Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим интернет антена?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си направим интернет антена?

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    И гледай за Cat6 cable
    Не му давай такива акъли, че не може да го кримпне после .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Как да си направим интернет антена?

      Гледам че темата е доста стара но да пробваме да я раздвижим . От нямане на какво да правя реших да си поиграя с това да си направя wifi антена , която да свържа към wifi карта на компютъра. Харесах една от един линк по напред в темата това е антената . Мисля да използвам 50ома коаксиален кабел за връзка с wifi картата. Въпроса ми е къде точно да запоя кабела към антената ? Предполагам че трябва сърцевината да я запоя на указаното място върху антената, а екрана да го запоя за екраниращия щит който трябва да е разположен на 5мм зад антената . Правилно ли размишлявам или ........ ?

      Коментар


      • От: Как да си направим интернет антена?

        Не виждам снимката, за другите не знам.

        Коментар


        • От: Как да си направим интернет антена?

          Странна работа има някакъв проблем с img-share. Става дума за първата антена от този форум. https://www.carookee.de/forum/broadc...9.0.01105.html . Но предполагам за всички активната край на кояксиалния кабел се запоява за приемната част а пекрана на кабела за екрана на антената.

          Коментар


          • От: Как да си направим интернет антена?

            Показа се снимката, поне при мен.
            Така е, както си мислиш- запоява се в центъра, а масата е към рефлектора. Но монтажът, показан там, според мен е неправилен. Тия рапидки през седата на активния елемент не ми се връзват. Това ми изглежда като по-равилен монтаж:
            https://usamodelkina.ru/5612-antenna...mi-rukami.html
            Като цяло обаче не ми харесва- липсва симетрия. Много са му разхвърляни елементите- на едната писта са три, на другата два, на третата са 4...Писти обикалят през половината платка. За работа-ще работи, ама за тия 23dB , по-скоро няма да са толкова.
            Последно редактирано от santaclash; 08-01-19, 11:09.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Как да си направим интернет антена?

              Честотата не е съвсем ниска, така че материали и изработка са от първостепенно значение за повторяемостта. Скептичен съм към тези децибели.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Как да си направим интернет антена?

                За децибелите и аз съм скептичен. По интересното е , че не мога да намеря в Бургас текстилните по голям от 200х200мм. Та ще си харесам нещо , което да се внедри в тези размери

                Коментар


                • От: Как да си направим интернет антена?

                  Някой да му се намира текстолит с размери поне 22х22см , че не мога да намеря в Бургас ?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X