Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим интернет антена?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как да си направим интернет антена?

    Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
    Какво значи ПОД чинията. И изобщо какво общо има чинията?
    Ами слагам го на задните болтове на чинията, която е хваната на самато рамо. Нагласям антената към окото на чинията и от там сигнала на интернета ми е става доста силен и от 3- 4 месеца не се оплаквам, хващам Нет!
    Също така на едно местенце съм пробвал това със кутията на Coca - Cola и наистина има ефект.
    Последно редактирано от Dimitar.Dimitrov; 19-10-11, 18:09.

    Коментар


    • #77
      От: Как да си направим интернет антена?

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Проблема е, че гаража не е под прозореца с рутера, а от другата страна на сградата. Не ми се прекарват кабели вкъщи, за да изкарам модема на прозореца, който е над гаража.
      ИЗОБЩО НЕ ИСКАМ ДА КАРАМ НЯКОГО ДА ПРАВИ ТОВА КОЕТО ЩЕ НАПИША - ПРОСТО ТОВА Е ДОБЪР И СИГУРЕН НАЧИН И НЕ Е СКЪП. АКО НЯКОЙ ИСКА ДА СИ ПРАВИ ЕКСПЕРИМЕНТ - ТОВА СИ Е НЕГОВА РАБОТА - НО OUTDOOR CPE-ТАТА СА НАПРАВЕНИ ТОЧНО ЗАЩОТО НА ВСИЧКИ НИ ОМРЪЗНА ОТ ПРОБЛЕМИТЕ С АНТЕНИТЕ, КАБЕЛИТЕ, ЗАГУБАТА ОТ 1 ДБ НА МЕТЪР ПО КОАКС. КАБЕЛ ИЛИ СМУЩЕНИЯТА ПО USB (напреженов интерфейс - смущава се) И ПОДОБНИ ПРОБЛЕМИ - ДА НЕ ГИ ИЗБРОЯВАМ ВСИЧКИТЕ.

      Взема се едно Outdoor CPE на ТП-ЛИНК WA5210, че е най-евтино (сайта е примерен).
      Настройва се като ПРЕДАВАТЕЛ и се слага така, че да може да излъчва в желаната посока - може и на покрива - тези устройства са предвидени да работят на вън - няма проблем. Много по-мощно е от всеки USB адаптер - може да излъчва с мощност 3 пъти над нормалната (до 29 db ако не се лъжа). Вградената му антена е 12 dbm (като параметри на самата антена).
      Има 2 опци в зависимост от позицията - може да се върже с ЛАН кабел към порт Виваком рутер-а, което е най-добре, а може и да се пробва да се върже към WiFi на Виваком рутер-а в режим Repeater (изисква повече познания а и така или иначе CPE-то се захранва по ЛАН кабел, но пък може да се скъси дължината му до контакт ... а не до рутер-а).

      Това е ... има си достатъчна функционалност за настройки, може да му включиш енкрипшън и т.н. , не те притеснява че ще го вали дъжда или снега, цялата му настройка е вътре в него, няма смущения защото всичко върви по ЛАН кабел включително и захранването. Няма затихвания защото сигнала от антената веднага влииза във вградения рутер и после се предава по ЛАН.

      За да си представите какво представлява - това е антена (секторна, 12 dbm), след нея усилвател с регулируемо усилване, след нея рутер. Може да си сглобите такова нещо (като разбира се ще е без регулируемия усилвател и без ПОЕ), като си направите секторна антена по някой от долу/горе описаните начини тук, да си сложите един рутер и да ги затворите в една херметична кутия.
      Разбира се няма да имате голяма част от опциите който предлага готовата антена (като настройки ) - но ще получите нещо което би могло да свърши работа. И като човек минал по тоя път ще ви кажа, че пак ще ви излезе по-скъпо и ще загубите много време.

      по въпроса за флашките:

      Всички USB са омни-дирекшънъл - няма как да имат голямо усилване - секторните антени имат доста по добро усилване спрямо цената си. ъгъл от 60 градуса е доста голям и не изисква чак толкова прецизно настройване на позицията.

