Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смяна на водна помпа на терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: смяна на водна помпа на терано 2

    Хи, Спарки стария термостат може ли да се ремонтира , като имаш гела за виското? Може да пиша глупости, но все пак виското е сглобено и напълнено или обратното напълнено и сглобено и ако няма някакъв друг проблем би трябвало да си заработи. Вярно ,че с този детайл шега не бива, но да питам.

    Коментар


    • #62
      От: смяна на водна помпа на терано 2

      Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
      Хи, Спарки стария термостат може ли да се ремонтира , като имаш гела за виското? Може да пиша глупости, но все пак виското е сглобено и напълнено или обратното напълнено и сглобено и ако няма някакъв друг проблем би трябвало да си заработи. Вярно ,че с този детайл шега не бива, но да питам.
      Термостати имам 3-4, включително и оригинален и всичките са в ред. Проблема твърдо не е в термостата.

      Във виското не е гел. Масло е. Много гъсто. Няма как да сложа маслото от старото виско на новото. Прекалено малко количество е и е много гъсто и бавно тече, а и не може да се изкара всичкото. Пък и предвид разправията по смяната на помпата, най-вече като време, не съм навит да свалям и трети път, ако не стане.

      Накратко - не става.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: смяна на водна помпа на терано 2

        Хи, то разправията е голяма , но все пак се продава такова масло. В една от темите за виско и по специално за тойота се дискутираше , че дори го има за допълване , като консуматив.

        Коментар


        • #64
          От: смяна на водна помпа на терано 2

          Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
          Хи, то разправията е голяма , но все пак се продава такова масло. В една от темите за виско и по специално за тойота се дискутираше , че дори го има за допълване , като консуматив.
          Предпочитам да дам кинтите, да сменя и да забравя. Във филм с неясен край не искам да се вкарвам. По-добре в спестеното време да си гледам кефа или да изкарвам пари, токолкото да си правя експерименти на тема виско. Не е нещото, дето би ми било особено интересно, та нямам и нужния стимул за това. За да напълня с друго масло (а колко точно побира също не е ясно.), пак трябва да свалям цялата помпа, така или иначе, което значи източване на антифриз, махане на радиатор, махане на ремъци, махане на помпа, изчистване на силикона, слагане на помпа, слагане на ремъци, слагане на радиатор, и наливане на антифриз. За по-малко от 4-5 часа аз това не мога да го направя, особено ако искам да налея същия антифриз.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: смяна на водна помпа на терано 2

            Темата е малко стара,но видях в един сайт по-ниски цени за водна помпа,на някой може да му е полезно.Нямам представа като качество как са.
            Едната е GRAF -226,5,M.MARELLI -174,50. Ако някой го интересува да пише,ще му кажа сайта да не правим реклама.

            Коментар


            • #66
              От: смяна на водна помпа на терано 2

              Първоначално публикуван от andrew Преглед на мнение
              Темата е малко стара,но видях в един сайт по-ниски цени за водна помпа,на някой може да му е полезно.Нямам представа като качество как са.
              Едната е GRAF -226,5,M.MARELLI -174,50. Ако някой го интересува да пише,ще му кажа сайта да не правим реклама.
              Това не са по-ниски цени...Помпата на Valeo, която върши доказано работа струва около 206-208лв., а при мен освен нея предлагаме и испанска помпа на Dolz и тя e около 152лв. по спомен и вероятно ще е дори и по-надеждна от марките които си изброил...
              Спарки мисля беше сменял с една от двете описани от теб марки...нека ти каже за проблемите
              От три години имам Терано 2 и още от тогава се интересувам и събирам мнения относно оптималния вариант за водна помпа с виско за 2.7тди мотора.Ами до момента единствено и само помпата на Valeo върши безпроблемно работа и е на поносима цена.Другото е оригинална, ама...400 кинта...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #67
                От: смяна на водна помпа на терано 2

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Това не са по-ниски цени...Помпата на Valeo, която върши доказано работа струва около 206-208лв., а при мен освен нея предлагаме и испанска помпа на Dolz и тя e около 152лв. по спомен и вероятно ще е дори и по-надеждна от марките които си изброил...
                Спарки мисля беше сменял с една от двете описани от теб марки...нека ти каже за проблемите
                От три години имам Терано 2 и още от тогава се интересувам и събирам мнения относно оптималния вариант за водна помпа с виско за 2.7тди мотора.Ами до момента единствено и само помпата на Valeo върши безпроблемно работа и е на поносима цена.Другото е оригинална, ама...400 кинта...
                Поздрави!
                Знаех цената на оригиналната и затова ми се сториха,че са евтини тези.Затова реших да ги споделя,но не съм се задълбавал да търся други.Мерси за инфото.

                Коментар


                • #68
                  От: смяна на водна помпа на терано 2

                  И аз да дам мойте 5 стотинки относно водната помпа valeo за терано 2.7.След има няма 500км вече се усеща много лек луфт във оста на помпата,минимален е но все пак според мен не е добре.Та вече да си имаме и едно наум за тази марка.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #69
                    От: смяна на водна помпа на терано 2

                    Малко луфт не е изключение - почти всички помпи, дето съм свалил, са имали.

                    Сега, дали старата ми оригинална има - нямам идея. Помпата е натоварена константно само в едно радиално и аксиално направление - едното от натяга на ремъка, другото от потока въздух. SHIMAHIDE-то има със сигурнност, само не помна дали като чисто нова имаше.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X