Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=231220
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0022.jpg
Прегледи:1
Размер:355.1 КБ
ID:5806547
      Може ли някой да качи снимки на разглобена мазилната помпа за универсална българска фреза.
      Това е помпата на масата на фрезата. Седи от долната страна на масата от лява
      На моята фреза и липсва, и ми се налага да си я направя....
      Ако е и за 321 ще ми е от полза и някои размери.
      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Имам някъде горе една свалена от бракувана машина само че малко си контузих ръката и поне десетина дена ще почивам .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Имам някъде горе една свалена от бракувана машина само че малко си контузих ръката и поне десетина дена ще почивам .
          нчмам търпение да се оправиш :-)
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Имам някъде горе една свалена от бракувана машина само че малко си контузих ръката и поне десетина дена ще почивам .
            колега, намерих си помпа. С триста зора ама накрая се сдобих с нея.
            Оказа се, че скоростните кутии за подавателния механизъм за ФУ 321 и ФУ 251 са еднакви!
            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Здравейте,
              някой може ли да каже каква е резбата на отворите в основата на полска фреза Avia - мерено с шублер е около 21.4 мм, резбата изглежда ситна.
              Благодаря предварително !

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Здравейте,
                Имате ли наблюдение и моля ,ако някой познава добре машината да каже мнението си за нея.
                Става въпрос за фрезата ФХ 161 .Мисля, че това е най-малката(като размер) българска фреза произвеждана в ЗММ.
                Има ли лесно достъпни части за нея и документация?
                Надеждна ли е ,като машина и евентуално проблеми , които могат да се очакват.

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Документация аз поне не намерих.
                  Части също едвали ще намериш, тя самата фреза рядко се среща.
                  Аз си взех една за паметник и все не ми остава време за да я стегна.
                  За точност едва ли е по зле от другите Български чукани.
                  На моята долния редуктор е дроб защото са го карали без масло.
                  Според мен си вземи нещо друго то зависи и за какви пари ще я вземеш.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Изключително непрактична машина. Ограничение на операциите и малки ходове.
                    Ако не си я взел , потърси нещо по практично с по големи възможности.
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Колеги какво мислите за шлайф на автомобилни глави на фреза,предимства и недостатъци?

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                        Документация аз поне не намерих.
                        Части също едвали ще намериш, тя самата фреза рядко се среща.
                        Аз си взех една за паметник и все не ми остава време за да я стегна.
                        За точност едва ли е по зле от другите Български чукани.
                        На моята долния редуктор е дроб защото са го карали без масло.
                        Според мен си вземи нещо друго то зависи и за какви пари ще я вземеш.
                        Благодаря за вашето мнение. Колебая се, защото освен всичко друго фрезата е разглобена и може да купя един куп ненужно желязо . Да не говорим ,как ще успея без документация да сглобя всички възли.
                        Хареса ми за това , че не е много голяма и в същото време има не чак толкова лоши възможности за моите нужди. Нямам много място в гаража и големите фрези от рода на 2-3 тона ще заемат голяма част от помещението да не говорим ,че са доста по-скъпи. Отделно на тяхната цена ще трябва да се купи и оборудването и приспособленията без , които фрезата няма да е пълноценна и .....парите стават много сериозни.
                        Характеристиките и основните конструктивни решения ми допаднаха и се надявах на малко повече информация за самата машина, за да мога да преценя заслужава ли си риска.
                        Прилагам всичко, което имам, като информация за нея .
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Фреза 1.jpg
Прегледи:1
Размер:508.7 КБ
ID:5809342
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Фреза2.jpg
Прегледи:1
Размер:519.1 КБ
ID:5809343
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Фреза 3.jpg
Прегледи:1
Размер:558.3 КБ
ID:5809344
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Фреза 4.jpg
Прегледи:1
Размер:424.1 КБ
ID:5809345

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Зависи какви пари искаш да вкараш. "
                          Петромир Стефановдо Струговане, фрезоване, шлосерство, машиностроене, металообработка

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52716986_620240335100551_7346947318253355008_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5809347
                          Тази фрезичка се продава с цялото оборудване към нея. От фейса е и по горе съм ти дал координатите.Мисля че я продаваше комплект за 6 хилки , но ако имаш интерес се обади на човека и се разберете.
                          Намират се и руски 676П или по малките 675 ,които са много добри и качествени машинки!
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52958245_620240401767211_4691169280207618048_n.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5809348
                          Последно редактирано от pgv64; 22-02-19, 14:01.
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            https://bazar.bg/obiava-18567706/freza-fh161
                            Ако става въпрос за това, не се занимавай.
                            В този вид както е разглобена ще я зглобиш страшно трудно.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                              Колеги какво мислите за шлайф на автомобилни глави на фреза,предимства и недостатъци?
                              доколкото знам операцията е рутинна,
                              колкото е по-голям радиуса на балерината или диска, токова по-добре
                              трябва да се внимава да не литне инструмента
                              равнината в която работи инструмента трябва да е под много малък ъгъл спрямо детайла, напр. 5 стотни разлика мерено по диаметъра
                              трябва косъм линия, индикатор, здрави нерви и разни сгоди за стягане на главата към масата ...

                              https://www.youtube.com/results?sear...B3%D0%B1%D1%86
                              Последно редактирано от dwado; 22-02-19, 17:57.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Благодаря,ще се радвам да чуя гледната точка и на други колеги. Питам защото всеобщото схващане на майсторите на автомобили е че това се прави на шлайф машина и каквото да им се говори те си тропат на тяхното.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X