Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груповият лов 2010г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Груповият лов 2010г.

    В събота не успях да отида на лов защото имах ангажименти.В 11:20 ми звънна телефона беше колега от съседна ловна дружинка и ме помоли да взема въже и да отида до местноста "Букера".Запалих аз Диското взех въже и тръгнах,минавайки по пътя видях 4 отстреляни прасета който бяха до пътя и си помислих,че ще се шегуват да им дърпам прасетата.Продължих по пътя и след 500 метра какво да видя.Два джипа се бяха ударили челно един в друг единия Тойота 4рънър и Паджеро.Ловците вдигнали доста прасета,които се разбягали във всички посоки.Всеки се качил в джипките и тръгнали кой на където му видят очите,така се стигнало и до фаталния инцидент.Съботната равносметка 7 убити прасета и 2 смачкани джипа това се случва в дружинката в село Коларово община Харманли.Жалко,че нямам снимки но като ми се обадиха не бях подготвен за фотография.
    0885719173-Красимир

    Коментар


    • От: Груповият лов 2010г.

      В събота ни поканиха на лов в Средногорието. От нощес валеше дъжд, който беше отмил дирите на прасетата, а и те защо да стават от леглата си, когато никой не ги гони... След първата пусия направихме разбор на положението и взехме решение да се приберем и ние в заслона. Като напалихме печката и зацвъркаха пържолите, разбрахме, че сме взели правилното решение.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Груповият лов 2010г.

        В събота след първата гонка всички бяха провесили носове,нямаше никаква диря.След това се запътихме към т.нар. местност "Къръка" ,интересно име което ни донесе 5 прасета и ги драхме до около 20 часа.В неделя един нерез около 150 килограма.
        ROCK ON

        Коментар


        • От: Груповият лов 2010г.

          Снимки?
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • От: Груповият лов 2010г.

            Нямам ,и двата дена бях до обед.Трябваше да пълня един суджук.
            ROCK ON

            Коментар


            • От: Груповият лов 2010г.

              Първоначално публикуван от speed_maniak Преглед на мнение
              Нямам ,и двата дена бях до обед.Трябваше да пълня един суджук.
              Само един ли колега???

              Барем цъкни суджука.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • От: Груповият лов 2010г.

                Един,един...40 метра отиде
                Суджука в понеделник може би...ако си отида.
                ROCK ON

                Коментар


                • От: Груповият лов 2010г.

                  На края на сезона да се включа и аз с няколко снимки







                  И малко от днес











                  на всички колеги пожелавам ДА ВИ Е ЧЕСДТИТА НОВАТА

                  година.
                  Последно редактирано от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ); 31-12-10, 16:47.
                  Цветан Петров
                  "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                  0888865583

                  Коментар


                  • От: Груповият лов 2010г.

                    Къде се загуби бе човек?
                    Този сезон си скромен, но то не е от нямане, а май от мераклии за лов при теб?
                    И при нас сезона беше слаб - 12бр. до сега, дано до края има нещо, че патроните ми ще ръждясат в пълнителя. От стрелях 1 прасе, една лисица, 2 чакала.
                    Заради кученцето делих събота и неделя, един ден на едро един ден на дребно.
                    Весело посрещане на новата година и дано да е на слука повече от тази.
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • От: Груповият лов 2010г.

                      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                      Къде се загуби бе човек?
                      .
                      Не съм се загубил просто стоях в сянка......понеже сезона при нас е по слаб, сомо 80бр. до сега.
                      Цветан Петров
                      "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                      0888865583

                      Коментар


                      • От: Груповият лов 2010г.

                        Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
                        Не съм се загубил просто стоях в сянка......понеже сезона при нас е по слаб, сомо 80бр. до сега.
                        Аз пък чакам позвъняване за лов.
                        Весела Нова Година жив и здрав.

                        Коментар


                        • От: Груповият лов 2010г.

                          Да направя разбор на последните излети.В събота 3 прасета,дядо уби 1-то и малко ме е яд (в събота ме беше яд само) ,защото всеки път когато сме в това поле съм с него на едно и също място ,този път бях с единия от гоначите и точно тогава да му излезе. Малко снимки черното прасе е дядовото. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG1337A.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:5242293Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG1338A.jpg
Прегледи:1
Размер:146.1 КБ
ID:5242294Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG1340A.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5242295Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG1339A.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5242296

                          Но..... в неделя до обяд нищо и на втората гонка отиваме в едни тръни с дядо.Дава ми пушката 4 патрона и ми казва да застана на пътеките ,а той ще пусне кучетата 40-тина метра над мен.Зареждам от по-новите патрони викам си на кадем.Заставам на мястото и с заставането кучетата почват да лаят.Викам си от тук им е пътя ще ги чакам тука няма да мърдам ,да ама след 3-4 минути лай животното не се вдига ,а почва да се мести надопо по склона в тръните с по 5 метра.Кучетата не го оставят дядо вика "дръж" викам си няма да седя тука това е единично прасе няма да се вдигне лесно.Слизам , по-скоро се хвърлям, през 2 трапа минавам 2 места с драки и шипки ,незнам как съм минал, и гледам кучето влиза в тръните лае на място и бяга викам си ,ясно има прасе и гони кучето.Вдигам пушката и чакам почти прикладена след секунди излиза нещо хващам мушка ,то кучето,и в момента който свалям леко пушката от рамото един нерез около 150-160 кг. излита като ракета от тръните и минава на 6-7 метра от мен.Стрелям 1 път горе долу фронтално и 2-рия път ме беше задминало леко ,но никакво време за мушка нямах.И така изтървах първото си прасе,беше ме яд ,но се успокоих ,защото знам ,че няма да ми е първото прасе което виждам и което изпускам ,още съм млад ще видя още много се надявам.Другото нещо от което съм доволен е ,че след консултация с дядо и адаша (един от гоначите и един от най-образованите ,ако мога така да се изразя,ловци) се оказа ,че съм дествал точно както трябва,доближил съм се, стрелял съм въпреки и без да се прицеля (на посоки).Все пак щеше да е нахално на 18 години да убия първото си прасе ,и то какво прасе...
                          ROCK ON

                          Коментар


                          • От: Груповият лов 2010г.

                            Приключи се с праслаците за този сезон . Доволни поглеждаме напред за предстоящия 2011/2012. Наслука!

                            Коментар


                            • От: Груповият лов 2010г.

                              Първоначално публикуван от snowblind Преглед на мнение
                              Приключи се с праслаците за този сезон . Доволни поглеждаме напред за предстоящия 2011/2012. Наслука!
                              Пак ще почваме да драскаме по календара.
                              За мен сезона беше добър.Отървах от мъки 5 гадини.
                              Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                              Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X