Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезнаха свраките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Изчезнаха свраките

    Има доста,летят си на ята,даже в началото на лятото бях осиновил две свраклета,паднали от буря.Сините им миловидни очички са доста подвеждащи,за месец и половина беше страшно чудо,бяха ме приели и ядяха само от ръцете ми,слагам храната в купичка,не я барат,само вода пият,още като ме мернат и почват да крякат като луди,побъркаха махалата,хранех ги по 10 пъти на ден,разделихме се с радост,още кръжат наоколо...сега като се замисля можех да си ги обуча за джепчии..
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #32
      От: Изчезнаха свраките

      Първоначално публикуван от дядо Ники Преглед на мнение
      Мисля, че свраките са намалели, а не изчезнали. В моя квартал - "Иван Вазов", недалеч от стадион "Раковски" до миналата година гъмжеше от тях, а сега от време навреме из чувам гласчето и си викам "Я, сврака".

      От друга страна, до преди 15-ина години в София практически нямаше свраки. Да не говорим за сойките, които дори се научиха да не се плашат от човек.

      Мен ако питате, ускори се птичата миграция. За гларусите какво ще кажете? Освен това се множат бързолетите, а мнозина още ги бъркат с лястовички, какви вече почти няма в града. Да не говорим за врабчетата, които преди 30-ина години бяха в конституционно мнозинство.

      Поздрави!
      За свраките нямам точни наблюдения, но се оказа, че с теб сме комшии - аз съм на 35 метра южно от входа на стадиона
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #34
        От: Изчезнаха свраките

        Първоначално публикуван от дядо Ники Преглед на мнение
        От друга страна, до преди 15-ина години в София практически нямаше свраки. Да не говорим за сойките, които дори се научиха да не се плашат от човек.

        Мен ако питате, ускори се птичата миграция. За гларусите какво ще кажете?
        Гларусите в София вече се виждат и през деня. Доскоро само привечер се чуваха и можеха да се видят по покривите около пл. "Гарибалди", сега вече слизат и атакуват кошчетата при трамвайната спирка.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #35
          От: Изчезнаха свраките

          Вчера, Драговищица - Костинброд. За 10 минутен маршрут видях поне 5-6. Пред блока преди месец-два 2 си вдигаха скандал, а едната се мъчеше по много смешен начин да отчупи клонче от брезата, явно много си го беше харесала. И сойки се навъртат тук-там.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #36
            От: Изчезнаха свраките

            При нас в Младост 4 от няколко години има .............. може и да греша ама май керкенези им казваха?!?Като лети и по едно време застава на едно място във въздуха,като енергично маха с криле.Предполагам тогава дебне за плячка!Виждал съм ги и гълъби да гонят ама дали за плячка не знам.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • #37
              От: Изчезнаха свраките

              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
              При нас в Младост 4 от няколко години има .............. може и да греша ама май керкенези им казваха?!?Като лети и по едно време застава на едно място във въздуха,като енергично маха с криле.Предполагам тогава дебне за плячка!Виждал съм ги и гълъби да гонят ама дали за плячка не знам.
              Нещо такова, пак в публикация за софийските гларуси:
              Друга интересна птица, която увеличава числеността си в София, е черношипата ветрушка или керкенезът.
              Това е вид дребен сокол, който през 1980 г. се е срещал само в периферията на София – може би десетина двойки. В момента се среща навсякъде. Гнезди на Съдебната палата, на Президентството, в центъра на София като цяло.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #38
                От: Изчезнаха свраките

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Гларусите в София вече се виждат и през деня. Доскоро само привечер се чуваха и можеха да се видят по покривите около пл. "Гарибалди", сега вече слизат и атакуват кошчетата при трамвайната спирка.
                Какъв пл. "Гарибалди", то от край време тук при мен /Света троица/ си ги имаме вече почти като домашни любимци

                Коментар


                • #39
                  От: Изчезнаха свраките

                  Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                  Какъв пл. "Гарибалди", то от край време тук при мен /Света троица/ си ги имаме вече почти като домашни любимци
                  Ползвай maps.google.com или bgmaps.com ако питаш "Какъв площад "Гарибалди"". Или "Вълчо Иванов" е по-гоУем центАр от въпросния заврян некъде си площад, на който е нормално да се въдят гларуси, орли и лешояди?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X