Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    нямам фейбук (сураттефтер)......
    Нищо не си загубил

    Бензиняка е за бързо каране. Там където мене ме кефи да карам, 12км се минават за 6 часа.....с повече късмет и хубаво време. Чудя се старата лебедка да я продавам ли или да я сложа за задна + една средна, ти ми предлагаш бензиняк.... а то и там са същите проблеми.

    Но .... нещата вече добиват по-ясни очертания. До края на седмицата ще имам готово задание за управление на електрическа помпа.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #17
      От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

      (Но .... нещата вече добиват по-ясни очертания. До края на седмицата ще имам готово задание за управление на електрическа помпа. ) - Чакам с нетърпение резултати Въпросат е да не го склопим като коне

      Коментар


      • #18
        От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

        [QUOTE=drukman;1415947]
        Чудя се старата лебедка да я продавам ли или да я сложа за задна + една средна,QUOTE]

        Викам, да продупчиш тавана и да си ползваш "средната" и като "горна", направо нагоре да те тегли
        От 2-3 дни се чудя, какво е това "сураттефтер", мислех че е нещо на местен пловдивски диалект, ама сега пусках в търсачката, излиза че е синоним на фейсбук (аз това така и не разбрах какво е)... Ама съм си много задръстен, ей!

        За бензиновия двигател и аз съм на същото мнение, някак си не иде да си хлопаш бавно с него из гората. Ще да е винаги състезателно минаване.
        Без блокажи си за никъде. :D
        Без лебедка, хептен...

        0887 731062 - Цецо

        Коментар


        • #19
          От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

          Запътил съм се да вземам една кола с двигател 136 коня дизел, редови шестак, 24 клапана. Без турбо.
          ПОСЛЕДНО, има ли нежелана електроника по двигател с такива характеристики? Помпата механична ли е със сигурност? Изглежда така ---> Натиснете снимката за да я уголемите

Име:W124_606_136.jpg
Прегледи:2
Размер:57.3 КБ
ID:5247310

          Благодаря предварително!
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • #20
            От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

            Що бе? Аз на 1-ва бавна в 7000об/м имам цели 15км/ч. Спокойно се тръгва от място и на 4-та бавна. А максимума на 6-та е 86км/ч.
            Щатските скални катерачи даже ги карат и на газ.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #21
              От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

              Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
              Запътил съм се да вземам една кола с двигател 136 коня дизел, редови шестак, 24 клапана. Без турбо.
              ПОСЛЕДНО, има ли нежелана електроника по двигател с такива характеристики? Помпата механична ли е със сигурност? Изглежда така ---> [ATTACH=CONFIG]294648[/ATTACH]

              Благодаря предварително!
              Механична е.

              Коментар


              • #22
                От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                Запътил съм се да вземам една кола с двигател 136 коня дизел, редови шестак, 24 клапана........
                Точно тая от снимката е механична, но аз съм виждал същия мотор на друг таралясник с електроника.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #23
                  От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                  Това, което ме притеснява в момента е, че в един чужд форум казват, че на 606 помпите са механични, но изцяло се управляват от компютъра, каквото и да значи това...!?
                  Вече не знам, май трябва да се види конкретния мотор, и да се решава на място.
                  Сега почнах да търся и 603, 3 литра с турбо - 147 коня. Там май е още по-механична от на 606... А и самия мотор не е толкова обемист като 606.
                  Без блокажи си за никъде. :D
                  Без лебедка, хептен...

                  0887 731062 - Цецо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                    Намери 1.9ТДИ...има ги под път и над път ...ем ше е по-лек, ем има чипове за него да го докарат до 400нм

                    Коментар


                    • #25
                      От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                      Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                      .........Сега почнах да търся и 603, 3 литра с турбо - 147 коня.........
                      Ако изчакаш една седмица, ще има новини за електрическите помпи. За 250турбо-150коня и 300турбо-177коня. Те са с редови помпи което е по-добре.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #26
                        От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Ако изчакаш една седмица, ще има новини за електрическите помпи. За 250турбо-150коня и 300турбо-177коня. Те са с редови помпи което е по-добре.
                        То и на 603 е редова, пък и може би всичките модели са им редови!?

                        Това с TDI-то майтап ли е? Карам такъв на лека кола VW, 110 коня, знам какво е, 5-6л/100км яко каране, ама някак си за Г ми се вижда малък, като че няма да издържи. Да не говорим за напасване... Ние от мерц на мерц се балтаем, та от VW на мерц...
                        Без блокажи си за никъде. :D
                        Без лебедка, хептен...

                        0887 731062 - Цецо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                          Майтапа при мене обикновенно не свършва добре...

                          ...Г-класа с насаден 5.6 мотор с насадена електронка и т.н....почти завършен
                          ...БМВ Е21 със заден мост, скорости, двигател от Ауди...тече с пълна сила

                          Коментар


                          • #28
                            От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                            аз и ти правим едни и същи простотий само че в обратен ред.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                              Майтапа при мене обикновенно не свършва добре...

                              ...Г-класа с насаден 5.6 мотор с насадена електронка и т.н....почти завършен
                              ...БМВ Е21 със заден мост, скорости, двигател от Ауди...тече с пълна сила
                              Браво!
                              Без блокажи си за никъде. :D
                              Без лебедка, хептен...

                              0887 731062 - Цецо

                              Коментар


                              • #30
                                От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                                Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                                То и на 603 е редова, пък и може би всичките модели са им редови!?...
                                На 603 -там с гаранция и помпата и управлението е механично -управлението е жило-настъпвашгазта -онова дърпаедна реика в помпата и т.н
                                На606 помпата е пак меганична -ама ете тая реика (да го наречем с това име за улеснение) вече не се клати с жило - жилото отива до едно друго устроиство(т.нар моторна електроника ) и там влизат и други показатели от други неща и тъй се управлява.
                                От тук нататък- 606 мотор се слаг ана 124 -в началото -по памет пиша щото вече бая години не съм в сервиза- там си е като на 603 с жило-дли имаше 124 с електроника -не помня -може да го видиш по ЕГР-обикновено има ли ЕГР-има и електроника. На 210 вече с гаранция са с електроника - 210 има клас на изгорелите газове Евро 2 по дефолт на кола излезнала от фабриката.
                                Сега стана ли по ясно ....
                                едно друго жокерче - на603 с турбо - аз досега в моита практика не съм видял кола с ръчни скорости, на603 без има обаче ,макар и рядка. на606 на 124 пак
                                тука-таме има ръчни кутии но на 210 пак нямам спомен да съм видял с ръчни скорости.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X