Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Обзаведох си багажника, с хубава гумена стелка, за 78 лева.
    Дойде малко скъпа, но взех универсална гумена и я напаснах с много малко изрязване.Изрязването беше предвидено да става за голям брой различни багажници, така че стана перфектно. Материала и беше от хубава мека, релефна и дебела гума. Даже при поставянето и, в краищата от всички страни се подгъна сама и направо залепна на пластмасовите кори, като по този начин направи достатъчен борд, като корито. Абе стана добре-доволен съм
    Иначе тези които имаха за 2-ра генерация бяха точни като размер, тип корито, но от лош материал - някакви дървени, тънки, пластмасови и доста пързалящи се, за 60 лева.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Смених си маслото в задния диф,регулирах си клапаните и готов за лято 2015г.
      п.п.И ловния сезон де.
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Не днес, а преди 2 дни - вече си имам дистанционно за централното откл/закл.

        Имам нужда от малко помощ, относно заводската аларма, но не му е тук мястото
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Пак непредвидени разходи!
          По празниците, скъпата карайки разсеяно, нацели една огромна дупка и изкриви две джанти.
          Отидох да ги изправят на машина, но едната се сцепи и се наложи да се заварява.Завариха я, но не можа да се изправи достатъчно добре.Другата хич не я изправях даже.
          Днес открих, една доста голяма автоморга само за Хонда в София /имат доста коли и части/ и си купих 4 бр. оригинални джанти. Смених въпросните 2 криви и нещата заспаха.Човека от моргата е свестен и обажда прилични и поносими цени.
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
            Пак непредвидени разходи!
            По празниците, скъпата карайки разсеяно, нацели една огромна дупка и изкриви две джанти.
            Отидох да ги изправят на машина, но едната се сцепи и се наложи да се заварява.Завариха я, но не можа да се изправи достатъчно добре.Другата хич не я изправях даже.
            Днес открих, една доста голяма автоморга само за Хонда в София /имат доста коли и части/ и си купих 4 бр. оригинални джанти. Смених въпросните 2 криви и нещата заспаха.Човека от моргата е свестен и обажда прилични и поносими цени.

            Ако може повече инфо за тази морга (къде се намира), може и аз да си харесам нещо.

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Една специализирана за Honda която знам е в кв. Дружба - цък
              Honda CR-V 1-st Generation

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Да tzocho, точно за тази става въпрос.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Смених механизма на преден ляв прозорец, сложих чисто нов комплект с моторчето. Сега прозореца върви идеално и в двете посоки.
                  Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                  Citroen C4, 1.4 vti

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Тъй щото ми дотегна от неграмотни газаджии които не могат да вържат две изречения на кръст, пък камо ли да се оправят с настройките на газов инжекцион, инвестирах в едно кабелче за връзка с BSM/Bardolini и там другите производни. Последните няколко дни я човъркам и съм доста доволен - постигнах добро вървене във всички диапазони и обороти, преди само ръмжеше на високите и нищо не се случваше. Сега дебна разхода, но по първоначални оценки май ще дойде по-добър от преди - при здраво юркане градско отива на 16, при внимателно каране - 14.

                    Приемам съвети и насоки
                    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Ами то проблемите при газифицирането най-общо са в два аспекта - първия е правилния и качествен монтаж и втория, който е по-трудемък и изисква време за което пък няма как да се вземат пари е настройката! Виж как е разхода и на извънградско при 90-100км/ч. и ако е около 10л. значи всичко е ок. При завишен разход може при еднакви условия в натоварен режим да свериш какви са и на бензин и да ги коригираш отново.
                      В крайна сметка имай и на предвид, че газта с която караме тук е много зле ... винаги след като заредя в Гърция имам чуството, че колата ми се събужда от зимен сън!
                      Honda CR-V 1-st Generation

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        То цялата причина да започна тази галимация е защото преди да ми подменят буталцата на газовата рейка разхода ми (и вървежа де) си беше перфектен. Обаче след като подмениха карантиите по рейката и регулираха наново явно доста мързеливо, разхода скочи с 2-3 литра във всички режими. И тъй като не ми се обяснява наново само за да ми кажат, че "така е нормално" (така стана предния път) реших сам да се оправям. Засега наистина остава извънградското засичане и ако всичко се окаже наред ще споделям акъли доколкото ги имам.