      Това решение не е за кокошкари, който искат да крадат нет от съседното кафене. Затова и няма да обяснявам с повече подробности. Ако човек иска да си реши някакъв проблем - както с гаража - ок - но на "хора", който не искат да дадат 10 лв. за нет на месец - просто няма да им отварям очите. Омръзна ми от ИЗПОЛЗВАЧИ!

      Коментар


      • #78
        От: Как да си направим интернет антена?

        Здравейте искам и аз да попитам как да си направя нета по бърз значи моя нет е от HUAWEI VIVACOM 3G USB MODEM и е много бавен озасно бавен е дори по някога не успявам да си влезя и в фейсбук чакам по 1/2 часа докато успея да влезя искам да попитам как мога да си го направя по добър по не за 10мин. да си влизам в фейсбука понякога е силен по през повечето време е бавен благодаря предварително

        Коментар


        • #79
          От: Как да си направим интернет антена?

          Първоначално публикуван от krokicha Преглед на мнение
          Здравейте искам и аз да попитам как да си направя нета по бърз значи моя нет е от HUAWEI VIVACOM 3G USB MODEM и е много бавен озасно бавен е дори по някога не успявам да си влезя и в фейсбук чакам по 1/2 часа докато успея да влезя искам да попитам как мога да си го направя по добър по не за 10мин. да си влизам в фейсбука понякога е силен по през повечето време е бавен благодаря предварително
          На 3Г е друга бира и там нищо не може да направиш - тук се дискутира съвсем друго нещо....

          Коментар


          • #80
            От: Как да си направим интернет антена?

            Първоначално публикуван от krokicha Преглед на мнение
            Здравейте искам и аз да попитам как да си направя нета по бърз значи моя нет е от HUAWEI VIVACOM 3G USB MODEM и е много бавен озасно бавен е дори по някога не успявам да си влезя и в фейсбук чакам по 1/2 часа докато успея да влезя искам да попитам как мога да си го направя по добър по не за 10мин. да си влизам в фейсбука понякога е силен по през повечето време е бавен благодаря предварително
            Това си е за "Бисери и Блясъци".
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #81
              От: Как да си направим интернет антена?

              Аз пък започвам да сглобявам ФА-20 с 2 вата "Алфа" с 5 метра ЮСБ кабел (със захранване). Мисля да я издялкам на ЦНЦ, имам чертеж на корел. Не знам обаче какъв материал да ползвам. Замислям се за 1мм пвц с алуминиево покритие, и да издълбая само покритието, а ПВЦ-то да остане за стабилност, да не да се размести като го сглобявам. Препоръки някакви?
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #82
                От: Как да си направим интернет антена?

                Намери си Наностейшън за прилични пари (< 100лв) и не се занимавай, освен ако не държиш сам да си я направиш за кефа
                LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                Коментар


                • #83
                  От: Как да си направим интернет антена?

                  Най-вече държа аз да си я направя. Купени не съм използвал никога, като изключим вградените на лаптопа.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как да си направим интернет антена?

                    Привет, колеги!
                    Понеже вече не ми се занимава с мобилен интернет, (уж неограничен) имам въпрос.
                    Има ли начин да се вържа към домашния ми интернет от вилата?
                    Разстоянието е 3,1 км по права линия според Гугъл Земя.
                    Имам пряка видимост до блока ми, само че апартамента ми е на гърба спрямо вилата.
                    Разглеждах доста интернет антени в нета, включително и линкове от настоящата тема.
                    Бих помолил някой ако може да ми препоръча конкретен модел, или поне с подходящи за моя случай показатели, които да търся.
                    Противно на колегата по-горе, не ми се занимава със самоделна дейност, нито пък съм достатъчно в час с тези технологии.
                    Благодаря!
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как да си направим интернет антена?

                      ...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как да си направим интернет антена?

                        Виж тук: http://www.maswifi.com/antenas-wifi?...FY_MtAodim8AUw
                        Или тук: http://foro.seguridadwireless.net/an...a31d6d7176d60c

                        Сайтове като тези има много.
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #87
                          От: Как да си направим интернет антена?

