Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ в лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газ в лодка

    Здравей те ,колеги . Намислил съм да направя малко (дали е малко) извръщение с коритцето ми(БАИЛАИНЕР КАПРИ 188кс. 1998 г.) .Да му сложа газова уредба . и за да бъда по мобилен ще използвам бутилка за газова печка. Разбира се всичко това се прави по обясними финансови причини. Между другото не зная колко гори бензин и колко ще гори газ.Ще се радвам на разумни мнения

  • #2
    От: Газ в лодка

    Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
    Здравей те ,колеги . Намислил съм да направя малко (дали е малко) извръщение с коритцето ми(БАИЛАИНЕР КАПРИ 188кс. 1998 г.) .Да му сложа газова уредба . и за да бъда по мобилен ще използвам бутилка за газова печка. Разбира се всичко това се прави по обясними финансови причини. Между другото не зная колко гори бензин и колко ще гори газ.Ще се радвам на разумни мнения
    На пролет пробвахме една такава на язовир Кърджали.С пет човека на борда ( всеки средно по 80-100 килограма) ,за два часа каране почти на пълна газ , изгори към 40 литра бензин. Знам и за преработена с газова уредба но трябва да питам за подробности( знам само че бутилката е от тези дето се слагат на мотокарите).
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      От: Газ в лодка

      Щом те влече, ...

      Все пак, за окомплектоването на газовата уредба трябва да знаеш максималния часов разход. Как се охлажда този двигател?

      Коментар


      • #4
        От: Газ в лодка

        Ами нормален 8 цилиндров бордови двигател , четири тактов водно охлаждане Меркури (Меркруизер).монтажа на уредбата мисля че няма да е проблемен.просто на бутилката не мога да намеря място и на всякаде ще грози и няма да е на мястото си

        Коментар


        • #5
          От: Газ в лодка

          Искаш ли да ти кажа изискванията за монтиране на пропан-бутан на лодка? И то само за котлона. Ще те заболи главата. Един съвет от мен- забрави!
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Газ в лодка

            Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
            Ами нормален 8 цилиндров бордови двигател , четири тактов водно охлаждане Меркури (Меркруизер).монтажа на уредбата мисля че няма да е проблемен.просто на бутилката не мога да намеря място и на всякаде ще грози и няма да е на мястото си
            Каза ми че е монтирал 100Кв изпарител.
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #7
              От: Газ в лодка

              Колко време в годината ще караш лодката? Прецени дали си заслужава "икономията" да влачиш и бутилка в лодката. Газовата няма да е евтина за V8, освен това не са ясни бъдещите последици за двигателя.
              "ще използвам бутилка за газова печка" - никакъв шанс, освен ако не искаш да се возиш само 20-30мин. Ако пък монтираш огромна стационарна бутилка как ще я зареждаш?

              188hp x 300гр/ч ~ 55л/час. Това за извънбордов. Но и бордовия няма да е много по-далеч като разход.

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Искаш ли да ти кажа изискванията за монтиране на пропан-бутан на лодка? И то само за котлона. Ще те заболи главата. Един съвет от мен- забрави!
              Прав е колегата. Като си регистрирах лодката имаше заводски газов котлон в каютата. Дирекно ми казаха да го махам и да не се занимавам.
              Последно редактирано от silverfox; 25-09-10, 09:00.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Газ в лодка

                С една бутилка си до никъде. Да не доворим, че трябва да и мислиш подгряване, че на третата минута ще е замръзнала.

                Коментар


                • #9
                  От: Газ в лодка

                  Аз по принцип се возя по язовирите ,нещо морето не ме влече ,а и ми е далече, просто някакви излети си правим и се забавляваме.имам все по малки лодки просто тази ми излезе доста изгодно,но маи за моита работа ще е малко голяма но, поне дами мине мерака да се возим на нещо наистина мощно, ама този разход на гориво малко ме плаши.с нетърпение чакам да я пусна на вода за да видя за какво иде реч

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газ в лодка

                    Приравни си разхода на джип т.е. около 15-18 л/час.( при нервно каране х2 )
                    Ако се абстрахираме от нормативните забрани, газовите работят с течната фаза на газта, после изпарителя е прави газообразна....т.е. ако ще ползваш битова бутилка е добре да е с винтила надолу.....
                    Друг животозастрашаващ проблем е че "газта" е по-тежка от въздуха и при теч ще се събира в най-ниското място (т.е. двигатлния отсек)....от там до срещата със Създателя крачката е много малка
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газ в лодка

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Приравни си разхода на джип т.е. около 15-18 л/час.( при нервно каране х2 )
                      Ако се абстрахираме от нормативните забрани, газовите работят с течната фаза на газта, после изпарителя е прави газообразна....т.е. ако ще ползваш битова бутилка е добре да е с винтила надолу.....
                      Друг животозастрашаващ проблем е че "газта" е по-тежка от въздуха и при теч ще се събира в най-ниското място (т.е. двигатлния отсек)....от там до срещата със Създателя крачката е много малка
                      Като чета мненията Ви сте много прави но в двигателния отсек е монтирана (оригинално) много мощна аспирация

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газ в лодка

                        Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
                        Като чета мненията Ви сте много прави но в двигателния отсек е монтирана (оригинално) много мощна аспирация
                        Много хора карат на газ от години и още не съм видял избухнала лодка . Виж таксиджии взривени ,колкото искаш
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газ в лодка

                          Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                          Много хора карат на газ от години и още не съм видял избухнала лодка . Виж таксиджии взривени ,колкото искаш
                          Замислял ли си се колко са таксиджиите на газ и колко лодките.
                          Има безсмъртни герои които искат много , но по-малко могат. Можеш да ги познаеш по това, че карат с пълна газ близо до лодко-стоянките и къпещите се. Иначе може да останат незабелязани. Само на такива съм виждал монтирани газови уредби.

                          Ако лодката е със затворен моторен отсек, слагането на газ е едно безумие което аз не разбирам.
                          Оригиналната аспирация е за проветряване на моторния отсек от бензинови изпарения. Не е мислена за газова инсталация.
                          Ако сериозно се мисли по въпроса, то цената на безискровите вентилатори. въздуховоди и акумулатори ще е повече от сериозна.
                          Дядо Владо е абсолю прав. Теч в системата, стартираме мотора и.... ...надявай се на безискровия стартер.

                          Лошото е, че на такава лодка могат да попаднат нашите деца.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газ в лодка

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Замислял ли си се колко са таксиджиите на газ и колко лодките.
                            Има безсмъртни герои които искат много , но по-малко могат. Можеш да ги познаеш по това, че карат с пълна газ близо до лодко-стоянките и къпещите се. Иначе може да останат незабелязани. Само на такива съм виждал монтирани газови уредби.

                            Ако лодката е със затворен моторен отсек, слагането на газ е едно безумие което аз не разбирам.
                            Оригиналната аспирация е за проветряване на моторния отсек от бензинови изпарения. Не е мислена за газова инсталация.
                            Ако сериозно се мисли по въпроса, то цената на безискровите вентилатори. въздуховоди и акумулатори ще е повече от сериозна.
                            Дядо Владо е абсолю прав. Теч в системата, стартираме мотора и.... ...надявай се на безискровия стартер.

                            Лошото е, че на такава лодка могат да попаднат нашите деца.
                            Значи същото се отнася и за мотокарите на газ в затворено помещение , за газовите уреди в дома ...... да спрем да ги ползваме ли ?
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газ в лодка

                              Темата е сериозна. Даването на грешни сьвети може да доведе до много красиви фоерверки. Лодка и мотокар са различни неща /или поне на мен ми изглеждат така/.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X