аз ги махнах и по друга причина ... при задействане на консуматор като стоп-светлините се получаваше за кратко пад на напрежението в резултат на което DRL модула пък изключваше дневните светлини и след освобождаването на спирачката ги включваше отново.
            Honda CR-V 1-st Generation

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Здраввйте,

              За втори път тази година сменям резонантните гърнета.
              Никога не ходете в извесния сервиз за такива неща който се намира близо до кръстовището на горнобански. Бяха ми сложили от най големите боклуци и като поисках да ми ги оравят ми казаха, че трябва да ми сложат нови и нищо не можели да направят.

              Както да във друг сервиз за ауспуси и гърнета ми сложоха нови, оправиха ми кривите тръби от предишния, за абсолютно същите пари дадоха ми гаранция 1г, ако нямах газова щеше да е 2г.


              Поздрави.
              Honda CR-V B20Z 2001

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Реглаж на клапани,почистване на стъпковия мотор и нови свещи

                Honda CR-V FACE

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Здравейте,
                  масло филтри и зимни гуми.
                  Honda CR-V B20Z 2001

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Смених "амортесьорчето" на вратата на багажника.Старото беше изпуснало.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Вчера смених задни амортисьори,излязаха от долната страна със флекса.

                      От както е при нас црв-то ,не му работи часовника на таблото,някой да знае какъв му е дерта,не съм го вадил да погледна още.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Когато купих мойто и на него не му работеше часовника.Момчето от което си купих радио каза, че било обичаен пробле при хондите.Оправи го за 8лева.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Сваляш часовника с помоща на отверка. Трябва да стигнеш до платката под дисплея. На нея има 3 резистора R300 мисля че бяха. Нагряваш с поялника, за да се презапоят и си готов. Лошото е че единия се намира на много кофти местенце под дисплея и е зор да се добереш до него. Това работи в 90% от случаите. Ако не стане ето ти и друг вариант : https://www.youtube.com/watch?v=_DfmCX9mzDw Разгледай и във форума имаше тема за часовника със схема за ремонта.
                          Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
                          TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Ето и самия клип за ремонт на часовника: https://www.youtube.com/watch?v=1m8Ru04bVac
                            Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
                            TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Малко червено

                              Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
                              Honda CR-V FACE

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                нови зимни гуми NEXEN 205/70/15

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X