                        Един въпрос към по-знаещите - кривата на коефициентите на газовите времена я направих полегата докъм средата и после леко по-стръмна (по-високи стойности) за по-високите обороти. Целта ми е ако карам леко да си харчи нормално, но ако я изюркам да имам мощност при необходимост - да речем изпреварване на зор. Това може ли да доведе до някакви проблеми като изключим завишения разход?
                        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Смених го бе, да еб@ шибания горивен филтър
                          Майката ми разказа, все едно французи са я мислили и сглобявали тая кола .
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                            Смених го бе, да еб@ шибания горивен филтър
                            Майката ми разказа, все едно французи са я мислили и сглобявали тая кола .
                            Е що е такъв зора?!
                            Някоя и друга снимка щеше малко да илюстрира положението и все щеше да е от полза за непосветените ... или си е направо за филм!
                            Honda CR-V 1-st Generation

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Щото смяната няма нищо общо, показана в клипчетата които гледах, където за 15 минути всичко е готово .
                              Дали защото моята е феис, но имаше доста разлика, най-вече в закрепването на самия филтър и самото му сваляне.
                              Първо филтъра е заврян в една ниша зад двигателя, вкаран е в една стойка която трябва да свалиш за да демонтираш филтъра от нея. Обаче преди това се сваля въздушния филтър и меките му връзки. Но при мен, фабрично има и разпънка на коша /между ботушите- била екстра разбираш ли и не при всички я има/, която трябва да се свали за да се измъкне стойката с филтъра.Обаче на нея са прикрепени кабели и трябва да се откачат, но са монтирани с 10-12 гадни щипки, които се свалят трудно, а и трябва да ги пазиш за да не се счупят.На тази разпънка е монтиран и модула за газта и круиза и той се откача от едната страна. Има за сваляне и една планка, дето държи помпата/мехчето за подкачване на гориво, маркучите към самия филтър и маркуча на сервото, които също се разкачат.Следва внимателно разскачане на 4 букси /три са за самия филтър и един за казанчето на спирачната течност/ и вече се показват заветните 2 болта, които трябва да отвиеш, за да свалиш въпросната стоика с филтъра. С чалъм изваждаш тази стойка и развиваш 2 болта за да отделиш филтъра от нея. След това отвиваш самия филтър от главата му, развиваш и долната тапа с датчика за вода внимателно, за да не прекъснеш кабелите му и започваш обратната процедурата, по събирането.Абе неудобно е мястото и си е голям чанч .
                              Предишния филтър го смених в Юбико, но смениха и маслото на скоростите.Отне около два часа, но го отдадох, че смяната на маслото ги е забавило, при което също се сваля въздушния филтър. За труда на двете смени, платих 40лв.
                              и смятам повече да не го правя аз.
                              Иначе мислех да снимам, но щях да си направя телефона на гъз, та за това го пропуснах, но по-нагоре съм го описал подробно, ако някой има желание да се мъчи сам.
                              Като за финал да споделя:
                              след смяната на филтъра /сложих-"МАН"/ усетих голяма положителна разлика във вървенето и самата работа на двигателя, защото при предишната смяна на филтъра в сервиза, с някакъв "Ашика" закупен и препоръчан от тях, разликата беше точно обратната - отрицателна и се получи някакво затапване.
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Водих я в Хонда Мейн Дилър, понеже ме викнаха (recall на произведните през '03-'04-а г.) за проверка на пътническия еърбаг, ключа за фаровете и ключетата за ел.стъклата. Междувременно са прегледали цялата кола, както се прави ГТП, и си предложиха услугите за отстраняване на няколко дреболийки. Най-любезно им отказах, предвид цените за части и работа при тях. Дадоха ми списък с цени да си помисля
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X