                          Аз имам подобна ситуация, но все още не съм се решил на конкретни действия. При мене разстоянието е около 600м по права линия и има пряка видимост до покрива на къщата ми. Рутера ми се намира обаче няколко метра по-надолу. Има в продавалника устройства за хващане на интернет мрези в радиус до 3 и до 5км. Скептичен съм към тях. Попаднах на една обява с безплатна доставка. Като споменах че искам да го тествам и ако хване сигнала от моята мрежа го плащам, ако не го връщам. Каза ми добре, ама доставката ставала за моя сметка. Цената беше 30лв, доставката до адрес е към 12лв и връщането е 10-тина. То реално ще ми излезе доставката, колкото струва самото устройство и за това не съм поръчвал. Ако е коректен търговеца и е сигурен че ще работи, ще си позволи поемане на разноските за доставка в случай, че откажа да го взема. А ако работи устройствот, няма повод да откажа да го взема.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Как да си направим интернет антена?

                            И аз за това се колебая.
                            За изискванията в моя случай, няма да струва трийсетина лева. А пък, ако го купя и не свърша никаква работа...
                            Разглеждах продавалника и други сайтове, но се надявах на нечие лично впечатление.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Как да си направим интернет антена?

                              Аз от 2 години чакам лично мнение за подобна джаджа. Питал съм по фирмите за компютри и всички казват че не предлагат такива устройства и не са запознати да има такива. Преди 2 години бяха тези устройства между 60 и 100лв. Още тогава бях готов да дам парите, но да знам че ще работи. Не знам дали пътуваш до София. Там гледам доста фирми има да предлагат такава техника. Ако имаш възможност да тестваш как са нещата на място и да си вземеш. Аз намерих на скоро един от Пловдив. Сигурно края на Март ще съм там за седмица и ще видя за какво става дума. Не го ли тествам, пари няма да дам.
                              Проблема при мене е в това че къщата в която искам да ползвам интернет е затворена от всички страни. Има само едно пътче 4м широко и към 20м дълго. Но стълбовете са така разположени че няма възможност кабел да се прекара. Тоест има, но не може да се влиза с камион че се закачат постоянно каелите. Единия комшия му минаваше точката през този път и като дойде по-голям камион късаше кабела. Точката лесно се оправя, ама интернете му трябва нов кабел. За вкопаване на кабела също съм мислил, но е голяма хамалогия и има части, които са бетонирани.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Как да си направим интернет антена?

                                Господа,

                                Този филм не е много сложен и сме го правили още преди 10 години с големи успехи и скромни инвестиции.

                                1. Трябва ви ПРЯКА ВИДИМОСТ от антена до антена, вземете си бинокъл и знаменца или каквото измислите за проверка, но НЯМА ли видимост, забравете за читава връзка!

                                2. Трябват ви т.н. НАСОЧЕНИ АНТЕНИ, не такива като на домашните рутерчета, насочеите приличат на малки сателитни чинии или на правоъгълни нещица, предимно са бели тези правоъгълните.

                                3. От рутера то антената връзкта ТРЯБВА ДА Е ЧИТАВА, има си специални кабели за това, не е много хубаво кабелите да са по-дълги от 2-3 метра ако е евтино и старо рутерчето.

                                4. Трябват ви или 2 рутера или един рутер и подгодяща мрежива карта с подхояща насочена антена с подходящ кабел.

                                5. Трябва ви снайперист да ви насочи антените и един мрежар да настрои връзката!

                                Може да вземете най-скъпата антена, с най-скъпия рутер и кабели но ако антените НЕ СА НАСОЧЕНИ добре една към друга ефекта е нулев и дори и пинг няма да видите.

                                Според мен голяма проблем пред вас е първоначалната инвестиция, съветвам да вземете рутерчета и антени назаем или да се споразумеете с някой който може да тества и ако ви хареса да си купите решението, ако не ви хареса, ще си платите само тестовете и времето.

                                Не съм в час много с цените в момента, но си мисля, че до около 200-300 лева са достатъчни за няколко КМ връзка при наличие на пряка видимост....
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X