Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезнаха свраките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изчезнаха свраките

    Сврака съм намирал контузена и я поотгледах и я пуснах. Отлетя си. Обаче стаята дето живя още вони- трета година !

    Коментар


    • #17
      От: Изчезнаха свраките

      Към Младост вярно не ги виждам. А в откритите пространства в центъра, всеки ден ги гледам, и се чеша по репата. Вече са големи като кокошки.
      И те ли се огражданиха, и смениха бутиците с молове ...

      Коментар


      • #18
        От: Изчезнаха свраките

        При мене на "Чепинско шосе" си ги има, ама скорците са много повече. Истинска напаст.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #19
          От: Изчезнаха свраките

          Между сградите, на завет, е по-топло, отколкото на полето. Може би това е причината.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #20
            От: Изчезнаха свраките

            Днеска видях и чух една, на Христо Ботев, някъде след 18:00.

            Коментар


            • #21
              От: Изчезнаха свраките

              От доста време си чеша главата как да предпазя топлоизолацията на соларния панел от тях! Понеже е увита с метално тиксо(фолио) и постоянно го кълват и правят топлоизолацията на тръбите на дреб. При мен си ги гледам всеки ден.

              Коментар


              • #22
                От: Изчезнаха свраките

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                Между другото, знам, че не е съвсем по темата, но сега се сещам, че Черния гарван е най-интелигентната птица на света. Това са единствените птици, които могат да броят и да смятат - събиране и изваждане. И за капак, доколкото си спомням, някакъв български учен го е доказал.
                Точно така е, ето една илюстрация за интелигентността на техен близък родственик -

                Преди няколко дни се забавлявах, докато чаках на светофара на Евлоги Георгиев и Драган Цанков. Една сива врана беше намерила орех и го пусна три пъти от дърветата върху велосипедната алея, за да го счупи. Накрая успя.
                В манастирски ливади е пълно и със свраки, и с врани.

                Коментар


                • #23
                  От: Изчезнаха свраките

                  И при нас в Павликенския район изчезнаха свраките.Преди това бяха такава напаст,че едно малко пиле не оставяха по двора.Гнездяха къде ли не и не се плашеха от нищо.Сега за цяла година съм видял една-две и то в прелет.Изчезнаха и гарваните.Имаме наблизо една горичка десетина декара.На всяко дърво имаше поне по пет гнезда на гарвани и вдигаха такъв шум и денем и нощем,че бяха направо нетърпими.От 2-3години няма нито едно гарваново семейство в горичката.Колкото до скворци тях ги имаме в изобилие.Като се вдигнат в полет слънцето изчезва,изчезва и гроздето дето минат през него сякаш е имало градушка.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изчезнаха свраките

                    Абе това свраките много умни птици бе
                    Онзи ден една как ме игра направо още съм възхитен - излежавам си се на припек и по едно време от нищото докуцука една с още плюш по тялото.. веднага си помислих, че е някое малко, паднало от гнездо. Та куцукаше си и само отваряше човката. Викам поне вода да му дам, че в тези жеги и водата е кът. Тамън му сипах в капачката на бутилката и като я грабна... тогава си помислих, че ме играе и явно е харесало лъскавите ключове на колата, които бяха до мен. Пусна капачката и пак продължи с театъра. След малко се усетих, че явно не иска да пие а директно да го поливам... та окъпах го няколко пъти, онова си намокри добре перушината, даже ми даде да го погаля няколко пъти. След малко с няколко отскока се отдалечи и отлетя.
                    Е това ако не е интелигентност и смелост - здраве му кажи.. да ходиш да го раздаваш "болен/ранен" пред животно в пъти по-голямо от теб без да имаш никаква гаранция, че няма да те изяде... напълно против всякакви животински инстинкти.

                    Иначе редовно виждам и едни гарвани да оставят ядки на шосето и да чакат острани на пътя да минат колите и да ги счупят.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изчезнаха свраките

                      Това, че са умни кокошки е безспорен факт.
                      Виждал съм как мъкнат на пътя някакви твърди ядки и чакат отстрани да мине кола и да го строши.
                      После отиват и ги похапват.
                      Наскоро пък една достолепно домъкна отнякъде парче твърд хляб, пусна го вмедна локва, настъпи го няколко пъти да омекне и го излапа.

                      Направо са гениални за пилци.
                      А и някой да е виждал сврака или гарга "свалена" от кола?
                      Щото аз не съм!
                      Освен това съм чувал от авджии, те много трудно се отстрелвали - нали едно време за презаверка на билета искали да се представят няколко чифта крака...

                      Та изобщо не съм изненадан, а и не бих бил особено ако ги видя шах да цъкат.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изчезнаха свраките

                        Завчера оставям един пакет пилешко филе замразено 800 грама отзад на влекача и с колеги се заприказвахме та остана уж за събота да го правим.Ставам събота рано че нещо трака по камиона все едно градушка бие - сврака на покрива на камиона -ок.Поглеждам на вън и гледам няколко свраки и един гларус нещо се джафкат покрай един съмнително познат пакет с тази разлика че пакета запечатан беше оставен на камиона отзад.Не знам как са го усетили но са го свалили на земята и са го разкъсали и ...800грама канибализъм.Ние пилешко филе не ядохме ама тея щракачи изкараха с гладните...
                        BMW X6

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изчезнаха свраките

                          Мисля, че свраките са намалели, а не изчезнали. В моя квартал - "Иван Вазов", недалеч от стадион "Раковски" до миналата година гъмжеше от тях, а сега от време навреме из чувам гласчето и си викам "Я, сврака".

                          От друга страна, до преди 15-ина години в София практически нямаше свраки. Да не говорим за сойките, които дори се научиха да не се плашат от човек.

                          Мен ако питате, ускори се птичата миграция. За гларусите какво ще кажете? Освен това се множат бързолетите, а мнозина още ги бъркат с лястовички, какви вече почти няма в града. Да не говорим за врабчетата, които преди 30-ина години бяха в конституционно мнозинство.

                          Поздрави!
                          Искам България чиста!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изчезнаха свраките

                            В центъра много са се увеличили гларусите, в района на МС и математическата направо не може да се спи като се разврякат посред нощ. Може би са по хищни от свраките и ги гонят.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изчезнаха свраките

                              Миналата година на терасата на хотел Адмирал в златни пясъци оставям две парчета луканка току купена на солена цена увита яко в хартия,удрям един душ,и тамън се точа на луканката и виждам как три гларуса се бият за моята луканка,скочих ама тия гадини излетяха с две щафети луканка,и до днес ги мразя като видя гларус пред колата и настръхвам .На паркинга само моята кола вечно е насрана в цялата редица с едри петна.Отдавам го на това че е светло сив металик,блести и те така.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изчезнаха свраките

                                Около мен е пълно със свраки - гнездят по дърветата около реката и прехвъркват или подскачат насам-натам.

                                Може и да са напаст според някой, но пък според един друг свраката е
                                Въпрос на гледна точка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X