Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Колега,за какви пари говорим,може да взема втората?ФУ-251то ще го обявя за продажба,мъка е да работиш с такава.
    Нямам идея къкво ще ми искат то за мен най вероятно ще е нищо или нещо символично. Хем искам такава машина естествено почти за без пари хем не ми се иска още едно производствено предприятие да се попилее.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Ами на мен ми става кофти,че ще закриват предприятие,но ако нещо се случи пусни едно л.с.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #33
        От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        ФУ-251то ще го обявя за продажба,мъка е да работиш с такава.
        Сравнено с Декел и Махо всичко българско е мъка.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          В Силистра познавам един майстор,има малогабаритна чешка фреза,на нея прави чудеса!Като започнеш от изработването на матрици и стигнеш до зъбни колелета със всевъзможен профил на зъба,пиньони,корони и всичко което може да се сетите.От време на време,ходя при него и винаги вади от щкафа по някоя хитринка която не съм виждал!
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #35
            От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            До sek.1.Имам ФУ-320 на която по таблиците за делителния апарат може да се нареже винтов канал с най-малка стъпка 60мм.Въпроса е следния:Може ли тази стъпка да се намали по някакъв начин на половина.Изучих кинематиката на фрезата и виждам,че е трудно да се направи това,но разчитам на някакво нестандартно решение,ако има такова.

            Коментар


            • #36
              От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
              До sek.1.Имам ФУ-320 на която по таблиците за делителния апарат може да се нареже винтов канал с най-малка стъпка 60мм.Въпроса е следния:Може ли тази стъпка да се намали по някакъв начин на половина.Изучих кинематиката на фрезата и виждам,че е трудно да се направи това,но разчитам на някакво нестандартно решение,ако има такова.
              Нямам спомени точно къкво пишеше в книгата на апарата но стъпката на винтовия канал е функция на подреждането на лирата и там няма много възможности за маневриране колелата са по двойки естествено може да се експериментира със зацепването като се повдигне на подложки делителния апарат и се комбинират колелата но е въпрос на смятане . Тия дни като остане време ще погледна къкво пише. Ако си от София канала можем да го нарежем на МСто там ограниченията са само във възможностите на оператора а нашия е един от конструкторите на тая машина.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #37
                От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Колега благодаря,че се ангажираш с моя проблем.Не съм от София.Правих експеримент,но исках да чуя и друго мнение по въпроса - може би по-добро от моето виждане."Истината се ражда по време на спора"-руска поговорка.Ще споделя какво направих по въпроса с настройката на ДА/делителен апарат/.Вярно е,че всичко опира до правилния набор от двойки зъбни колела.Къде с изчисление къде експериментално успях да получа винтов канал със стъпка 25мм.До тук всичко хубаво,но се получи голямо усилие при предаване на въртящия момент от винта на масата през лирата към ДА и в един момент зъбното колело на винта се отцепи от това на лирата повторих операцията и същия резултат/добре,че нямам болт към полукръглия сектор на лирата за застопоряване иначе щях да я счупя/ и тогава въртейки на ръка ръкохватката на масата разбрах,че съпротивлението в зъбните двойки е много голямо.Стигнах до заключение,че двете червячни предавки на ДА през който се предава движението допринасят за това,ако има и друго логично обяснение бих желал да го чуя или решение на въпроса.
                Извинявам се предварително за може би глупавия въпрос,но искам да попитам може ли дисковете/циркулярите/за рязане на метал да се възстановяват-пренарязват отново зъбите и заслужава ли си,че от недоглеждане поразих няколко.

                Коментар


                • #38
                  От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Здравеите колеги искам да попитам как се нарязва червячно зъбно колело?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Има два варианта,на струг ако може да дели на броя резби(зъби)на червяка(червяка е едноходов или многоходов винт) и на фреза като се използва делителен апарат в комбинация с лира която се управлява от надлъжният ход на масата.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Има два варианта,на струг ако може да дели на броя резби(зъби)на червяка(червяка е едноходов или многоходов винт) и на фреза като се използва делителен апарат в комбинация с лира която се управлява от надлъжният ход на масата.
                      Обясни по-подробно моля, как ще се нареже зъбното колело на струг, че ми стана любопитно. Някакви специални приспособления ли трябват? Специални инструменти?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Предполагам, на струг се нарязва само червяка.
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Всъшност може и червяка и червячното колело. Правят се два червяка, но единия се заточва и затилова като фреза. Този инструмент се кали и след това се захваща на патронника и центъра, а червячното колело се поставя на приспособление на супорта, така че да се върти свободно. Допират се двете и се пуска струга. Постепенно се изяжда колелото до необходимата дълбочина. За да се избегне първоначалното разминаване на зъбите на колелото се нарязва с циркуляр или ъглошлайф през необходимата стъпка.
                          Всичко това се прави само в краен случай или при малки червячни механизми. Ще потърся в нета клипчета които съм гледал.
                          http://www.youtube.com/watch?v=mWVqs_3IfQU тук го правят даже с метчик
                          Последно редактирано от nola; 03-11-10, 12:25. Причина: допълнение
                          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                          Коментар


                          • #43
                            На струга се прави безконечника....но червячното колело?

                            A движението на масата как се спира?
                            Последно редактирано от giorgio; 04-11-10, 09:53.

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Обясни по-подробно моля, как ще се нареже зъбното колело на струг, че ми стана любопитно. Някакви специални приспособления ли трябват? Специални инструменти?
                              Става въпрос за червяка,но на СУто може да се нарежат зъбни колела до 30 зъба.Изработва се бор-щанга с профила на зъба и се подбира стъпка според наклона на колелото(става само за наклонени зъби).Така си нарязах пиньон за рейката на бъгито,оригиналния бе 8 зъба,аз си произведох 12 зъбов(ъгъла излезе на стъпка 240,малко е страшно като видиш как се движи супорта),че с оригиналния ми се откачаха ръцете да въртя волана!

                              Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                              Всъшност може и червяка и червячното колело. Правят се два червяка, но единия се заточва и затилова като фреза. Този инструмент се кали и след това се захваща на патронника и центъра, а червячното колело се поставя на приспособление на супорта, така че да се върти свободно. Допират се двете и се пуска струга. Постепенно се изяжда колелото до необходимата дълбочина. За да се избегне първоначалното разминаване на зъбите на колелото се нарязва с циркуляр или ъглошлайф през необходимата стъпка.
                              Всичко това се прави само в краен случай или при малки червячни механизми. Ще потърся в нета клипчета които съм гледал.
                              http://www.youtube.com/watch?v=mWVqs_3IfQU тук го правят даже с метчик
                              Точно така работи и зъбонарезната машина!
                              Последно редактирано от giorgio; 04-11-10, 09:53.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                Става въпрос за червяка,но на СУто може да се нарежат зъбни колела до 30 зъба.Изработва се бор-щанга с профила на зъба и се подбира стъпка според наклона на колелото(става само за наклонени зъби).Така си нарязах пиньон за рейката на бъгито,оригиналния бе 8 зъба,аз си произведох 12 зъбов(ъгъла излезе на стъпка 240,малко е страшно като видиш как се движи супорта),че с оригиналния ми се откачаха ръцете да въртя волана!
                                Сгрях.

                                На мен са ми давали и идеи как да си режа вътрешни шлици на струга. Инструмента - където си му е мястото, а делителния апарат - на мястото на задното седло, с подходяща стойка. После на малка стружка и с подходящ ход - напред/назад. Вярно че ще е бая бавно, ама като няма щос наблизо - току виж свършило работа за закърпване на положението.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X