Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фотоволтаични системи, размишления по темата....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

    Мисля, че си прав за културата. Това е един вид информационна независимост от типа - ток-интернет-компютър-достъп до информация-информиран избор. И информацията и независимостта цена нямат!

    Коментар


    • #17
      От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

      Стара тема,ама мисля да направа за собствена консумация.Идеята да започна с четири панела х 250вата и да достигна до 20панела.Основните неща са контролера, инвертор и акумулаторите. Колеги помагайте,да не купувам на вятъра неща, инвертора 12в.към 220в. или 24в.към 220в. Какви стойности да са нещата който трябва да купувам.Идеята постепенно да добавям панели и евентуално да достигна до 20бр.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • #18
        От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

        Давай още инфо- къде,за какво,колко,какви пари.......че аз хубаво ще ти дам идеи ма няма избиване следващите 67 години
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

          Не съм сигурен но мисля че за 5000вата ще струват 10000лв. може и да бъркам.По добре да вложа в тази идея, отколкото да ги загубя в банки и там подобни (имам леки притеснения), не е въпроса за избиване, а за инвестиция.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • #20
            От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

            Имам познати който вкарват луди пари по коли и всичко свързано с коли,някаква мания.Аз мога и трабанче да карам (да не се обидят колегите с трабанчета). Но за къщата инвестирам доста.Хубава изолация,вакумни колектори,бойлери свързани към парно и към колекторите,троен стъкло пакети четири сезона навсякъде,климатици висок клас,инсталация радиатори парно котле,сложил съм UPS така че тока и да спре помпите работят,навсякъде в къщата е 23градуса.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #21
              От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
              Имам познати който вкарват луди пари по коли и всичко свързано с коли,някаква мания.Аз мога и трабанче да карам (да не се обидят колегите с трабанчета). Но за къщата инвестирам доста...
              Въпрос на приоритети колега. Не казвам нито, че те са прави, нито ти. Всичко е относително и правилния отговор за всеки е различен.
              Има хора, които биха предпочели да са по-мобилни. И най-хубавия палат да имаш, ако по някакви причини доходите ти в радиус около него секнат все тая. Или пък утре може да получиш неустоимо преложение за другия край на света/страната/континета.
              Те и нашите бащи и дядовци така са си мислели, че строят за поколенията на село, ама на...никой не остана там...
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #22
                От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                Въпрос на приоритети колега. Не казвам нито, че те са прави, нито ти. Всичко е относително и правилния отговор за всеки е различен.
                Има хора, които биха предпочели да са по-мобилни. И най-хубавия палат да имаш, ако по някакви причини доходите ти в радиус около него секнат все тая. Или пък утре може да получиш неустоимо преложение за другия край на света/страната/континета.
                Те и нашите бащи и дядовци така са си мислели, че строят за поколенията на село, ама на...никой не остана там...
                Да прав си колега имам двама калпазани,ще се радвам да се реализират извън България,ще им помогна. Тук в България нищо хубаво не ги чака.(Мое мнение).90% с труд до момента е постигнато от дядо,баща и на последно място от мен, много труд и пот е хвърлено.
                Последно редактирано от krasivl; 17-02-15, 14:14.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • #23
                  От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                  И накрая тея работи ще се избият след 100 години ако още работят.В нас съм съм обикновена дограма 3 камерна от най евтината и климатици от по 400лв.Зимата се топля с тях вече 8-сма година Неото не е мръднало за 80 квадрата плащам сметка за ток зимата средно 160-200лв,това включва и бойлера и печката и хладилника.Не искам и да чуя за изолациий ,инвернорни климатици соларни панели и тем подобни.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                    Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                    И накрая тея работи ще се избият след 100 години ако още работят.В нас съм съм обикновена дограма 3 камерна от най евтината и климатици от по 400лв.Зимата се топля с тях вече 8-сма година Неото не е мръднало за 80 квадрата плащам сметка за ток зимата средно 160-200лв,това включва и бойлера и печката и хладилника.Не искам и да чуя за изолациий ,инвернорни климатици соларни панели и тем подобни.
                    Същата сума плащам само че за 250кв.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                      Няма избиване такава система.
                      Обсъждали сме и в други теми.
                      5KW си искат сериозна инвестиция и сериозен пакет акумулатори.
                      Акумулаторите са най-скъпото и като първоначална инвестиция, и като консуматив след това.
                      Това е слабото звено на соларните системи към ден днешен.
                      А новите технологии, не са за простосмъртни все още.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                        Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                        Същата сума плащам само че за 250кв.
                        А колко си набил,аз 2 климатика по 400лв и дограма 1600лв това прави към 2400.
                        0 8 76 36 8 542

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                          А колко си набил,аз 2 климатика по 400лв и дограма 1600лв това прави към 2400.
                          Да колега набил съм доста,не съм ги пропил изиграл загубил.За 5KW. няма ли да се вместим в 10000лв.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                            Да колега набил съм доста,не съм ги пропил изиграл загубил.За 5KW. няма ли да се вместим в 10000лв.
                            Може, но без акумулаторите, без конструкцията и монтажа... Само панелите...
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                              Аз мисля да пробвам друг тип система, която да поема част от консумацията само през деня да речем на хладилника и осветлението , когато няма слънце ще си дърпа от мрежата.
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #30
                                От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                Аз мисля да пробвам друг тип система, която да поема част от консумацията само през деня да речем на хладилника и осветлението , когато няма слънце ще си дърпа от мрежата.
                                Ще имаш ли акумулатори, какъв инвертор ще ползваш за синхронизиране с мрежата?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X