Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ в лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Газ в лодка

    При тези обороти гори около 40-45 литра бензин. (Засичал съм я многократно) Това е сметката колега.Направо си е наполовина.
    Лодката я зареждам на колесара преди пускане. На бензиностанцията съм цяло чудо. На джипа - дизел , на лодката - хем газ , хем и бензин слагам . Яко вършея по колонките...
    Сега видях логото Ви - ВЕНИСМАРИНЕ... Клиент съм Ви и често се чуваме по телефона...
    Тази година май съм пораснал и оглеждам една красавица MAXUM 3100 SCR . С два по 5.7L - V8. Още сега ми се завъртат изпарителите и бутилките в главата.

    Коментар


    • #62
      От: Газ в лодка

      Diesel
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #63
        От: Газ в лодка

        Мисля за два дизелови автомобилни двигателя , но ще има неясности около топлообмениците , редукторите и кой знае още какво , и накрая с неясен финал...

        Коментар


        • #64
          От: Газ в лодка

          Не е толкова неясно.Слагаш медни охладители за да ползваш затворената охладителна система на двигателя.Нормален турбодизел върти обороти колкото американски бензинов мотор,а и въртящия момент е подобен т.е. ползваш си зет-колоната на лодката и решаваш проблема с водната помпа,щото тя си има импелер.Ако добавиш и аноди към всичко това може и да се получи! ...И аз бях скептик,но скоро попаднах на 6м. Бейлайнер с мотор от 1,9 ТДИ с доработена ГНП за да отпадне компа. Кара си я със колона Алфа 1 и е много доволен.

          Коментар


          • #65
            От: Газ в лодка

            Айде и от мен- Diesel!
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #66
              От: Газ в лодка

              Първоначално публикуван от новия12 Преглед на мнение
              Мисля за два дизелови автомобилни двигателя , но ще има неясности около топлообмениците , редукторите и кой знае още какво , и накрая с неясен финал...
              На ниски обороти да се влачиш става с преправен дизел,ако искаш скорост то 2 литра дизелче няма да свьрши работа пьк и на евтина малка лодка не си заслужава парите и мьката,а на среден размер не играят автомобилните мотори.

              Тьрси я дизел другата ако ще я караш повечко,ако ще е 3-5 пьти в годината то карай с бензина
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: Газ в лодка

                За въртящия момент е ясно , че няма да е проблем. Проблема ще е от токовите на Фуко , галванизацията със солената вода и алуминия. Не знам анодите до колко ще свършат работа , но пък и маринските мотори са пак с алуминиеви глави.. Не ясна е и връзката след камбаната на двигателя и преди колоната. Там трябва да има и демпферно каре . На компа и помпата ще се емулира каквото е необходимо. Въртят ми се едни Мерцедесови двигателя. Нали се сещате че пробите , опитите и грешките струват и пари за крана / по 200лв/ . Не е изключено през тези опити и не опити - понеже съм от Пловдив , лятото да си отмине в проби , грешки , стругари , и безброй омазани ръчички и псувни. Желанията за полов контакт с майката на всичко дето не става няма да са еднократни........ Ето от това най-много се плаша...

                Коментар


                • #68
                  От: Газ в лодка

                  Дизел е много преработка. Ама ако на газ харчи двойно на бензина, има място за подобрения.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Газ в лодка

                    Мерцедесов мотор достатьчно мощен и здрав да дьржи на натоварване аз не се сещам,имат или едното или другото или аз бьркам какво е мощност и натоварване.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Газ в лодка

                      Понеже от лодки нищо не разбирам да попитам колко к.с. трябва да е мощността на двг за да свърши работа за конкретно за това корито.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Газ в лодка

                        Няма ли как да стане... еко? Електрическа? Батерии и панели и готово ;-)
                        ;-)
                        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                        Коментар


                        • #72
                          От: Газ в лодка

                          Има соларни лодки. Ползват се за тролинг.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Газ в лодка

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Понеже от лодки нищо не разбирам да попитам колко к.с. трябва да е мощността на двг за да свърши работа за конкретно за това корито.
                            Има формули - тегло на лодката,дьлжина на водолиния и ти дава колко коня минимално ти трябват за да я бутат до макс. водоизместващ режим и колко коня ти трябват за да излиза на глисаж.После от глисажния добавяш още едни 100% на конете та да се движи и си готов.Там вече играе и мотора роля или колко дьржи на бой или натоварване на 100%.Не са много моторите мислени да работят на 100% натоварване,мотор на ТИР работи между 40-60 % в повечето време,натоварен на 100% долу горе му дават 4 часа на всеки 24 много грубо казано.Не сметнеш ли мотора на една лодка то да,може да вдигне едни скорости колко да не се влачи,но мотора ще е в лютеницата от кьм натоварване,а аз такьв правен за кола/джип от Мерцедес не знам да са правили.

                            На гладко с 50 коня и 50 тона лодка ще мьрда ма ако се тьрси мьрдане.........то все едно да сляза от колата и да си сложа ролкови кьнки,пак ще се придвижвам
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X