Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за помощ - игра по "Сталкер"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за помощ - игра по "Сталкер"

    Здравейте,

    Търся човек със стабилна кола във връзка с организацията на ролева игра, наречена Сталкерски ларп.

    Това е нощна ролева игра на живо, която е вдъхновена от книгата на големите руски фантасти братя Стругацки – „Пикник край пътя”, и филма и компютърната игра, направени по нея – „Сталкер”. Като казвам игра, искам да уточня, че макар да си има правила, роли и т.н., това нещо не е за малки деца, нито за хора със слаби нерви. Провежда се за втора година, като продължение, и се чака с нетърпение от много хора.

    Преди всичко – става въпрос за некомерсиално събитие. Боя се, че бездруго ще има повече желаещи, отколкото теренът може да поеме, така че не съм тръгнал да ви го рекламирам.
    Трябва ни обаче кола, чийто шофьор се кефи на идеята да играе сталкер в Зоната – място на извънземна интервенция, където нищо не е както трябва, има зловещи физични аномалии, бродят нечовешки мутанти, а и други такива окаяници като него, които се опитват да оцелеят и понякога взаимно се прецакват
    Култово е, направо се вкарваш във филма.

    Теренът представлява изоставено военно поделение на вр. Дупевица (ебаси името) на Люлин планина, близо до София. Има изоставени сгради, бункери и гаражи, из които ще разположим куестове, светлинни ефекти и всякакви благинки. Датата е 23 октомври, нощта на събота срещу неделя. Трябва обаче да се качим още от деня, за да могат жичкаджиите да си разставят оборудването.
    Имаме нужда от високопроходима кола с голям багажник, която в събота примерно по обяд да качи на мястото организационния инвентар, включително един преносим генератор, и в неделя сутринта да го свали. Освен това трябва да има готовност, ако през нощта се случи някоя простотия и някой карък успее да се пребие някъде в тъмното, спешно да го откара. Досега такива ексцеси не е имало и все пак ние ще направим всичко необходимо за обезопасяване на терена, но едно наум никога не е излишно.
    До терена се стига по едно разбито обиколно шосе, по което би могло да мине и по-височка кола, но на места лявата половина от асфалта просто я няма, така че се получава рязка издигнатост отдясно с височина десетина сантиметра. Другаде пък настилката изобщо изчезва и малко по-нагоре отново я има, само дето трябва да преодолееш „прагче” от 10-15 см, за да се качиш на нея. Не е много труден път, но си иска сериозна кола.

    Както казах обаче, човекът трябва да е фен и да го кефи идеята, защото освен да му платя бензина, друго надали ще мога да му предложа – имаме сериозни разходи по подготвянето на терена и на материалите за играчите и трудно ще мога да отделя пари за някакво заплащане.
    Повече инфо за играта тук.

    Ще следя темата, за да отговарям на евентуални въпроси.
    Последно редактирано от gadina_prokleta; 30-09-10, 00:07.

  • #2
    От: Молба за помощ - игра по "Сталкер"

    Здравей, прочетох някой от темите относно играта, стори ми се доста интересно като идея, но не съм сигурен че съм толкова запален че да обикалям цяла вечер из храсталаците. За сметка на това с удоволстве бих участвал с присъствие, предоставяне на "високопроходимата кола с голям багажник" ако Фронтерата може да мине за такава , а и бих поснимал по време на представлението. Проблемът е че не съм сигурен дали ще бъда в София по това време, може би ще разбера следващата седмица, така че пак ще пиша.
    П.С. Забравих да спомена, че имам инсталиран инвертор за 220 волта в колата, който спокойно може да захрани един-два лаптопа
    Последно редактирано от Gichev; 01-10-10, 23:17. Причина: Добавка

    Коментар


    • #3
      От: Молба за помощ - игра по "Сталкер"

      Благодаря ти.
      Добре си дошъл
      Обикалянето не е из храсталаци, а придимно в изоставени сгради, които преди това са подготвени като обезопасяване, тематична "украса", разполагане на аномалии, артефакти и т.н. Няма много общо със стандартното безсмислено пуцане по ларп или еърсофт събития.
      Кола обаче се намери, струва ми се. Оказа се, че един от участниците има възголям джип и е навит да мъкне нещата.
      Що се отнася до конвертора - абе и ние го обсъждахме тоя вариант, но за целта би трябвало една от колите да бачка цяла нощ и пак не се знае дали ще докара достатъчно захранване за осветление, компютри, колонки, машина за дим и не знам какво още. Не съм техничар, но доколкото разбирам, много по-удобно е тия неща да се захранят с генератор, който все пак си е за тая работа правен.
      И все пак - отново благодаря.

      Коментар


      • #4
        От: Молба за помощ - игра по "Сталкер"

        Нп, И все пак бих наминал да видя за какво иде реч, пък и да поснимам, но аз съм написал инвертора може да захрани 1-2 лаптопа и толкова, пък и крушка така или иначе не може да се закачи.

        Коментар


        • #5
          От: Молба за помощ - игра по "Сталкер"

          Заповядай! Винаги има полза от фотограф

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X