Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Днешния ден мина в разходки и чистене Вчерашния в ремонт по чисто новата газова... но вече всичко е 6.

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Днес, по-точно снощи се оборудвахме с две нови колонки за вратите .. сега вече и пеем
      Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
      TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Сменена късата предна полуоска с такава втора употреба(цената на новите вътрешни карета не ми хареса), на дългата сменено външно каре с ново на SKF, сменени тампони и втулки на долните носачи(сменяни по коледа, явно с ментета), сменени горни носачи(също сменяни втулките по коледа), сменен накрайник на кормилната щанга(другия също сменен по коледа),сменени маншоните на задни вътрешни карета(карането в дълбок твърд сняг не им действа добре), сменен маркуч между блока и радиатора. След смяната на маркуча минати 300 км извънградско и 200 км градско без загуба на течност(ще пиша в темата за проблем в охладителната система, но искам да я покарам още малко, за да съм сигурен).Регулирани клапани.
        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Използвах хубавото време през почивните дни, за да сменя маслото на двигателя, масления филтър, въздушния филтър и маслото в задния диференциал. На двигателя сложих Repsol-ELITE-MULTIVALVULAS 10W40 4L .. хвана точно 3.8 литра и е на максимума. Ако някой има впечатления за това масло може да сподели. Учуден останах от състоянието на маслото в диференциала, което източихме .. приличаше на розовееща боза, имам чувството, че никога не е сменяно .. дано да се лъжа.. сега е сменено с ново HONDA DPS-F побра точно 0,9 литра до пробката. Дали се заблуждавам или имам усещането, че сега върви някак по-леко и инерцията сякаш е по-добра?
          Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
          TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Смениха ми буталцата на газовата и калибрираха новите - определено има подобрение при вървежа на газ. Сега ще издебна и разхода да видя има ли разлика
            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
              Смениха ми буталцата на газовата...
              Кво е па тва бе?
              Honda HR-V 4WD D16W1

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Ами на газовия "енджекцеон" на буталата - тези които са на рейката (газовата) вътре в тях има едни метални буталца, чиито уплътнения с времето и километрите се износват. Две от моите бяха дали фира - едното беше много зле, другото беше почнало да си ходи. Признак е, че почва много да "щрака" рейката - наистина доста силно. Отделно разхода се качва и като цяло колата се дави, особено като е студена.

                Те ги те, произволна снимка от нета:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:valtek07.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5649976

                Таз малката пишка, до пружинката.

                Тук младежа пише, че може и без да се сменят - само с почистване, но при мен положението беше изтървано - на едното бутало уплътнението беше помляно, та си беше за смяна...
                Последно редактирано от swartalf; 23-03-15, 16:08.
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                  Смениха ми буталцата на газовата и калибрираха новите - определено има подобрение при вървежа на газ. Сега ще издебна и разхода да видя има ли разлика
                  Като цена как са тези буталца .. моята рейка е VALTEK .. предполагам че не са им много различни цените .. ти с каква рейка си?
                  Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
                  TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Сутрин като запаля .. на бензин добре, но в момента, в който прехвърли на газ и усещам веднага леко тресене, което се оправя от само себе си след минута - минута и половина и след това всичко е наред .. няма тресене или давене, върви си добре. Съмнявам се, че и при мен се случва нещо подобно и ще пробвам процедурата по почистването .. ако не е късно и при мен .. пича много хубаво го е описал в линк-а който си публикувал, че и на български, че и снимки, че и цветни .. как да не се изкушиш да го направиш .
                    Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
                    TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Само внимавай да не я разцентроваш, иначе буталцата са по 15 лева. Моята е Рейл, но цените май са близки.
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Днес смених маслото и филтрите, направих един профилактичен преглед на ходовата част и смених зимните гуми с летни.
                        Ето и цените на консумативите от " левче07 "- мисля че е доста прилично
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150325_204418.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5650324

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Първоначално публикуван от golfy Преглед на мнение
                          Сутрин като запаля .. на бензин добре, но в момента, в който прехвърли на газ и усещам веднага леко тресене, което се оправя от само себе си след минута - минута и половина и след това всичко е наред .. няма тресене или давене, върви си добре. Съмнявам се, че и при мен се случва нещо подобно и ще пробвам процедурата по почистването .. ако не е късно и при мен .. пича много хубаво го е описал в линк-а който си публикувал, че и на български, че и снимки, че и цветни .. как да не се изкушиш да го направиш .
                          Цъ!Не барай,нищо им няма на буталцата.Просто сега като се затопли и всичко ще си дойде на мястото.Просто температурата на преминаване на газ ти е по ниска-така ти е настроен "инджекциона" както викат у Перник!
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Възможно е и да е така, около 3-4 минути работи на бензин преди да прехвърли .. не знам колко градуса прави за това време .. ще поизчакам както казваш и ще си покаже.
                            Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
                            TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              И при мен е така, моята обръща на газ на 30 градуса и първите 1-2 минути ако дадеш рязко газ придърпва. Това го прави ако е по-студено, около 5-6 градуса
                              Honda HR-V 4WD D16W1

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Здравейте,

                                Вчера смених предните дисковете и накладки с (zimmerman). Десен шарнир беше заминал, въздушен филтър, че съм с ГИ и хубаво почесто да се сменя и вече съм и с летните гуми.
                                Honda CR-V B20Z 2001

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X