Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Май се Харесахме :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Май се Харесахме

    Колеги,във връзка с проблемите на колегата demo_1 да питам нещо,пък може и тук да се крие ключа от палатката.Той пише,че е мерил компресията и на два от цилиндрите е 9,а на другите два 10.Та въпроса ми е - Колко е минималната компресия на този двигател,доколкото разбирам G16A 8V.При мен на същия двигател преди да отворим мотора четирите цилиндъра показваха 11 компресия на студен мотор.После обаче като го отворихме се оказа,че всички цилиндри са износени на елипса с "недопустими" отклонения.Пиша в кавички защото цитирам майстора.Ами така като чета темата, разхода на колегата на бензин е около 13 на сто.Какво чудно има в това,че на газ е около 20 на сто.Та нека по-знаещите кажат нормална ли е тази компресия - 9-10 и ако не, какви смесители ще помогнат за намаляване на разхода на газ.

    Коментар


    • От: Май се Харесахме

      Днес бях найсетне на прословутия майстор който разбирал много Сипах 10лв/7.3 литра газ преди диагностиката и изминах 10 км до майстора и 22км след майстора това общо 32 и още имам гориво .Ще изчакам да свърши и ще пиша какъв е разхода имайте предвид че небях карал от 3-4 Дена и се подюрквах по задръстванията .
      Днес махнах булбара и бронята , сега ще мисля тръбна броня и ще пиша като я измисля .
      Друг проблем ....... точно махнахме бронята и булбара и гледам нещо капе , кога да го погледна антифриз и си викам бреххх........... целия радиатор обиколих няма нито капка , всички маркучи обиколих пак нито капка........от никъде видиме не тече е се стига по двигателя що е то ? Водна помпа разбирасе .Утре ще търся гарнитурка ако не намеря ще изрежа а ако няма от кво да изрежа ще играе чичо силиконец .
      Поздрави
      Лудак

      Коментар


      • От: Май се Харесахме

        Не искам да съм гаден, но дали е от гарнитурата, наистина?

        Сега видях коментара на Ruse за компресията - принципно е така, само е ... сам си казал, че показание 11 не е гаранция, че всичко е в ред. Всичко опира до (липса на) точност при измерване и доколко майстора си познава компресомера. Сам знаеш, че резултат 14 може да се окаже по-лош от 10...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: Май се Харесахме

          Нека избута зимата моторетката и ще и правя ревизия !
          От там е защото послушах някой си и я карах само с вода да промия системата , сипах антифриза и след 3 часа прокапа !
          Лудак

          Коментар


          • От: Май се Харесахме

            Люсиии, ще те плющя
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Май се Харесахме

              Добре де, щом настояваш - нека е гарнитурата, но причината, която посочваш е ... да кажем, несериозна
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Май се Харесахме

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                причината, която посочваш е ... да кажем, несериозна
                Щото лъже като дърт циганин

                Той ряза скрап, не е свалял броня
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Май се Харесахме

                  Хахахахаахахахахахаха ,днес ще я разфасовам и ще се разбере ! За мен е помпата !
                  Лудак

                  Коментар


                  • От: Май се Харесахме

                    Само да добавя един факт , протече след като сложих номера горе на капака . Както в Диагностика каза вчера : Всичко почва щом сложиш номера тук
                    Лудак

                    Коментар


                    • От: Май се Харесахме

                      Върни номера обратно и всичко ще е наред

                      Ако не.. на пролет ще разбереш.
                      Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                      Mercedes w212 E350 4matic
                      Ducati Monster 600
                      O888795575

                      Коментар


                      • От: Май се Харесахме

                        Разхода продължава да е същия минах 35 км с 7 литра .............
                        Днес валеше и неисках да се мокря и нищо не направих за теча , просто си доливам
                        Утре ще видя къде тече ако не е помпата ще следва смяна да двигател.......... де.ба
                        Лудак

                        Коментар


                        • От: Май се Харесахме

                          Ей, дебела кратуна си и това си е. Ела на Зимната сбирка, ще ти вкарам разхода в час ... стига да не ти липсват половината сегменти
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Май се Харесахме

                            Дано не ме чуе ДЯВОЛА, но преди време карах Витара 1.6 8v. По същия начин губих течност... доливах си. Тръгнах да я правя. Оказа се, че радиатора е спукан. Залепих го! Продължава да губи течност. Отивам в сервиза - "Пич, главата ти е спукана". Тогава нямаше много части за витари и 2-3месеца обикалях, но най-сетне открих. Хлайф, гарнитури, монтирана на място. Отивам да си взимам бебчето и ме посрещат с - "Пич, и блока ти бил спукан" !!!!! Тогава ми дойде до гуша и я продадох за без пари... За съжаление бях попаднал и на "големи майстори"...

                            Силно се надявам случая ти да не е идентичен с моя!
                            Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                            Mercedes w212 E350 4matic
                            Ducati Monster 600
                            O888795575

                            Коментар


                            • От: Май се Харесахме

                              Винаги план Б , имам готовност ако се окаже ,че е спукана главата .Още в Понеделник се оборудвам с нов такъв...... времето за смяна зависи от майстора ,но майстора трябва да знае , че във Вторник пътувам и да му мисли
                              Лудак

                              Коментар


                              • От: Май се Харесахме

                                От понеделник за вторник смяна на двигател е напълно възможна, но майстора трябва да те обича...
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X